Aktualność
Adrian Kotowski, Środa, 10 października 2018, 20:45

Procesory Ryzen zostaną w końcu poprawnie przetestowane. Nie milkną echa publikacji dotyczącej wydajności Core i9-9900K wykonanej na zlecenie Intela przez Principled Technologies. Po ogromnej fali krytyki, jaka spadła na firmę, podmiot postanowił odnieść się do zarzutów i zapewnił, że przygotuje dodatkowe testy, które zostaną dodane do raportu.

Wczoraj pisaliśmy o aferze związanej ze źle przeprowadzonymi testami procesora Core i9-9900K, którego autorzy popełnili szereg błędów podczas porównywania wydajności produktów Intela i AMD. Z powodu pomyłek i dziwnych decyzji zdecydowanie zaniżono wydajność Ryzena 7 2700X, co miało wpływ na odbiór nowego flagowego chipu niebieskich. Principled Technologies postanowiło tę sprawę wyjaśnić.

W wydanym oświadczeniu firma potwierdziła, że użyła trybu Game Mode w przypadku wszystkich procesorów Ryzen, nie tylko Treadripperów, jak zaleca AMD. Ciekawe jest jednak wytłumaczenie – firma zrobiła tak, bo włączenie trybu zwiększyło wydajność procesorów AMD dla platformy HEDT, więc sądzono, że tak samo będzie z Ryzenem 7 2700X. Był to jednak poważny błąd, który autorzy raportu chcą poprawić publikując zaktualizowane wyniki.

Równie dziwnie firma tłumaczy się z zastosowania chłodzenia Wraith Prism zamiast NH-U14S podczas sprawdzania wydajności wspomnianego Ryzena. Jak sama twierdzi, zrobiła to, bo „AMD powiedziało, że to dobre chłodzenie”, a dodatkowo procesory nie były podkręcane, więc według testujących taka konfiguracja była odpowiednia. Principled Technologies wytłumaczyło ponadto wszystkie nieścisłości dotyczące pracy pamięci.

Według przedsiębiorstwa dane z profili XMP jednak były załadowane na wszystkich konfiguracjach, włącznie z platformami AMD. Tym samym nie było tutaj żadnej przewagi niebieskich. Jeśli chodzi o wybraną rozdzielczość, to stawiając na 1080p chciano ograniczyć do minimum możliwość powstania wąskiego gardła, by móc w pełni oddać różnice w wydajności CPU. W tym samym celu wybrano też niższe niż maksymalne ustawienia graficzne w większości z przetestowanych pozycji.

Kończąc swój raport Bill Catching, współzałożyciel Principled Technologies, zapewnił, że jego firma jest pewna swojej metodologii (która jak widać wyżej była jednak błędna), ale i tak wykona dodatkowe testy. Do tego mamy otrzymać też dużo więcej danych na temat samego procesu sprawdzania wydajności i kolejne odpowiedzi na zadane firmie pytania w związku z opublikowanym raportem.

Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
huudy (2018.10.10, 20:56)
Ocena: 44

33%
co za frajerstwo
spaidy (2018.10.10, 21:01)
Ocena: 45

0%
Kasę od Intela gruba dostali a przeprosza za darmo. Biznes is Biznes
Ryzen (2018.10.10, 21:20)
Ocena: 27

0%
Poprawi?
Lepiej niech nie poprawia, bo najgorszy w tej sprawie jest rozgłos.
Skoro jednak Intel żąda poprawek dla swoich kotletów, to Princia musi działać.
Jimmy15 (2018.10.10, 21:33)
Ocena: 12

0%
Ryzen @ 2018.10.10 21:20  Post: 1169472
Poprawi?
Lepiej niech nie poprawia, bo najgorszy w tej sprawie jest rozgłos.
Skoro jednak Intel żąda poprawek dla swoich kotletów, to Princia musi działać.


To nie Intel żąda poprawek, to dzięki ogólnemu oburzeniu, tu wywiad Gamers Nexus z szefem tego Principle, który też pewnie miał niemały wpływ .. https://www.youtube.com/watch?v=qzshhrIj2EY
SRB (2018.10.10, 21:51)
Ocena: 25

0%
Sprawa powinna skończyć się w sądzie. Nie o takie rzeczy procesy wytaczano na grube miliony. By tak spreparować wyniki trzeba posiadać wiedzę i pewnie każdy prawnik by to udowodnił z pomocą AMD i falą hejtu jaka wybuchła w internecie.
cyriak (2018.10.10, 22:54)
Ocena: 21

0%
SRB @ 2018.10.10 21:51  Post: 1169479
Sprawa powinna skończyć się w sądzie. Nie o takie rzeczy procesy wytaczano na grube miliony. By tak spreparować wyniki trzeba posiadać wiedzę i pewnie każdy prawnik by to udowodnił z pomocą AMD i falą hejtu jaka wybuchła w internecie.

w sądzie musiałbyś udowodnić że druga strona działała w złej wierze - jeśli któryś z pracowników nie zacznie sypać udowodnienie że ktoś specjalnie a nie przypadkiem spreparował wyniki może być ciężkie - dużo łatwiej wytoczyć proces o straty z powodu czyichś działań/zaniechań które spowodowały twoje straty - wtedy musisz udowodnić tylko że to ten konkretny spartolony test spowodował twoje straty w konkretnie wyliczonej wysokości które by nie wystąpiły gdyby test był przeprowadzony zgodnie ze sztuką- wtedy nie ma większego znaczenia czy było to chcący czy niechcący... ale to też pewnie ciągnęłoby się latami a jedynymi zwycięzcami byliby prawnicy obu stron...
decorator12 (2018.10.10, 23:49)
Ocena: 25

0%
Internet 1
Intel 0
bodziokrak (2018.10.11, 00:13)
Ocena: 21

0%
Niesamowite jakie nieszczęścia spotykają INTELA w tym półroczu, AMD ciśnie mocno rynek serwerowy a i komputerów osobistych, totalna porażka w kwestii niższego procesu produkcji, najwcześniej rok 2020, niewydolność produkcyjna a tym samym ceny szybujące w stratosferę. Niewielką różnicę w wydajności proców AMD vs INTEL niwelowała cena, a po ostatnich wzrostach niebieskich stają się niemal nieopłacalne. Z miesiąca na miesiąc napływały kolejne informacje o nowych lukach bezpieczeństwa w ich procesorach. W między czasie wyszła sprawa stosowania glutu w procach na rynek profesjonalny, i zachwalanie że jest tańsze i wystarczające, nie powoduje pęknięć, aż tu nagle nie jest to takie super bo da się zrobić lut. Kiedy już wydawało się że gorzej być nie może wychodzą pozytywne testy nowych procków, oczywiście to też musieli schrzanić, czekamy na test porównujący testy. Po czymś takim cała góra powinna polecieć, czy o czymś jeszcze zapomniałem? Mam nadzieję że AMD nie spocznie na laurach i będzie kontynuować swoją agresywną politykę. Szkoda że położyli rynek grafiki ale mimo wszystko gorąco kibicuję. Nie wiem dlaczego upadł pomysł na proc intela z grafiką amd, czyżby ktoś na górze stwierdził że byłby to kolejny cios w wizerunek firmy? Czy dlatego zaczęli poważniej myśleć o swojej karcie graficznej?


Edytowane przez autora (2018.10.11, 00:21)
mozilla007 (2018.10.11, 07:16)
Ocena: 18

0%
Teraz to już za późno, bo kto miał przeczytać, przeczytał. Powinni go usunąć i przeprosić.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  129
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 3
Tak wygląda następca Rifta. 4
Epic Games Store z kolejnymi dużymi grami na wyłączność. 33
Chińczycy przekonują do swoich produktów. 2
Czerwoni rozwijają swoje otwarte oprogramowanie. 3
Kolejny duży transfer niebieskich. 15
Kolejny Turing już się zbliża. 47
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane