Aktualność
Adrian Kotowski, Wtorek, 14 sierpnia 2018, 23:15

Pożegnania nadszedł czas. Electronic Arts ogłosiło dzisiaj, że z firmą rozstaje się Patrick Söderlund, były wiceprezes i dyrektor do spraw projektów amerykańskiego wydawcy gier. Ma to związek z zapowiedzianą reorganizacją przedsiębiorstwa, która będzie mieć miejsce w najbliższych kilku miesiącach. Należy wspomnieć, że nie podano żadnych powodów odejścia Söderlunda, co oczywiście rodzi masę plotek.

Patrick Söderlund odpowiadał w Electronic Arts za nadzór nad projektami tworzonymi w studiach należących do EA i współpracował z deweloperami, którzy przystąpili do programu EA Partners. Wcześniej był szefem DICE, słynnego szwedzkiego zespołu, który stoi za serią Battlefield i silnikiem Frostbite, wykorzystywanym obecnie w prawie wszystkich grach „elektroników”.

Patrick Söderlund

Söderlund odchodzi z firmy po 12 latach, bo właśnie tyle czasu minęło od przejęcia jego studia przez Amerykanów. Przed fuzją w DICE przepracował ponad 6 lat. Na swoim profilu w serwisie LinkedIn były już wiceprezes EA wspomniał, że z ekscytacją patrzy w przyszłość i przygotowuje się do kolejnego wyzwania. Trudno jednak powiedzieć, o co konkretnie może chodzić. Söderlundowi na pewno nie pomogła fala krytyki, jaka spadła na DICE po premierze Star Wars Battlefront 2. Także ostatnie wypowiedzi odnoszące się do tematu kobiet w Battlefield V, kiedy to Söderlund próbował tłumaczyć ich dodanie do gry, nie przysporzyły mu fanów.

Odejście dyrektora do spraw projektów przyniesie inne zmiany u amerykańskiego wydawcy. Studiami należącymi do EA kieruje Laura Miele, szefem marketingu i działu wydawniczego jest Chris Bruzzo, Ken Moss odpowiada za sprawy technologiczne, a działem tytułów sportowych zarządza Matt Bilbey. Dowiedzieliśmy się też, że studio SEED kierowane przez Johana Anderssona zostało dołączone do EA Worldwide Studios, Jason Wozencroft stanie na czele zespołu pracującego nad zapewnieniem odpowiedniej jakości doświadczeń podczas korzystania z usługi i grania w gry "elektroników), a nowymi grami i współpracą z deweloperami zewnętrznymi zajmie się Rob Letts.

Źródło: EA
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
GrLT (2018.08.15, 00:42)
Ocena: 15

0%
Chyba nikt po nim płakać nie będzie... gdzie te czasy kiedy DICE zrobił, a EA wydał BF3...
Altun6277 (2018.08.15, 09:57)
Ocena: 8

0%
Te czasy były minęły i już nie wrócą. To jest ten gościu,który ma 13 córkę grająca w Fortnita.. Kilka jego wypowiedzi :

Battlefield V is a lot about the unseen, the untold, the unplayed,' he continued. 'The common perception is that there were no women in World War II. There were a ton of women who both fought in World War II and partook in the war


We felt like in today's world—I have a 13-year-old daughter that when the trailer came out and she saw all the flak, she asked me, 'Dad, why's this happening?'' Soderlund said.

'She plays Fortnite, and says, 'I can be a girl in Fortnite. Why are people so upset about this?' She looked at me and she couldn't understand it. And I'm like, ok, as a parent, how the hell am I gonna respond to this, and I just said, 'You know what? You're right. This is not okay.''

'These are people who are uneducated—they don't understand that this is a plausible scenario, and listen: this is a game,' he added. 'And today gaming is gender-diverse, like it hasn't been before. There are a lot of female people who want to play, and male players who want to play as a badass [woman].'

'And we don't take any flak. We stand up for the cause, because I think those people who don't understand it, well, you have two choices: either accept it or don't buy the game. I'm fine with either or. It's just not okI have played Battlefield since BF1942, and I have studied World War 2 since I was 5 years old. I majored in Economics at UCLA with a minor in German Studies, with a heavy focus on the Second World War. To call me “uneducated” because I want a reasonablly authentic game is completely uncalled for. Women DID NOT serve for the Wehrmacht or the Waffen SS. I am by no means a sexist, but any quick search online of female roles during the Third Reich will reveal that Hitler’s ambition for women was to reproduce as many children as possible, in order to create more “Aryan” people and keep the German military full of new soldiers. Having women on the frontlines was the LAST thing that Hitler and the Nazis wanted. You know what Patrick, maybe YOU are uneducated. Maybe you should do some research on WW2 and realize that the game you are creating is a joke. I call on all of you, DO NOT BUY THIS GAME. We as a community should not be subjected to comments from EA degrading us as uneducated bigots, simply for wanting a game that feels like a World War 2 shooter. Disgusted.


Edytowane przez autora (2018.08.15, 10:00)
ReznoR (2018.08.15, 22:50)
Ocena: 0

0%
Reorganizacja EA pod nazwą 'Jak Efektywnie Zaimplementować Mikrotransakcje Omijając Prawo i Zdanie Graczy'.
*Konto usunięte* (2018.08.16, 12:46)
Ocena: 1
Zapomnieliscie dopisac, ze na odchodne, lekka reka, dostal 20 milionow $ jako bonus.
B0BS0N (2018.08.16, 13:36)
Ocena: 1

0%
Pogrywam sobie trochę w tego BFa 1 i coraz bardziej tęsknię za trójką czy nawet 4. Tylko że jak odpalam 3, to grafika już jednak trochę leciwie wygląda. Chyba czas na powrót do BF 4.
Sunchez (2018.08.19, 14:21)
Ocena: 0

0%
B0BS0N @ 2018.08.16 13:36  Post: 1159539
Pogrywam sobie trochę w tego BFa 1 i coraz bardziej tęsknię za trójką czy nawet 4. Tylko że jak odpalam 3, to grafika już jednak trochę leciwie wygląda. Chyba czas na powrót do BF 4.


Nigdy nie zrezygnowałem z 4 na rzecz 1 :-).
Wracaj synu marnotrawny...
Rybaczek Koziołka (2018.08.21, 16:13)
Ocena: 0

0%
GrLT @ 2018.08.15 00:42  Post: 1159264
Chyba nikt po nim płakać nie będzie... gdzie te czasy kiedy DICE zrobił, a EA wydał BF3...


w DICE była inna sytuacja. EA to mega korpo. Robił co mu kazali. Tak działają korpo. Robisz co każą, siedzisz. Nie robisz, lecisz. Pewnie oczekiwali jakichś gruszek na wierzbie w założonym budżecie, i nie wyszło. Widać to po ostatnim Battlefield.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Rusza kolejna edycja największego plebiscytu technologicznego w Polsce – Tech Awards 2018, który organizuje nasza redakcja wspólnie z Komputer Świat i Verdykt.pl. 46
Długie oczekiwanie ma zostać w końcu nagrodzone. 14
Wzrost będzie, ale w specyficznych zastosowaniach. 22
Red Dead Redemption 2 kontra „exy” Sony. 3
Posiadacze GeForce’ów RTX w końcu się doczekali. 26
Pakiet z optymalizacjami dla trzech dużych produkcji. 5
To pierwszy raz, kiedy firma zrobi coś takiego. 9
Odpowiednik GeForce’a RTX 2070 na rynek profesjonalny. 4
Długie oczekiwanie ma zostać w końcu nagrodzone. 14
Wzrost będzie, ale w specyficznych zastosowaniach. 22
Odpowiednik GeForce’a RTX 2070 na rynek profesjonalny. 4
Jasna deklaracja Phila Spencera. 19
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 7
Pecetowa wersja może nie dostać obiecanych ulepszeń. 10
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane