Aktualność
Bartosz Czechowicz, Niedziela, 19 sierpnia 2018, 19:08

Sprzęt pojawił się właśnie w bazie danych FCC. Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek odświeżonej wersji gogli HMD Odyssey, które firma pokazała w październiku zeszłego roku. Nowy model ma być kompatybilny z platformami Windows Mixed Reality oraz SteamVR, a dodatkowo zaoferuje kilka poprawek dotyczących konstrukcji headsetu.

Według FCC urządzenie zadebiutuje pod nazwą Odyssey+. Brak numeru "dwa" w nazwie prawdopodobnie oznacza, że doczekamy się jedynie drobnych usprawnień w stosunku do zeszłorocznego pierwowzoru, co zresztą potwierdza specyfikacja techniczna z bazy danych Federalnej Komisji Łączności. Z zawartych tam danych wynika, że sprzęt będzie miał taką samą rozdzielczość (1440 x 1600 pikseli na jedno oko) i identyczne pole widzenia (110 stopni). Pewne zainteresowanie może wzbudzać wyświetlacz wykonany w technice AMOLED+SFS, ale obecnie nie wiadomo, co dokładnie oznacza skrót SFS. Jeśli zaś chodzi o wspomniane wcześniej poprawki dotyczące szczegółów konstrukcyjnych, to prawdopodobnie doczekamy się większej przestrzeni na nos i systemu zapobiegającemu osadzaniu się pary na soczewkach.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje model Odyssey+, ale jego obecność w bazie danych FCC sugeruje szybką premierę. Tajemnicą pozostaje również cena sprzętu, jednak można założyć, że Samsung będzie sprzedawał go trochę drożej, niż miało to miejsce w przypadku pierwszej wersji headsetu (499 dolarów).

Samsung HMD Odyssey

Źródło: roadtovr
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
Giovanne (2018.08.20, 09:49)
Ocena: 0

0%
Nie wiem czemu można zakładać, że będzie droższy skoro to tylko poprawiony model. Równie dobrze może wejść w miejsce starego w tej samej cenie.

W newsie brakuje najważniejszej kwestii... Czy w końcu będzie oficjalnie sprzedawany w Europie?
CryKon (2018.08.20, 14:57)
Ocena: 0

0%
Liczyłem na znacznie lepszą rozdziałkę, a tu zero zmian w tym temacie. Opóźniają postęp, psują VR takimi goglami, szczególnie Oculus i VIVE...dziadostwo.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Rusza kolejna edycja największego plebiscytu technologicznego w Polsce – Tech Awards 2018, który organizuje nasza redakcja wspólnie z Komputer Świat i Verdykt.pl. 46
Odpowiednik GeForce’a RTX 2070 na rynek profesjonalny. 3
Jasna deklaracja Phila Spencera. 15
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 3
Na sprzęt trzeba będzie jednak trochę poczekać. 11
Spokojnie, firma i tak niedługo zaoferuje nowy rodzaj łączności. 11
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 3
Pecetowa wersja może nie dostać obiecanych ulepszeń. 10
Agent 47 cały czas może pochwalić się dobrą formą. 12
Sprawa zakończyła się nie po myśli amerykańskiej firmy. 16
Szykuje się wiele dużych ogłoszeń. 8
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane