Aktualność
Adrian Kotowski, Sobota, 11 sierpnia 2018, 17:42

Twórcy próbują przyciągnąć społeczność do swojej gry. Bethesda ogłosiła, że Quake Champions jest od teraz dostępny całkowicie za darmo. Co jednak istotne, nadal nie mamy do czynienia z pełną wersją produkcji, bo tytuł cały czas dostępny jest w programie wczesnego dostępu. Przed wydaniem finalnej wersji deweloperzy zamierzają dodać jeszcze trochę zawartości i dać możliwość wypowiedzenia się graczom na temat wszystkich nowości.  

W Quake Champions najwięksi fani mogą grać już od wielu miesięcy. Tytuł był dostępny w usłudze Bethesda.net, a później trafił też na Steama. Dla wielu osób problemem było jednak to, że za niedokończoną grę trzeba było zapłacić, choć było wiadomo, że pełna wersja będzie korzystać z modelu free-to-play. Teraz id Software i Bethesda w końcu podjęły decyzję, by przejść na taki system, więc dostęp do tytułu ma każdy zainteresowany.

W darmowej edycji mamy dostęp do wszystkich trybów, map, gier rankingowych i zręcznościowych, które są obecne w najnowszym Quake’u. Każdy nowy użytkownik otrzymuje domyślnie dwóch darmowych czempionów, którymi są Ranger i Scalebearer. Twórcy nie blokują w żaden sposób możliwości odblokowania kolejnych postaci, zarówno za zdobywaną podczas rozgrywki Przychylność, jak i walutę premium – Platynę, którą można nabyć za prawdziwe pieniądze.

Można też zdecydować się na zakup dwóch pakietów, odblokowujących od razu wybrane bonusy w grze. Za 20 złotych nabędziecie Starter Pack, który zawiera m.in. 7-dniową premię do zdobywania doświadczenia, 500 sztuk platyny (czempionów odblokowujemy za 800 sztuk), 300 odłamków, 5 plecaków, 1 relikwiarz, czy trzydniowy dostęp do wszystkich bohaterów. Za 86 złotych (cena w promocji, bez 130 zł) kupicie Champions Pack zawierający wszystkich czempionów, w tym też i tych dodanych w przyszłości, trzy skrzynki i skórkę dla Rangera. Pakiet umożliwia ponadto rozegranie gier niestandardowych.

Przejście na model F2P może, ale równie dobrze nie musi, uratować Quake Champions. Gra, choć całkiem dobra, nie przyciągnęła do siebie zbyt dużej liczby graczy. Wynika to po części z samego charakteru rozgrywki i teoretycznie wysokiego progu wejścia do zabawy. Niemniej, jeśli nie mieliście okazji zagrać wcześniej w najnowszego Quake’a, to zdecydowanie warto nadrobić zaległości.

Sprawdź listę najpopularniejszych gier dostępnych w polskich sklepach

Źródło: Bethesda
Ocena aktualności:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
RazorQs (2018.08.11, 18:03)
Ocena: 8

0%
Jeśli chodzi o mnie to świetnie się bawię w QCH. Gra daje masę radochy. Tylko tak jak powyżej, próg wejścia do zabawy jest dosyć wysoki i może zniechęcić wielu graczy, ale dla chcącego nic trudnego. Ja osobiście polecam gierkę.
sevae (2018.08.11, 18:15)
Ocena: 3

0%
Tak było zapowiedziane od początku, że taki będzie ostateczny model biznesowy. Płaciło się za dostęp do bety (i za to, żeby mieć wszystkie postacie). I sami to piszecie... więc nie rozumiem pierwszego zdania w tym kontekście.

Edit:

@RazorQs Nie jest tak wysoki, po prostu nie ma tego uczucia, że się wymiata jeżeli nawet gra się przeciętnie, jeżeli się nie wymiata ciężej zrobić coś 'epickiego' jak w innych nowoczesnych strzelankach... ale skoro JA grając na trackballu i klawiaturze laptopa nie jestem najsłabszym ogniwem drużyny to znaczy, że próg wejścia nie jest wysoki tylko to właśnie takie odczucie braku nagradzania przez grę do czego się przyzwyczailiśmy w nowych produkcjach.

Zresztą też dużo osób nie wie jak w to prosto i efektywnie zacząć grać i latają głupio... najprościej standardowo od zbroi do zdrowia jedną swoją ścieżką latać w kółko.
Edytowane przez autora (2018.08.11, 18:25)
Namonaki (2018.08.11, 18:29)
Ocena: 2

0%
brak graczy na steam'ie to raczej efekt niechęci (i brak zaufania) ludzi do płacenia za Early Access (alfę nawet nie betę)
darmowe 2 tygodnie znacznie podniosły ilość graczy
yaji (2018.08.11, 18:38)
Ocena: 2

0%
Problem z popularnością może też wynikać z niskiej... 'memiczności' gry. Praktycznie nie powstaje żaden kontent wokół tej gry. Wystarczy spojrzeć ile memów i fanartu powstało wokół Overwatcha (głównie na temat pośladków głównych bohaterek) czy TF2. QC z jakiegoś powodu pozbawiony jest takiej otoczki. W teorii nie powinno być problemu, masa rozpoznawalnych postaci, ale jednak...
RazorQs (2018.08.11, 18:46)
Ocena: 2

0%
@sevae nie mierz wszystkich swoją miarą:). Możliwe, że po prostu całkiem dobrze grasz. Osobiście zauważyłem, że kontrola mapy jest bardzo istotna. Do zobaczenia na arenie!
myszka91 (2018.08.11, 18:59)
Ocena: 0

0%
Namonaki @ 2018.08.11 18:29  Post: 1158697
brak graczy na steam'ie to raczej efekt niechęci (i brak zaufania) ludzi do płacenia za Early Access (alfę nawet nie betę)
darmowe 2 tygodnie znacznie podniosły ilość graczy


To, że takie gry z tytułem w nazwie QUAKE mają małą ilość graczy to raczej świadczy o tym jak rynek jest przesycony takimi grami oraz to jak zmieniło się pokolenie graczy, dzisiaj gracze wolą grać w proste gry które same się przechodzą, a na ekranie mamy miliony oznaczników co mamy robić i gdzie mamy iść.
RazorQs (2018.08.11, 19:05)
Ocena: 6

0%
@myszka91 raczej takie pokolenie graczy. Teraz tylko CoD, BF i Battle royale z naciskiem na Fortnite. Szkoda, że arenówki odeszły w cień ale co poradzić takie czasy.
myszka91 (2018.08.11, 19:47)
Ocena: 3

0%
RazorQs @ 2018.08.11 19:05  Post: 1158702
@myszka91 raczej takie pokolenie graczy. Teraz tylko CoD, BF i Battle royale z naciskiem na Fortnite. Szkoda, że arenówki odeszły w cień ale co poradzić takie czasy.


Prawda, dzisiaj odpalasz takiego Fortnite i grasz szybką rundkę kilkanaście minut, takie proste gry mają swoje wady i zalety.
Ale najgorsze są gry singplayer gdzie wszystko sprowadza się do klikania jednego przycisku na padzie/myszce tzn. wrogowie automatycznie nam się naznaczają wciskamy jeden klawisz i wyświetla nam się scenka nad którą nie mamy kontroli.
lidek (2018.08.11, 22:38)
Ocena: -1

0%
Quake Live po stokroć lepszy. Szkoda czasu na Quake Champions.
yareku (2018.08.11, 22:43)
Ocena: 0

0%
Dla mnie to jest ok. Nieźle się gra. Tylko niech dadzą do wyboru jakiś hud, gdzie wszystko będzie centralnie a nie rozstrzelone po kątach.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 66
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Bioware nie wyciągnęło wniosków po Andromedzie. 61
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Codemasters znowu dało radę. 20
Eksperyment się nie udał. 16
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 21
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane