Aktualność
Bartosz Czechowicz, Sobota, 21 lipca 2018, 17:16

Nowy system operacyjny od wyszukiwarkowego giganta coraz bliżej. W sieci już od dłuższego czasu mówi się, że Google pracuje nad kolejnym oprogramowaniem, platformą Fuchsia OS. Co ciekawe, według plotek ma ona zastąpić nie tylko system Chrome OS, ale i cieszącego się niesamowitą popularnością Androida.

Firma niczego jeszcze nie ujawnia, ale dotychczasowe pogłoski potwierdziła właśnie redakcja portalu Bloomberg. Serwis twierdzi, że Fuchsia OS faktycznie ma zająć miejsce Androida, a producent podobno chce, żeby nastąpiło to w ciągu pięciu najbliższych lat. Samej premiery software'u powinniśmy jednak spodziewać się wcześniej. Według AndroidCentral oprogramowanie w przeciągu trzech lat ma pojawić się na inteligentnych głośnikach i innym sprzęcie z kategorii "połączonych urządzeń domowych".

Google wydało już oświadczenie, w którym zaprzecza rewelacjom Bloomberga, ale nietrudno domyślić się, że firma raczej nie przyznałaby się, że zamierza za kilka lat uśmiercić Androida. Taki ruch mógłby spowodować, że deweloperzy zaczną powoli tracić zainteresowanie platformą, a Amerykanie z pewnością by tego nie chcieli. Szczególnie biorąc pod uwagę, że system z pewnością ma jeszcze mocno eksperymentalny charakter.

Źródło: androidcentral
Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Colt1911 (2018.07.21, 19:15)
Ocena: 14

0%
News o nowym OS a oczywiście w tekście:
'Samsung Galaxy S9 - sprawdź aktualne ceny
Sony Xperia XZ2 - sprawdź aktualne ceny
Huawei P20 - sprawdź aktualne ceny'
Jak już chcecie dawać ref linki to dawajcie je w odpowiednich newsach a nie na pałę wszędzie gdzie się da ;)
nietopyrz (2018.07.21, 19:18)
Ocena: 13

0%
Rozwiązać problem z fragmentaryzacją rynku. Dać ludziom wybór co do instalowanego oprogramowania i wygodną furtkę dla poweruserów. Pod tymi warunkami będzie sukces. Większość i tak z wygody nie zrezygnuje z usług googiela, ale pasjonaci nie będą się rozpisywać jaki to system zły, gdyż będzie opcja dla nich. W pełnej otwartości tkwi siła.
Kenjiro (2018.07.21, 19:22)
Ocena: 2

0%
Szczególnie, że dotarcie do punktu, w którym stoi obecnie Android 8 zajmie kolejną dekadę rozwoju FuchsiaOS. Nawet utrzymywanie warstw kompatybilności z Androidem to całkiem sporo zajęcia dla dużej ekipy programistów.
Niemniej jednak trzymam kciuki, chociaż szczerze wolałbym, aby znalazł się trzeci i niezależny gracz (czyli nie Google) na tym skostniałym już rynku smartfonów.
Edytowane przez autora (2018.07.21, 19:23)
kochamdzastinka (2018.07.21, 19:25)
Ocena: 2

0%
oj pamietam wywiad z 5 expertami o bitcoin na bloomergu ;) nastepnego dnia nastapil krach ale oni do konca uspokajali :P
.:Proxy:. (2018.07.21, 19:41)
Ocena: 8

0%
nietopyrz @ 2018.07.21 19:18  Post: 1154971
Rozwiązać problem z fragmentaryzacją rynku. Dać ludziom wybór co do instalowanego oprogramowania i wygodną furtkę dla poweruserów. Pod tymi warunkami będzie sukces. Większość i tak z wygody nie zrezygnuje z usług googiela, ale pasjonaci nie będą się rozpisywać jaki to system zły, gdyż będzie opcja dla nich. W pełnej otwartości tkwi siła.Piszę o tym od lat, że to powinien być standard.

Jeśli już producent oferuje urządzenie z systemem, to powinien być on czysty, bez żadnej zainstalowanej aplikacji - tylko najprostsze najpotrzebniejsze rzeczy.
Sporo systemów ma już zainstalowany cały pakiet social śmieci i niektórych nie można nawet usunąć, plus jeszcze dodatkowo gówno od samego producenta.
_____________________

Wątpię jednak czy to kiedykolwiek nastąpi, ponieważ telefony są świetnym narzędziem do zbierania danych i każdy chce coś z tego mieć - Gugle nie byłoby zadowolone, gdyby ludzie przestali używać androszpiega, lub innych ich usług.

Ja natomiast byłbym w siódmym niebie, gdybym mógł kupić smartfon (co praktycznie i tak jest już niemożliwe) i mógł wywalić z niego androszpiega.
szefons (2018.07.21, 20:47)
Ocena: 5

0%
Te wasze wnioski są śmieszne, tak na pewno google jednego dnia ogłosi, że koniec, a następna tylko fusia i wyłączy android, sklep, wszystkie aplikacje do piachu, taa...

Nie ma opcji by aplikacje nie były jakoś kompatybilne, nic co nie ma obecnie bazy aplikacji się nie przebije.
Edytowane przez autora (2018.07.21, 20:47)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane