aktualności

Jerry Shen nie jest już CEO Asusa

3 14 grudnia 2018, 16:08 Adrian Kotowski

Firma zmienia model działalności. Asus ogłosił odejście swojego CEO, Jerry’ego Shena, co ma związek z kompleksową reorganizacją przedsiębiorstwa. Tajwański gigant branży elektronicznej będzie teraz kierowany przez dwie osoby, które współpracując ze sobą mają poprawić wyniki i pomóc w rozwoju najważniejszych gałęzi podmiotu. Po części chodzi też o funkcję kontrolną i wewnętrzną rywalizację, która ma pobudzić konkretne działy do działania.

Jerry Shen ustępuje z fotela CEO Asusa na rzecz dwójki swoich dotychczasowych podwładnych - S.Y. Hsu, który do tej pory odpowiadał za segment PC, a także Samsona Hu zarządzającego działem obsługi klienta. Sam Shen ma natomiast objąć kierownictwo nad firmą iFast, będącą startupem z segmentu Internetu Rzeczy i sztucznej inteligencji. Co ciekawe, firma ta powstała m.in. dzięki pieniądzom Asusa, który dodatkowo zamierza doinwestować ją kwotą 325 mln dolarów.

Jerry Shen

Reorganizacja na najwyższym szczeblu Asusa to nie koniec zmian. Firma postanowiła całkowicie odejść od strategii dotyczącej rynku smartfonów, którą zaprezentowano w listopadzie tego roku. Od teraz podmiot ma koncentrować się wyłącznie na urządzeniach o specjalnym zastosowaniu. Chodzi m.in. o smartfony dla graczy, które najwidoczniej stają się coraz popularniejsze. Zmiana strategii pociągnie za sobą wydatki na poziomie około 200 mln dolarów, które zostaną przeznaczone na pokrycie strat w kanale dostaw i na niezbędne opłaty licencyjne.

Pod rządami Shena Asus stał się najbardziej wartościową tajwańską marką. W czasie 11 lat swojej pracy były CEO nadzorował wiele ciekawych projektów, takich jak choćby serie Transformer, ZenBook, ZenFone i Eee PC, który rozpoczął chwilowy boom na netbooki. To także Shen odpowiadał za podzielenie przedsiębiorstwa na trzy odrębne firmy. W ten sposób poza Asusem, zajmującym się elektroniką użytkową i komputerami, powstały też Pegatron, produkujący komponenty pecetowe dla klientów OEM i jego spółka zależna Unihan, koncentrująca się na zamówieniach kontraktowych na elementy niezwiązane z segmentem PC.

Źródło: Anandtech
Bany_krkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bany_krk2018.12.15, 11:11
Internetu Rzeczy - ja bym tego nie tlumaczyl
ElencodeSoyLunaAlasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ElencodeSoyLunaAlas2018.12.15, 15:08
-1#2
przejsciowka zamiast odrazu wywalic nierobow :) u nas to bylo

ino niedoinwersowanie zalatwilo wszystkie yntelygentne firmy
vhp2018.12.22, 21:13
Co to CEO?
Zaloguj się, by móc komentować
1