aktualności

Wiemy, jakie komputery z serii Surface przygotowuje Microsoft

3
30 listopada 2018, 16:17 Bartosz Czechowicz

Niespodzianek jest sporo. Brad Sams, jeden z byłych pracowników serwisu Neowin, opublikował właśnie książkę, w której opisuje początki urządzeń z serii Surface. Co ciekawe, "Beneath a Surface" przedstawia także plany Microsoftu na przyszłość. Zgodnie z opublikowanymi przez Samsa materiałami producent może mocno zaskoczyć nas w 2019 i 2020 roku.

Surface Laptop z procesorem od AMD? Czego by nie. Zdaniem Brada Samsa Microsoft chce wprowadzić do swojej oferty tego typu komputer i podobno zdecydował się już na współpracę z twórcami chipów z rodziny Ryzen. Niestety, szczegóły dotyczące urządzenia nie są jeszcze znane - Neowin twierdzi tylko, że "czerwoni" dostarczą firmie układy z serii Picasso, a sprzęt zadebiutuje w czwartym kwartale przyszłego roku. Niektórzy przypuszczają, że zakup procesorów od AMD został podyktowany problemami, które Intel ma z przejściem na 10-nanometrową litografię.

Sprawdź ceny produktów z rodziny Surface:

Najwcześniej w pierwszym kwartale 2019 roku powinniśmy zobaczyć odświeżoną wersję modelu Surface Book. Microsoft miał nieporzucić także prac nad projektem Andromeda. Urządzenie podobno jednak mocno zmieniło się od czasu pojawienia się w sieci ostatnich plotek na jego temat i nie jest już kieszonkowym tabletem z łącznością LTE. Co dokładnie planuje tutaj Microsoft? Dowiemy się pod koniec 2019 roku. Jakiś czas później, bo w 2020 roku, mamy natomiast dostać komputer Surface Studio o modułowej budowie. To dobra wiadomość dla osób, które chciałyby móc ulepszać tego typu stacje.

Tak, według plotek, miał wyglądać model rozwijany jako Andromeda

Źródło: neowin
DrW2018.11.30, 16:47
Niby Surface'y to Microsoftowy odpowiednik Maców, ale jednak trzymam kciuki za ich dobrą sprzedaż.

Im szybciej ludzie porzucą stereotyp, że komputery na Windowsie to sprzęt gorszego sortu, tym lepiej dla nas wszystkich.
3gramyrodzinyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
3gramyrodziny2018.11.30, 18:06
-7#2
ale maja to poco im :P tera przepijajo przeca :E zamiast za 2 to za 15
frociuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
frociu2018.12.01, 08:06
Powinni porzucić ten stereotyp jak najszybciej DrW. Apple to już nie jest sprzęt ani dla Pro, ani dla nie wiem kogo. Ja, wieloletni user Maca, probuje się w tej chwili jak najszybciej odciąć od tego systemu, od tego sprzętu itd. Jedyny produkt jaki jest jeszcze OK to iPhone, bo dobrze się tego uzywa, chociaż jego aktualne ceny są BARDZO NIE OK.
Mac ? NIE NIE NIE, Nigdy więcej.. zaczynając od tego, ze grzeje się to niemiłosiernie po podpięciu do zwykłego monitora, czy to FULL HD, czy to 2K... nie ma znaczenia, wentylatory walą jakbym odpalił na tym jakiegoś Wiedźmina III, nie dotykam myszki, ekran wyświetla tylko biurko i chodzą na okrągło. Ta sama sytuacja na MacBook Pro Retina 13 z 2015 jak i MacBook Pro 2017 bez Touch Bar’a. To jest daremne, aż jestem na siebie wkur***, ze wywaliłem kasę na MBP 2017 i dałem „IM” ostatnia szansę.
Jaki jest mój punkt odniesienia ? Już mówię...

Kupiłem ASUS Zenbook 3 Deluxe 14” , zaczynajac od wyglądu, bo przecież na o stawia apple - piękny komputer, jeszcze cieńszy od MacBooków, złote przetłoczenia, piękna srebrna obudowa, ekran czarny jak smoła, w ogóle nie widać na wyłączonym gdzie kończy się wyświetlacz, a gdzie zaczyna ramka.
Komputer podpinam pod ekran 2K, rozdzielczość się dostosowuje, podstawowy to FHD. Włączam przeglądarkę, maile, jakieś deezery, kilkanaście kart w przeglądarce, wrzucam, żeby leciał youtube w tle jakikolwiek i uwaga, Asus dopiero zaczyna nieśmiale „kręcić śmigłem”... obudowa u góry (aluminiowa) jest minimalnie ciepła, MBP już może mega efektywnie ogrzewać w tym momencie dłonie, gdy mróz zaatakuje.
Wg mnie - Mak to jest sprzęt tylko i wyłącznie dla ludzi, którzy kochają piękna biżuterię, to nie jest komputer do zadań specjalnych, to jest ładna wydmuszka z zazwyczaj przeterminowanymi bebechami w środku... Ja już nie polecam, nikomu tego sprzętu już NIE POLECĘ. Skupiłem se tylko na tej kwestii, bo to dział komentarzy, a nie recenzji, i tak wyszła z tego ściana tekstu, do nieudolności nowych Maków trzeba by dorzucic ich nowe super innowacyjne gówni***e klawiatury motylkowe, blokujące/zawieszające mi wifi dongle itd. Jeśli myślicie o zakupie ultrabooka to naprawdę zatrzymajcie się i rozważcie zakupy u innego producenta, jest z reguły taniej i bardziej solidnie, bo Apple to już nie jest to samo, to już nie ten sam niezawodny OS, to już nie to wszystko co było kiedyś.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1