Aktualność
Maciej Zabłocki, Środa, 13 czerwca 2018, 15:50

Firma pokazała sześć nowych urządzeń dla graczy! Dwa laptopy - Lenovo Legion Y730 oraz Y530, dwa komputery stacjonarne typu tower - T730 i T530 oraz dwa komputery typu cube - C730 i C530. Każdy z nich ma gamingowy sznyt i został zaprojektowany w taki sposób, by sprostać wymaganiom najnowszych gier.

Zacznijmy od laptopów. Najpotężniejszy, Lenovo Legion Y730 został wykonany z anodowanego aluminium w stalowym kolorze. Dostępny jest w wersji z 15" lub 17" ekranem IPS Full HD (z opcjonalną 144 Hz matrycą) z bardzo wąskimi ramkami, co może się podobać. Firma popracowała nad układem chłodzenia, dzięki czemu przepływ powietrza poprawił się o 16% względem zeszłego roku, a temperatura spadła o ok. 10%, zgodnie z zapewnieniami producenta. 

Wewnątrz modeli Y730 oraz Y530 znajdziemy procesory Intela 8. generacji, karty graficzne Nvidia Geforce GTX 1050 Ti i systemy Windows 10. W modelu Y730 otrzymamy, po raz pierwszy wśród laptopów, możliwość pełnego spersonalizowania podświetlenia klawiatury, której czas reakcji wynosi zaledwie 1 ms. Do tego Lenovo Legion Y730 to także pierwszy na świecie laptop z systemem głośników Dolby Atmos i Dolby Sound Radar. Obydwa modele możemy wyposażyć w 16 GB pamięci operacyjnej DDR4 od Corsair, a model Y530 dysponuje 144 Hz matrycą w ramach opcji do wyboru.

Kolejne są tzw. Cube'y, czyli komputery przenośne, które w łatwy i szybki sposób możemy zabrać ze sobą i podłączyć do monitora czy telewizora. Obydwa modele, C730 i C530 wyposażono w specjalne rączki, a także podświetlanie LED RGB na górnej, przezroczystej części obudowy. Wewnątrz znajdziemy procesory Intel Core i7 8. generacji, do tego karty graficzne Nvidia Geforce GTX 1060 i do 32 GB pamięci RAM DDR4 od Corsair. Dodatkowo, w modelu C730 skorzystamy z dobrodziejstw dźwięku w technologii Dolby Atmos. Nowe Cube'y wyposażono w zaawansowany, dwukanałowy system wentylacji.

Ostatnie na liście znajdują się duże komputery stacjonarne, czyli modele T730 i T530. Obydwa skorzystają z dobrodziejstw oświetlenia LED RGB, ale tylko ten droższy zaoferuje możliwość dowolnej regulacji kolorów. Wyposażono je w procesory Intel Core i7. 8 generacji (są też modele z procesorami AMD Ryzen), karty graficznie Nvidia Geforce GTX 1060 (lub odpowiedniki AMD Radeon) i do 32 GB pamięci RAM DDR4 od Corsair. Możemy też wybrać pomiędzy 512 GB dyskiem SSD na złączu PCIe, lub dyskiem twardym SATA o pojemności do 2TB. 

Komputery wspierają technologię dźwięku Dolby Atmos, a w modelu T730 możemy nawet zamówić opcjonalny system chłodzenia cieczą. Obydwa urządzenia gotowe są na modernizację w przyszłości, a jak zapewnia producent, kartę graficzną czy pamięć RAM wymienimy po naciśnięciu jednego przycisku (który służy do otwarcia obudowy).

Sprawdź najlepsze oferty w polskich sklepach na urządzenia z serii Lenovo Legion

Za laptopy z serii Y730 (dostępne od września) przyjdzie nam zapłacić przynajmniej 1179$. Modele z serii Y530 (dostępne od czerwca) zostały wycenione na przynajmniej 929$.

Wszystkie modele komputerów stacjonarnych będą dostępne w sprzedaży od sierpnia. Ceny komputerów typu Cube rozpoczynają się od 829$ i dokładnie tyle samo pieniędzy musimy przygotować, by kupić sprzęt stacjonarny z serii T. Konfiguracje możemy dobrać dowolnie, co oczywiście zwiększy cenę podstawową. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Lenovo Legion.

Źródło: informacja prasowa
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
DrW (2018.06.13, 16:28)
Ocena: 2

0%
Laptop nie w moim guście, ponadto kamerka znajduje się w okropnym miejscu. Ale cieszę się, że jest postęp. Postęp - w tym co się liczy najbardziej - czyli usprawnienie przepływu powietrza i obniżka temperatur. Co z tego, że procesory i karty grafiki mamy coraz lepsze, jeżeli laptop i tak będzie zbijał takty z powodu zbyt wysokiej temperatury?
*Konto usunięte* (2018.06.13, 19:12)
Ocena: 0
Jak to mówi stopka jednego z użytkowników forum: Nie kupujcie laptopów Lenovo na boga! (czy jakoś tak :) )
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  152
Świętujemy urodziny serii TES. 22
Sytuacja z Falloutem 76 może się już nie powtórzyć. 9
Największa tegoroczna premiera na platformie Valve. 18
Dobra wiadomość dla osób, które przymierzają się do zakupu laptopa. 35
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 21
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 26
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 19
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 24
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 19
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 26
Dobra wiadomość dla osób, które przymierzają się do zakupu laptopa. 35
Epic Games Store z kolejnymi dużymi grami na wyłączność. 61
Tak wygląda następca Rifta. 16
Świętujemy urodziny serii TES. 22
Sytuacja z Falloutem 76 może się już nie powtórzyć. 9
Największa tegoroczna premiera na platformie Valve. 18
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 21
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 12
Szybciej, wydajniej, drożej. 29
Dwie gry w dwóch sklepach. 12
Czerwoni rozwijają swoje otwarte oprogramowanie. 4
Facebook
Ostatnio komentowane