aktualności

Google kończy z usługą Hangouts w wersji konsumenckiej

6
1 grudnia 2018, 20:16 Bartosz Czechowicz

To było do przewidzenia. Serwis 9to5Google ujawnił właśnie, że Google zamierza uśmiercić usługę Hangouts w wersji dla użytkowników domowych. Portal pierwotnie informował, że jeśli nic się nie zmieni, to komunikator zostanie wyłączony w 2020 roku, ale Amerykanie właśnie zdementowali te plotki - platforma faktycznie, ma przestać działać, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie przedsiębiorstwo "wyciągnie wtyczkę".

Minął już przeszło rok, odkąd Google przestała rozwijać powiązaną z platformą aplikację. Cóż, ciężko się dziwić. Hangouts w wersji konsumenckiej nigdy nie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem jak chociażby Facebook Messenger, a sam producent od 2016 roku ma swojej ofercie dwa inne komunikatory: Allo i Duo. Mówiąc krótko, dalsze utrzymywanie tamtej usługi po prostu stało się nieopłacalne. Co jednak stanie się z osobami, które dalej używają platformy? Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że użytkownicy komunikatora zostaną przeniesieni do usług Hangouts Chat oraz Hangouts Meet, ale w sieci wciąż brakuje szczegółowych informacji na ten temat.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Kiedy dokładnie Hangouts ma zostać wyłączone? Nie wiadomo, jednak osobiście stawiam, że firma zrobi to jeszcze nawet w 2019 roku.

Źródło: google, opracowanie własne
TelvasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Telvas2018.12.01, 21:31
11#1
Meh, to jest najwygodniejszy messenger... :/
Działa na PC i telefonie, normalna wygodna wersja przeglądarkowa (odłączane okno i możliwość zmiany rozmiaru czatu - ucz się fajsbuku!), znacznie wygodniejsze dodawanie załączników (obraz, lokalizacja), no i łatwo ludzi było zachęcać do używania, bo każdy gmailowiec mógł go po prostu włączyć, bez żadnego instalowania, logowania, etc.
No i przekozackie emotki z pingwinami ;)
Edytowane przez autora (2018.12.01, 21:33)
zskkZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zskk2018.12.01, 22:44
Telvas @ 2018.12.01 21:31  Post: 1177942
..

podpisuję się wszystkimi kończynami. To co się od%#@ w googlu to jakaś masakra.
Natomiast... Z moich doświadczeń wynika że pod spodem jest dalej to samo (w sensie hangouts vs hangouts chat), tak więc istniejące komunikatory zewnętrzne (np pidgin) powinny się dalej dogadywać.
anemusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
anemus2018.12.02, 03:01
I jak tu używać cokolwiek od google?
Po co dobry kombajn rozwalają na pierdyliard aplikacji do niczego? Już raz próbowali i klienci pokazali im środkowy palec więc po co? Allo i Duo wdeptane w ziemię przez użytkowników im nie wystarczy?
Edytowane przez autora (2018.12.02, 03:10)
zetsu.donoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zetsu.dono2018.12.03, 11:44
Mówcie co chcecie, po wieluset spotkaniach z wieloma osobami na raz z różnych stron świata, z których ktoś zawsze udostępnia ekran, jestem w stanie powiedzieć, że jest to najstabilniejsze, najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie do organizowania szybkich spotkań. Stwórz spotkanie, skopiuj link, wyślij do kogo trzeba - tyle, każdy się włącza, czy ma konto Google czy nie, chce udostępnić ekran, proszę bardzo. 20+ osób przetestowane, stabilne.
SajlorMunZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SajlorMun2018.12.03, 18:12
Hangouts generalnie jest udany. Na pewno jego olbrzymia zaleta to szybkość i stabilność, ale także zewnętrzne API i minimalne użycie zasobów. Nie wiem zbytnio po oni tak nieustannie kombinują z tymi nazwami i innymi aplikacjami robiącymi to samo, no ale najwyraźniej ktoś w Google musi się wykazać.
arczi79Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
arczi792018.12.04, 12:06
Coś złego się tam w tej firmie dzieje skoro wpadają na tak poronione pomysły. Może w końcu zaczęli by się przyglądać sami sobie... bo myślę że lepiej dla firmy było by jak by kilka osób ze szczebla zarządzania zmieniło już pracę.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1