Aktualność
Bartosz Czechowicz, Czwartek, 8 listopada 2018, 08:54

Nie tylko segment high-end. Na rynku smartfonów powoli pojawia się nowy trend, integracja czytników linii papilarnych z wyświetlaczem. Takie rozwiązanie obecnie oferują tylko modele klasy premium, jednak nietrudno domyślić się, że niedługo trafi ono także do tańszych urządzeń. Jeśli wierzyć plotkom, to nastąpi to już w przyszłym roku.

Od dłuższego czasu mówi się, że odpowiedni sensor zostanie zastosowany we flagowym Samsungu Galaxy S10 - ma być to ultradźwiękowy moduł od Qualcomma. Tymczasem redakcja serwisu DigiTimes twierdzi, że ten sam czytnik jeszcze w przyszłym roku trafi także do smartfonów Samsunga z segmentu mid-range. Trudno powiedzieć, w jakich dokładnie urządzeniach z tzw. średniej półki go znajdziemy, ale osobiście stawiałbym, że chodzi o sprzęt, który ma trafić na rynek gdzieś w drugiej połowie przyszłego roku (sensor przez pewien czas powinien zostać ekskluzywnym dodatkiem dla posiadaczy czołowego modelu firmy).

Integracja ultradźwiękowych czytników linii papilarnych w tańszych smartfonach ma być odpowiedzią na politykę takich firm jak Xiaomi czy Huawei. Chińscy producenci od kilku lat oferują tanie i bardzo dobrze wyposażone urządzenia (np. Xiaomi Pocophone F1 czy Honor 10), na tle których średniopółkowe propozycje Samsunga wyglądają po prostu słabo.

Źródło: digitimes
Ocena aktualności:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
qwerty666 (2018.11.08, 09:33)
Ocena: 0

0%
'Chińscy producenci od kilku lat oferują tanie i bardzo dobrze wyposażone urządzenia ..., na tle których średniopółkowe propozycje Samsunga wyglądają po prostu słabo.'
..słoabo? są miernotą sprzedażową,o wsparciu producenta nie wspominając.Po ich wspaniałych upadach topowe modele,które działały w dniu zakupu idealinie,mogą służyć za deski do krojenia mięsa.Nigdy więcej żadnego ich telefonu,aż dziw że łapią na to jeszcze frajerów,o cenach nie mówiąc,ludzie nie korzystacie z internetu?
CzarnyGerwazy (2018.11.08, 11:32)
Ocena: -1

67%
Wsparcie producenta wcale nie jest najważniejsze ponieważ oni od siebie lubią dodawać nakładki.Czysty system operacyjny zainstalowany na nowo to jest priorytet a żeby tego dokonać dany smartfon musi mieć wsparcie zewnętrzne lub sam jesteś na tyle ogarniętym programistą by skroić system pod siebie.Nie zależnie czy korzystasz z Android czy IOS w pewnym momencie będziesz musiał zainstalować system na nowo z tą różnicą by jeden z nich tobie na to nie pozwolił bo jest zamknięty w swojej konstrukcji.
maybach91 (2018.11.08, 16:17)
Ocena: 0

0%
Moim ostatnim Samsungiem była Avila gdzieś 10 lat temu. Od tamtej pory nie kupuje Samsunga bo ma kompletnie nieopłacalne smartfony ze średniej półki.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Rusza kolejna edycja największego plebiscytu technologicznego w Polsce – Tech Awards 2018, który organizuje nasza redakcja wspólnie z Komputer Świat i Verdykt.pl. 47
Pierwsze takie chipy w pełni zgodne ze standardem JEDEC. 0
Smartfon może być dopiero początkiem. 3
Długie oczekiwanie ma zostać w końcu nagrodzone. 16
Wzrost będzie, ale w specyficznych zastosowaniach. 27
Red Dead Redemption 2 kontra „exy” Sony. 3
Posiadacze GeForce’ów RTX w końcu się doczekali. 35
Pakiet z optymalizacjami dla trzech dużych produkcji. 5
To pierwszy raz, kiedy firma zrobi coś takiego. 10
Długie oczekiwanie ma zostać w końcu nagrodzone. 16
Odpowiednik GeForce’a RTX 2070 na rynek profesjonalny. 4
Jasna deklaracja Phila Spencera. 19
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 7
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane