Aktualność
Bartosz Czechowicz, Sobota, 9 czerwca 2018, 16:48

Platforma przegrała z rozwiązaniami konkurencji. Yahoo poinformowało właśnie, że zamierza uśmiercić swój komunikator, Yahoo Messenger. Usługa przestanie działać już 17 lipca.

Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że po tym terminie korzystające z serwisu osoby nie będą w stanie się zalogować. Dotyczy to zarówno użytkowników komputerów klasy PC, jak i posiadaczy urządzeń przenośnych. Jeszcze przez 6 miesięcy po oficjalnym uśmierceniu platformy będzie można pobrać historię prowadzonych za jej pośrednictwem rozmów, a później komunikator wyląduje na śmietniku historii.

Sprawdź ranking najpopularniejszych laptopów!

Nietrudno domyślić się, że Yahoo Messenger przegrał walkę o klientów z rozwiązaniami takimi jak np. Facebook Messenger. Koniec usługi nie oznacza jednak, że Yahoo zamierza odpuścić sobie rynek komunikatorów. Firma pracuje obecnie nad m.in. aplikacją Yahoo Squirrel, która pozwala na prowadzenie grupowych chatów.

Źródło: liliputing
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
taith (2018.06.10, 12:06)
Ocena: 3

0%
A IRC trzyma się mocno.
Tęsnie za czasami kiedy wystarczył jeden multikomunikator do wszyskiego.
Teraz przy zwykłym skype stary athlon spuchnie, nie wspominając przeglądarki.
anglik666 (2018.06.10, 13:16)
Ocena: 0

0%
a gdzie tlen i gagu gadu
Colidace (2018.06.10, 15:23)
Ocena: 0

0%
ja ciągle używam mIRC.
SajlorMun (2018.06.11, 20:22)
Ocena: 0

0%
Zamiast przenieść użytkowników do nowej usugi (jak choćby to zrobił Microsoft), to kasują konta. Dziwne, ale pewnie chcą po prostu zerwać z przeszłością i reklamować Squirrela jako coś zupełnie nowego i innego. Żeby nie był kojarzony z komunikatorem dla emerytów.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane