aktualności

Samsung pracuje nad aplikacjami na smartfony dla użytkowników kryptowalut

13 12 grudnia 2018, 12:24 Bartosz Czechowicz

Czyżby firma myślała o wejściu na nowy segment rynku? HTC mocno wszystkich zaskoczyło, kiedy zapowiedziało, że pracuje nad smartfonem z techniką blockchain. Obecnie trudno powiedzieć, z jakim zainteresowaniem spotka się high-endowy model Exodus 1, jednak nie można wykluczać scenariusza, w którym okazałoby się, że Tajwańczycy znaleźli sobie całkiem niezłą niszę na rynku elektroniki - wszystko będzie zależeć od dalszej popularności kryptowalut i ewentualnej konkurencji.

Nie wiadomo, czy jakiś inny, duży producent zdecyduje się na wprowadzenie do sprzedaży własnego smartfona z techniką blockchain, ale niektórzy przypuszczają, że takie urządzenie może planować Samsung. Koreańczycy zastrzegli właśnie trzy znaki towarowe: "Blockchain KeyStore", "Blockchain key box" oraz "Blockchain Core". Dostępne w sieci, dotyczące ich dokumenty są dosyć lakoniczne, jednak wiadomo, że chodzi o oprogramowanie dla sprzętu przenośnego i komputerów, a same nazwy jasno i wyraźnie sugerują, ze aplikacje będą adresowane do użytkowników kryptowalut. Wydaje się mało prawdopodobne, żeby firma pracowała nad programami, które będzie można swobodnie pobierać ze sklepu Google Play, więc można założyć, że producent przynajmniej rozważa własną alternatywę dla wspomnianego wcześniej modelu Exodus 1 od HTC.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Kiedy dokładnie miałaby nastąpić premiera urządzenia? Nie wiadomo. Tajemnicą pozostają także jego cena i specyfikacja techniczna. Niewykluczone, że jakieś szczegóły na temat sprzętu poznamy podczas nadchodzących targów MWC, ale to tylko przypuszczenia, a nie potwierdzone informacje.

Źródło: neowin
huudyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
huudy2018.12.12, 12:37
kryptowaluty i popularność :E wydawanie telefonu dla górników gdy BTC poleciał na ryj, a ETH spadł z rowerka to już nawet nie strzał w kolano, a przyklejenie i odpalenie Achtunga do krocza.
gregorioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregorio2018.12.12, 12:40
huudy @ 2018.12.12 12:37  Post: 1179727
kryptowaluty i popularność :E wydawanie telefonu dla górników gdy BTC poleciał na ryj, a ETH spadł z rowerka to już nawet nie strzał w kolano, a przyklejenie i odpalenie Achtunga do krocza.

Jest w dolku, trzeba kupowac. :P
huudyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
huudy2018.12.12, 12:41
a to nie chodziło by sprzedawać w dołku i kupować na górce? :lol2:
frociuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
frociu2018.12.12, 12:47
Zaraz się porzygam, jeszcze raz usłyszę o sprzęcie dla kryptobaranów ... Sprzęt dla graczy ma po niebo ledów, ciekawe.... jaki design będzie miał sprzęt dla kryptogórników ??
Markus_TVNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Markus_TVN2018.12.12, 13:02
-3#5
Ten projekt to sprzętowo zabezpieczony portfel kryptowalut , takowy kupiony osobno to koszt 50-80 euro . Jak najbardziej trafny pomysł.
Markus_TVNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Markus_TVN2018.12.12, 13:05
-8#6
frociu @ 2018.12.12 12:47  Post: 1179732
Zaraz się porzygam, jeszcze raz usłyszę o sprzęcie dla kryptobaranów ... Sprzęt dla graczy ma po niebo ledów, ciekawe.... jaki design będzie miał sprzęt dla kryptogórników ??Biedny chłopaku ,te barany górnicy wykopali i sprzedali wedłóg oficjalnych danych ponad 10 Miliardów usd w ostatnich 2 latach.
Co daje na przeciętnego górnika amatora 20-30k usd czystego zysku .
Niezłe Barany nieprawdaż ?
xedeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
xede2018.12.12, 13:25
12#7
#6 a jaki koszt w tym pradu i sprzetu?
frociuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
frociu2018.12.12, 13:25
Policz teraz ile w to zainwestowali, ile kosztowała eksploatacja i KTO tak defacto zarobił kokosy. Ci którzy byli przygotowali, bo wiedzieli co się święci owszem, ta tzw. ELITA.. mogli zarobić, ale Ci co się obudzili i nagle okradli cały rynek dobrego sprzętu, powodując, że w sklepach były braki, a magazyny puste mogli sobie już tylko popatrzyć na poważną gotówkę. Także, niedość, że zarobili jakieś śmieszne pieniądze (w porównaniu do tego co zainwestowali) to jeszcze zasypali aukcje na całym świecie przegrzanym złomem.
Jeszcze jedno : ) ... Zabawne jest, że budujesz podstawę dla swoich argumentów jakimiś cyferkami z sieci, to jest i zawsze było na pokaz, tak samo działa manipulacja w polityce jak i tu... Wypiszą, ile to nie można na tym zarobić, jak w każdej idiotycznej piramidzie, a kto na tym zarabia najwięcej ? Zobacz jaki przyrost miała nvidia po tym BOOMie... Błagam, nie wierzcie we wszystko co wyczytacie z sieci, bo to jest po prostu naiwne ..
BOLOYOOZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
BOLOYOO2018.12.12, 14:07
BitCoin to wał stulecia, ale powstała przy tym technologia blockchain, która ma naprawdę szereg ciekawych zastosowań.
Markus_TVNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Markus_TVN2018.12.12, 14:56
-5#10
Przeca świat do mądrych należy i to oni rządzą światem nie przeciętne prostaki i idioci nieprawdaż ?

Zarobili Ci co myślą kombinują itp przeciętny robotnik ma robić co mu każą nie kombinować jak stać się bogatym.

Dziś mimo drastycznych spadków kursu ciągle się opłaca kopanie nawet na kartach graficznych tam gdzie prąd jest w cenie poniżej 8 centów za 1kWh, Chiny ,Rosja ,Ukraina i niektóre regiony Kanady.
Zaloguj się, by móc komentować
1