Aktualność
Bartosz Czechowicz, Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 16:11

Google podobno pracuje już nad odpowiednim projektem. Komputery z systemem Chrome OS mogą zacząć obsługiwać Windowsa 10 - pisze serwis Engadget. Informacje na ten temat pojawiły się na stronie  XDA-Developers. Nietrudno domyślić się, że takie usprawnienie ma szanse znacznie zwiększyć popularność Chromebooków.

Z materiałów udostępnionych na XDA-Developers wynika, że odpowiednie poprawki są rozwijane w ramach projektu Campfire. Co ciekawe, funkcja nie ma być ograniczona do jednego, czołowego komputera z Chrome OS. Opcja uruchamiania Windowsa 10 na urządzeniach z tym oprogramowaniem powinna być szeroko dostępna, ale jej wdrożenie będzie zależeć od producentów sprzętu i możliwości notebooków; do działania najnowszych okienek ma być bowiem wymagane 40 GB pamięci, podczas gdy spora część PC-tów z systemem Google posiada jej zaledwie 32 GB. Sam Windows 10 ma natomiast działać w trybie dual-boot.

Niestety, obecnie nie wiadomo, kiedy dokładnie omawiane w tekście usprawnienie miałoby zostać wdrożone globalnie. Niewykluczone jednak, że informacje na ten temat poznamy jesienią, wraz premierą nowego komputera Pixelbook. Z nieoficjalnymi doniesieniami dotyczącymi tego sprzętu wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się tutaj.

Źródło: xda-developers
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
wuzetkowiec (2018.08.13, 16:24)
Ocena: 1

0%
Niech lepiej zaczną wrzucać Chrome OS na tablety, wtedy system sam się spopularyzuje. Tablety urosły do wielkości ekranów dawnych netbooków(10.1'' ), więc system sklonowany z smartfona wręcz odpycha od takich urządzeń, a sprzedaż leci na pysk.
Edytowane przez autora (2018.08.13, 21:40)
MrBoombasticUltra (2018.08.13, 21:12)
Ocena: -2

0%
Może to skłoni M$ do nie kasowania bootloadera Linuxów i będzie ładnie z nimi współpracował.
Fonzie (2018.08.14, 00:23)
Ocena: -1

0%
Z Windowsem na chromebookach kombinują juz dość długo, sam ostatnio natrafiłem na projekt SeaBios (bios x86 dla kilku modeli chromebook-ów).
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Rusza kolejna edycja największego plebiscytu technologicznego w Polsce – Tech Awards 2018, który organizuje nasza redakcja wspólnie z Komputer Świat i Verdykt.pl. 46
Odpowiednik GeForce’a RTX 2070 na rynek profesjonalny. 3
Jasna deklaracja Phila Spencera. 15
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 3
Na sprzęt trzeba będzie jednak trochę poczekać. 11
Spokojnie, firma i tak niedługo zaoferuje nowy rodzaj łączności. 11
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 3
Pecetowa wersja może nie dostać obiecanych ulepszeń. 10
Agent 47 cały czas może pochwalić się dobrą formą. 12
Sprawa zakończyła się nie po myśli amerykańskiej firmy. 16
Szykuje się wiele dużych ogłoszeń. 8
Facebook
Ostatnio komentowane