aktualności

Yakuza 0 i Yakuza Kiwami oficjalnie zapowiedziane na PC

1 12 czerwca 2018, 13:47 Adrian Kotowski

Doczekaliśmy się. Podczas PC Gaming Show Sega oficjalnie ogłosiła, że na PC trafią gry z serii Yakuza. Takiej opcji można było się spodziewać po wcześniejszych zapowiedziach wydawcy, ale dobrze, że w końcu uzyskaliśmy potwierdzenie. Ujawniono ponadto, że pecetowcy zagrają w przyszłości w Valkyria Chronicles 4, które zostało wydane na konsole w marcu tego roku.

Sega przygotowała na PC Gaming Show ciekawy zwiastun, w którym wspomniała o swoich grach już wydanych na komputery osobiste i tych, które na nie w przyszłości trafią. Wśród tych drugich znajdziemy już wcześniej ogłoszone Shenmue 1 i 2, Shining Resonance Refrain, ale też wspomnianą wyżej Valkyrię Chronicles 4 i perełki w postaci Yakuzy 0 i Yakuzy Kiwami (wszystkie trzy gry trafiły jakiś czas temu na PlayStation 4).

Przedostatnia z wymienionych produkcji jest już zresztą dostępna w przedsprzedaży na Steam, gdzie z 10-procentową zniżką kosztuje 77,39 zł. Data premiery pecetowej wersji Yakuzy 0 została wyznaczona na 1 sierpnia tego roku. W opisie produkcji czytamy o braku blokady liczby wyświetlanych klatek na sekundę i wysokiej jakości grafice w rozdzielczości 4K. Pecetowa edycja oferować ma pełną obsługę kontrolera, osiągnięcia, rankingi i przechowywanie danych w chmurze. Są też wymagania sprzętowe, bardzo niskie zresztą, które najpewniej zostaną w przyszłości nieco zmienione.

Yakuza 0

W przypadku Yakuzy Kiwami niestety nie ujawniono daty premiery. Interesujące jest to, że Sega wspominała o wydaniu swoich głośnych marek na PC w ubiegłym roku i poza ogłoszoną właśnie Yakuzą, wymieniała wtedyt też Personę. Na premierę tej świetnej serii czeka z pewnością sporo pecetowców. Można założyć, że przyszłe plany Segi będą ściśle powiązane z wynikami zapowiedzianych komputerowych konwersji – im wyższa sprzedaż Yakuzy, tym większe prawdopodobieństwo na premiery kolejnych gier.

Źródło: PC Gaming Show
1