aktualności

HTC może uśmiercić serię smartfonów U

3
18 listopada 2018, 19:32 Bartosz Czechowicz

Czas na zmiany. HTC, które kiedyś uchodziło za jednego z najlepszych producentów smartfonów, od wielu lat nie radzi sobie z konkurencją. Tajwańczycy przegrywają walkę o klientów nie tylko z takimi firmami jak Samsung czy Apple, ale także z dużo mniej rozpoznawalnymi makami z Chin. Czy przedsiębiorstwo w końcu wprowadzi strategię, która pomoże mu wyjść na prostą?

Tego oczywiście nie wiemy, ale wydaje się bardzo prawdopodobne, że w przyszłym roku zobaczymy jakieś duże zmiany w smartfonowej ofercie HTC. Redakcja serwisu Phandroid, powołując się na swoje anonimowe źródła, twierdzi, że firma, wbrew temu, czego oczekujemy, nie pokaże wiosną flagowego urządzenia z serii U. Zamiast modelu U13 dostaniemy jakąś konstrukcję z segmentu mid-range, która prawdopodobnie będzie przypominać tegoroczne telefony Tajwańczyków. Przedsiębiorstwo w miejsce flagowca z rodziny podobno planuje "coś innego", ale obecnie trudno powiedzieć, jakie dokładnie urządzenie zaprezentuje nam producent.

Zobacz ranking popularnych smartfonów!

Niewykluczone, że HTC wprowadzi mocne zmiany w swojej dotychczasowej strategii na rynku smartfonów, a flagowiec, który zastąpi model U13, będzie jej pierwszym owocem. Co dokładnie może zrobić przedsiębiorstwo? Nie wiadomo, ale wielu z nas z pewnością ucieszyłoby się, gdyby firma w końcu zaczęła walczyć o klientów atrakcyjnymi cenami. Urządzenia Tajwańczyków, nawet jeśli oferują niezłe podzespoły, tak i tak są dużo mniej opłacalne, niż analogiczne produkty sygnowane takimi markami jak Xiaomi czy Huawei.

Źródło: ubergizmo
Borat1Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Borat12018.11.18, 19:39
HTC to się niedługo samo uśmierci. Od kilku lata tylko wyprzedają się po kawałku a oferta telefonów niczym nie zachwyca.
*Konto usunięte*2018.11.18, 20:03
Mam U11 i jestem zadowolony, nie mam z telefonem problemów, a mam go od premiery. Jedyne minusy to słabo z aktualizacjami (wypuszczają poprawki co ok. pół roku) i brak jack 3,5mm. Wykrywanie ściskania to fajna przydatna funkcja, konkurencja chyba tego nie ma.
S8 kolegi, którego kupił w podobnym czasie, już tak mulił, że musiał przywrócić go do ustawień fabrycznych.
Edytowane przez autora (2018.11.18, 20:05)
Bart TutZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Bart Tut2018.11.19, 01:19
Brak gniazda na słuchawki i olewanie aktualizacji, to rzeczywiście drobne wady xD
HTC nie ma nic ciekawego to zaoferowania i jeszcze wyceniają się jak jakaś super premium marka.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1