aktualności

Corsair przejmuje Elgato Gaming

0
27 czerwca 2018, 17:26 Adrian Kotowski

Corsair pogłębia ekspansję na rynku sprzętu dla graczy. Przedsiębiorstwo poinformowało dzisiaj, że przejęło firmę Elgato Gaming, znaną z produkcji sprzętu do nagrywania i strumieniowania wideo. Kwota transakcji nie została niestety ujawniona, choć zapewne nie była niska, znając pozycję przejmowanego podmiotu w jego segmencie rynku.

Elgato jest jednym z największych producentów grabberów wideo na świecie. W segmencie konstrukcji kierowanych do graczy podmiot konkuruje głównie z AverMedią. Dzięki przejęciu przez Corsaira, pozycja firmy powinna się zauważalnie poprawić, bo marka nabywcy jest po prostu bardziej rozpoznawalna na rynku.

Duże znaczenie będzie mieć też większy budżet marketingowy oraz pokaźniejsze środki na badania, dzięki którym sprzęt z logo Elgato powinien być (przynajmniej w teorii) jeszcze lepszy. Z ujawnionego oświadczenia dowiedzieliśmy się, że powiązany z Elgato Gaming dział Elgato Eve pozostanie spółką niezależną, działającą po zamknięciu transakcji pod nazwą Eve Systems.

Elgato Gaming

Sprawdź ceny urządzeń firmy Elgato dostępnych w sprzedaży

Źródło: prasowe
1