Aktualność
Adrian Kotowski, Środa, 24 października 2018, 16:14

Chińczycy z dużym wpływem na wynik. Podczas imprezy Melbourne Games Week przedstawiciele Valve podzielili się z deweloperami i mediami kilkoma interesującymi danymi na temat Steama. Poznaliśmy świeże statystyki największej pecetowej platformy dla graczy, które pokazują, że ta nadal rozwija się w błyskawicznym tempie. Newell i spółka raczej nie muszą obawiać się o swoją przyszłość.

Z danych ujawnionych na Melbourne Games Week wiemy, że obecnie ze Steam codziennie korzysta ponad 47 mln użytkowników. Dla porównania, w sierpniu ubiegłego roku wynik ten wynosił 33 mln. Równocześnie o 23 mln wzrosła też liczba osób, które aktywnie korzystają z platformy przynajmniej raz w miesiącu. Teraz jest ich aż 90 mln, a wiele wskazuje, że przekroczenie magicznej granicy 100 mln może nastąpić naprawdę szybko. W samych tylko Chinach z platformy korzysta już 30 mln graczy.

Powiększenie się bazy klientów przekłada się też na wzrost liczby nowych kupujących. Mowa o wyniku na poziomie 1,6 mln miesięcznie, czyli o 100 tysięcy więcej względem poprzedniego raportu. Na koniec trzeba też wspomnieć o statystyce dotyczącej liczby równocześnie zalogowanych użytkowników. W sierpniu 2017 roku rekord wynosił ponad 14 mln, podczas gdy obecnie jest to już 18,5 mln.

Valve może więc czuć się nadal bardzo pewnie, choć konkurencja cały czas rośnie w siłę. Jedną z najważniejszych zmian na rynku może być w dłuższej perspektywie otwarcie sklepu na platformie Discord, który już teraz przyciąga do siebie całkiem dużą liczbę deweloperów. Steam cały czas musi obawiać się też firmy Tencent, choć zapowiedzi jej wejścia na rynki zachodnie na ten moment nie zostały zrealizowane.

Źródło: PCGamesN
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
NiemcyMnieBija (2018.10.24, 16:33)
Ocena: 5

0%
Nic dziwnego, sam PUBG i chińskie boty i haxy to parę milionów.
bue (2018.10.24, 18:44)
Ocena: 8

0%
ta...discord konkurencją xD
voltan (2018.10.24, 20:31)
Ocena: 0

0%
Plus nowe konta dla hackerów CS:GO hehe.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane