Aktualność
Joachim Snoch, Sobota, 1 grudnia 2018, 17:15

Synology właśnie pochwaliło się nowym serwerem NAS. DiskStation DS1819+ to ośmiozatokowy serwer, który ma przydać się w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jak zwykle w przypadku tej firmy, wzornictwo prawie w ogóle się nie zmienia. Podobnie sprawa ma się zresztą z eksploatowanymi od pewnego czasu procesorami Atom.

DS1819+ wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intela C35348 taktowany zegarem 2,1 GHz. Na pokładzie znajduje się także 4 GB pamięci RAM DDR4 z możliwością rozszerzenia jej do 32 GB. Serwer jest w stanie obsłużyć maksymalnie do 216 TB pojemności i pozwala na odczyt na poziomie 2045 MB/s, a zapis na poziomie 656 MB/s. W serwerze znalazło się także miejsce dla czterech portów Gigabit Ethernet, czterech USB 3.0 (trzy z tyłu, jeden na froncie) oraz dwóch eSATA.

Oprócz tego serwer ma także slot PCIe, co ma dodatkowo pozwolić na lepszą elastyczność w konfigurowaniu sprzętu i możliwość zainstalowania dodatkowej karty rozszerzenia. W urządzeniu można zainstalować np. nośniki SSD dzięki adapterowi M.2 SSD M2D18, czy kartę 10 Gigabit Ethernet.

Sprawdź ceny serwerów plików Synology

Jak podaje Kevin Meng z Synology, to kompaktowy serwer NAS, który może się nadawać idealnie na potrzeby małych i średnich firm. DS1819+ ma mieć 57-procentowo lepszą wydajność w odczycie sekwencyjnym niż poprzedni model tej firmy. W sprzęcie jest oczywiście oprogramowanie DiskStation Manager.

Źródło: TechPowerUp
Ocena aktualności:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
cichy45 (2018.12.02, 11:10)
Ocena: 3

0%
Ciekawe jaka cena? 3 tysiące? 4 tysiące? Więcej? W takiej kwocie można złożyć zestaw samodzielnie i będzie lepszy i nie ograniczał pojemności jakimiś durnymi licencjami cyfrowymi.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  129
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 3
Tak wygląda następca Rifta. 4
Epic Games Store z kolejnymi dużymi grami na wyłączność. 34
Chińczycy przekonują do swoich produktów. 2
Czerwoni rozwijają swoje otwarte oprogramowanie. 3
Kolejny duży transfer niebieskich. 15
Kolejny Turing już się zbliża. 47
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane