Aktualność
Karolina Kowalska, Piątek, 28 września 2018, 12:19

Z techniką haptyczną HyperSense. Firma Razer poinformowała o premierze bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Nari Ultimate z zaawansowaną techniką haptyczną – HyperSense, która dzięki bodźcom dotykowym, wprowadza nowy wymiar wrażeń do grania, oglądania filmów czy słuchania muzyki. Urządzenie powstało dzięki współpracy z niemiecką firmą Lofelt specjalizującą się w tworzeniu technik haptycznych wykorzystywanych do kreacji realistycznych doświadczeń.

Funkcja HyperSense w słuchawkach Razer Nari Ultimate wykorzystuje przetworniki haptyczne, generujące wielowymiarowe doświadczenie odbierane przez zmysł dotyku, co przy wsparciu dźwięku stereo, pozwala na dokładniejsze zlokalizowanie pozycji wrogów lub sojuszników. Technika w czasie rzeczywistym konwertuje sygnały dźwiękowe na bodźce dotykowe. Można jej używać podczas grania, słuchania muzyki i oglądania filmów bez konieczności dodatkowych integracji.

Razer Nari Ultimate zaprojektowano także z wykorzystaniem innowacyjnych technik zwiększających komfort użytkowania. W ich skład wchodzą automatycznie dopasowujące się do głowy pałąk oraz obracające się nauszniki. Te ostatnie wypełniono żelem chłodzącym, który, w porównaniu z tradycyjną pianką, pozwala na dłuższe sesje grania bez uczucia dyskomfortu związanego z nadmierną temperaturą. Poduszki nauszników posiadają również ukryte wewnątrz, specjalne wyżłobienia na zauszniki okularów.

Razer Navi

Razer Nari Utimate korzystają z techniki THX Spatial Audio, którą po raz pierwszy zastosowano w słuchawkach Kraken Tournament Edition. Kreuje ona realistyczną głębię oraz immersyjność rozgrywki poprzez symulację dźwięku 360 stopni, charakteryzującego się najwyższą dokładnością pozycyjną - dla pełnej kontroli otoczenia podczas grania. Headset umożliwia ustawienie ulubionego poziomu balansu pomiędzy dźwiękami gry i czatem. Słuchawki działają w trybach bezprzewodowym i przewodowym oraz są kompatybilne z PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, a także urządzeniami mobilnymi.

Nowe słuchawki od Razera trafią do sprzedaż w trzech wersjach: Nari Ultimate, Nari oraz Nari Essential. Opisane powyżej Nari Ultimate będą dostępne w cenie 199,99 dolarów. Ze wersję Nari trzeba będzie zapłacić 149,99 dolarów, jednak pozbawiona ona będzie funkcji HyperSense, ale zachowa wszystkie pozostałe cechy wariantu Ultimate. Nari Essentials - bezprzewodowe słuchawki z THX Spatial Audio, samodopasowującym się do głowy pałąkiem i nausznikami wypełnionymi chłodzącym żelem, trafią do sprzedaży w cenie 99,99 dolarów.

Około 400 zł za najtańszą wersję słuchawek Razer Nari to sporo, ale trzeba pamiętać, że jest to model bezprzewodowy. Jeśli nie przeszkadzam Wam kabel, to w podobnej cenie w polskich sklepach znajdziecie HyperX Cloud Alpha - najlepsze słuchawki do 400 zł przeznaczone dla graczy.

Źródło: Comic book
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Grave (2018.09.28, 12:30)
Ocena: 17

0%
Jeszcze to że sprzedają marny dźwięk za 10x zawyzona cenę to jeszcze jakoś ogarniam ale żeby ludziom kazać dopłacać za silniki wibracyjne zakładane na głowę (efekt wiertarki udarowej) to już przekracza wyobraźnię....
BOLOYOO (2018.09.28, 12:53)
Ocena: 10

0%
Co to za marketingowy bełkot?
DrW (2018.09.28, 13:48)
Ocena: 4

0%
Źle przeczytałem i przez chwilę myślałem że cena 150zł. Myślę sobie w porządku, nawet uczciwa - no ale okazało się że to w dolarach. :)
SajlorMun (2018.09.28, 14:28)
Ocena: 5

0%
Ciekawe czy w jakiś sposób została zmieniona ich konstrukcja, czy tylko dodano moduł bezprzewodowy i jakiś DAC. Bo w moim odczuciu klasyszne Krakeny są strasznie mułowate. Ogrom niekontrolowanego basu oraz mała szczegółowość dźwięku.

Autor newsa troche źle przeliczył cenę, bo nie zawiera ona VAT. Szybka kalkulacja daje jakieś 479 PLN. Niby nie jest to dużo, jak na słuchawki bezprzewodowe, ale wiele zależy od jakości konstrukcji. W przypadku Razera bym się tego obawiał, choć generalnie nie wygląda to mimo wszystko tak źle. Jeśli ktoś nie znosi kabli być może warto je przetestować.
yendrek (2018.09.28, 15:30)
Ocena: 6

0%
SajlorMun @ 2018.09.28 14:28  Post: 1167302
Ciekawe czy w jakiś sposób została zmieniona ich konstrukcja, czy tylko dodano moduł bezprzewodowy i jakiś DAC. (...).

'Funkcja HyperSense w słuchawkach Razer Navi Ultimate wykorzystuje przetworniki haptyczne, generujące wielowymiarowe doświadczenie odbierane przez zmysł dotyku (...)'. Jak w grze dostaniesz headshota, to w słuchawkach włączy się młotek udarowy który oklepie Ci dekiel, żeby pogłębić immersję ;)
Gruby Dżery (2018.09.28, 17:06)
Ocena: 2

0%
To nie jest marketing, tylko rezultat przebranżowienia poetów XXI wieku.
DaviM (2018.09.28, 23:33)
Ocena: 4

0%
Karolina
Razer NaVi - nowe...

@Karolina, czas odłożyć czerwone pigułki i fangirlstwo do AMD albo przynajmniej pora zjeść snickersa! Albo popisać trochę więcej niusów o niebieskich i/lub zielonych...

Bo trzeba się zdecydować: kilka razy masz w niuse (i tytule!) NaVi, a kilka razy NaRi.

I tak pozdrawiam :)
Edytowane przez autora (2018.09.28, 23:34)
Derdo (2018.09.30, 15:43)
Ocena: 1

0%
https://www.guru3d.com/news-story/razer-an...set-family.html
Navi, Nari, gdzie r a gdzie v na klawiaturze.
frociu (2018.09.30, 18:25)
Ocena: 1

0%
Poprawcie tytuł, bo aż wstyd. NARI, a nie NAVI. Fani Avatara w redakcji ??
DaviM (2018.09.30, 19:42)
Ocena: 1

0%
10 komentarzy z czego 4 o Navi (wliczając ten) :), a błąd dalej nie poprawiony. Wniosek: Karolina nie czyta komentarzy :).
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane