Aktualność
Bartosz Czechowicz, Niedziela, 11 listopada 2018, 17:23

Wszyscy czekamy na udany powrót cyklu. Ostatnia część serii Mass Effect zebrała mocno mieszane opinie w sieci; o ile oceny recenzentów były raczej pozytywne, ale tyle trudno nie zauważyć, że gracze zarzucali tytułowi sporo błędów technicznych (m.in. fatalne animacje twarzy) i ogólnie zdawali się być niezadowoleni z tego, co zaoferowała im Andromeda na tle przygód Sheparda i spółki (średnia ocena użytkowników w serwisie Metacritic to 4,9/10 dla wersji PC). Czy jednak wątpliwy sukces tej produkcji oznacza, że kolejne tytuły z tego uniwersum nie ujrzą światła dziennego?

Niekoniecznie. Michael Gamble, który obecnie pracuje dla BioWare i który współtworzył oryginalną trylogię Mass Effect (w 2015 roku porzucił on studio, żeby dołączyć do Microsoftu, ale później wrócił do firmy), zdradził za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter, że deweloper może planować już kolejną część cyklu. Gamble najpierw wspomniał, że bardzo lubi tę markę, a później dodał, że jego zespół wciąż ma pewne historie do opowiedzenia w uniwersum Sheparda. Pod koniec ujawnił on, że przyszłość serii rysuje się w jasnych barwach, ale niestety, nie zdradził żadnych konkretów.

Sprawdź ceny najpopularniejszych procesorów dostępnych w Polsce

W lipcu Casey Hudson, jeden z czołowych pracowników BioWare, powiedział, że studio może brać pod uwagę produkcję kolejnej część serii Mass Effect. Mówiąc krótko, w przyszłości faktycznie mamy szansę na nową odsłonę cyklu. Miejmy tylko nadzieję, że deweloper tym razem nie pokpi sprawy i zaoferuje nam dużo bardziej dopracowany tytuł, niż miało to miejsce przy premierze Andromedy.

Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
crush (2018.11.11, 17:28)
Ocena: 15

0%
Heeronim (2018.11.11, 17:30)
Ocena: 8

0%
Biowhore mogłoby wyskrobać jakieś nowe, ambitniejsze IP (nie, Anthem to gameplayowe i kreatywne dno, na dodatek nastawione na 'grę jako usługę', więc się nie liczy), zamiast w kółko trzaskać Mass Effecty czy Dragon Age'e.
crush (2018.11.11, 17:37)
Ocena: 9

0%
Niech trzaskają ME i DA bo w obu markach potencjał jest.
Tyle tylko, że tam od góry w postaci EA do dołu jest generalnie burdel więc w nic dobrego nie wierzę
decorator12 (2018.11.11, 17:39)
Ocena: -2

0%
Heeronim @ 2018.11.11 17:30  Post: 1174236
Biowhore mogłoby wyskrobać jakieś nowe, ambitniejsze IP (nie, Anthem to gameplayowe i kreatywne dno, na dodatek nastawione na 'grę jako usługę', więc się nie liczy), zamiast w kółko trzaskać Mass Effecty czy Dragon Age'e.

Ostatni Dragon Age zaraz skończy 4 lata, o ile Andromeda to gra średnia do bólu, o tyle sam pomysł wyprowadzenia gry do innej galaktyki to materiał na więcej niż to co pokazali teraz. Nadal w ekipę wierzę.
PrimoGhost (2018.11.11, 17:48)
Ocena: 10

0%
Jestem wielkim fanem oryginalnej trylogii. Niemniej uważam, że jej sukcesem było przede wszystkim spotkanie genialnych osób, które chciało stworzyć wspaniałą historię. Z pasją i zaangażowaniem. Andromeda to gra grywalna, ale przypomina... Produkt. Taki z marketu. Owszem, 1.2.3 to też były produkty, ale można było w nich poczuć pasję. Genialne postaci, genialny dubbing (Jocker, Liara, Anderson)... Nawet Asshole Williams miała coś za co ją lubiłem.

Myślę, że nowa ekipa nie jest w stanie oddać takiego humoru, rysu postaci, dialogów jakie pokazano w trylogii. Na andromedę czekałem. Oj, czekałem jak szalony. Na nowa nie będę.
crush (2018.11.11, 17:56)
Ocena: 3

0%
Nowa ekipa niby w dużej mierze została zaorana. Zobaczymy co 'nowa nowa stara' ekipa tam wysmaruje.
Edytowane przez autora (2018.11.11, 17:57)
SajlorMun (2018.11.11, 18:28)
Ocena: 2

0%
Kontynuacja na pewno mogłaby powstać. Nawet Andromeda od strony fabularnej nie jest tak tragiczna i dałoby się to odratować. Tak samo jak pewnie mogliby powrócić do oryginalnej historii przedstawionej w trylogii. Mam tylko nadzieje, że jeśli do tego dojdzie, to popracują trochę nad mechaniką gry, bo jeśli świat i fabuła są w porządku, to gra sama w sobie jest bezmyślną strzelanką i to bardzo powtarzalną. Tak samo nasze wybory mają minimalny wpływ na rozgrywkę. A tam po prostu aż się prosi o porządny rozwój postaci, broni, wiekszą swobodę w przechodzeniu misji no i mniejszą liniowość. Wiele lokacji także było nieprzyzwoicie pustych i wręcz sterylnych. To bardzo psuło klimat gry.
daerragh (2018.11.11, 18:59)
Ocena: 2

0%
A tymczasem Microsoft przejął studia Obsidian i inXile. Ciekawe czy zrobią 3 część Pillarsów...
Greenboy (2018.11.11, 19:10)
Ocena: -2

0%
O nie, powrót najpaskudniejszych postaci w branży gier.
iron fOx (2018.11.11, 19:13)
Ocena: 3

0%
oby się tylko nie okazało iż następne coś w świecie Mass Effect to jakaś mobilna gra f2p. Potencjał jest, nawet gdyby miał być to tytuł sprzed oryginalnej trylogii i toczący się podczas Wojny pierwszego kontaktu. Lub nawet remake całej trylogi + dlci na np. unreal 4 ewentualne Frostbite
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Podczas trwającego Plebiscytu Tech Awards 2018 można było wziąć udział w konkursie z nagrodami.  7
Przez ostatnie tygodnie mogliście głosować na produkty w dwunastu różnych kategoriach. 2
Specyficzny sprzęt dla najbardziej wymagających. 9
Serwis streamingowy nie dał rady konkurencji. 23
Czyżby firma myślała o wejściu na nowy segment rynku? 13
Czyżby firma i na tym polu chciała przegonić Samsunga? 3
Specyficzny sprzęt dla najbardziej wymagających. 9
Serwis streamingowy nie dał rady konkurencji. 23
Wszystko przez kolejny wyciek danych. 8
Ciekawe znalezisko. 17
Miły prezent na mikołajki. 8
Sony zadowolone ze sprzedaży mocniejszego modelu. 77
Jest dobrze, chociaż spodziewałem się większej liczby. 31
Gala obfitująca w ciekawe ogłoszenia. 29
Piękna gra z PlayStation w końcu dostępna dla pecetowców. 35
Plotki oficjalnie potwierdzone. 28
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane