Aktualność
Adrian Kotowski, Czwartek, 7 czerwca 2018, 21:42

Potem tylko streaming. Firmy z branży gier coraz głośniej mówią, że przyszłość elektronicznej rozgrywki łączy się ściśle z rozwojem techniku strumieniowania. Opinia Yvesa Guillemot, prezesa Ubisoftu, wpisuje się w ten trend. Według przedstawiciela francuskiej firmy, zaledwie jedna generacja konsol dzieli nas od przejścia na streaming, co wielu osobom będzie bardzo trudno zaakceptować.

Temat strumieniowania gier został poruszony przez Yvesa Guillemot w rozmowie z redaktorem serwisu Variety. Prezes Ubisoftu wypowiedział się w bardzo zdecydowany sposób o przyszłości rynku gier: - Będzie jeszcze jedna generacja konsol, a potem wszyscy będziemy strumieniować [gry] stwierdził. Dodał przy tym, że z tej techniki będzie mogła skorzystać większa liczba użytkowników niż teraz, więc nie będzie konieczności posiadania w domu wyspecjalizowanego sprzętu do grania.

Ives Guillemot

Co ciekawe, Guillemot uważa, że streaming pozwoli na szybszy rozwój całej branży, co będzie widoczne w szczególności w przypadku produkcji wysokobudżetowych. Dzięki strumieniowaniu, do gry wystarczy smartfon lub sam telewizor, dzięki czemu liczba potencjalnych klientów znacząco się powiększy. Jako przykład firmy, która w szybkim tempie rozwija technikę streaminge, CEO Ubisoftu wymienia Nvidię, posiadającą własną platformę GeForce Now.

Guillemot może mieć oczywiście rację, mówiąc o zmierzchu tradycyjnego sprzętu do grania, ale ostatnie słowo i tak mają producenci konsol. Tutaj nie widać żadnych konkretnych ruchów, które miałby wskazywać na szybkie przejście na streaming. Co ważne, Microsoft, Nintendo i Sony zarabiają na sprzedaży urządzeń, więc trudno powiedzieć, czy lekką ręką pozbędą się przychodów z tego tytułu.

Sprawdź listę popularnych konsol dostępnych w polskich sklepach

Źródło: Variety
Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
ShadowMan (2018.06.07, 21:56)
Ocena: 65

0%
Bujają w obłokach. W wielu krajach i to nawet tych rozwiniętych sporo ludzi nie ma dostępu do wystarczająco szybkich łącz internetowych, aby taki streaming był możliwy, więc to nie wypali, jeszcze nie teraz, ani nawet za 10 lat.
frog67 (2018.06.07, 22:03)
Ocena: 31

0%
Tę gadke że to już ostatnia generacja a następna będzie stream, to juz była przy zapowiedzi PS4 .. no i widać co z tego wyszło.

Jedno jest pewne prędzej czy pózniej będą chcieli to wprowadzić, bo to jeszcze większe zyski dla wydawców, brak używek w jakiejkolwiek formie, większe możliwości monetyzacji nic co by cieszyło świadomych graczy.
yendrek (2018.06.07, 22:07)
Ocena: 43

0%
Kolejna generacja konsol faktycznie będzie ostatnią. Przed następną generacją.

Gościu odjechał. Niech ubisoft przestawi swoje produkcje na model strumieniowania, a pryśnie z rynku jak mydlana bańka.
Kitu (2018.06.07, 22:14)
Ocena: 16

0%
ShadowMan @ 2018.06.07 21:56  Post: 1148118
Bujają w obłokach. W wielu krajach i to nawet tych rozwiniętych sporo ludzi nie ma dostępu do wystarczająco szybkich łącz internetowych, aby taki streaming był możliwy, więc to nie wypali, jeszcze nie teraz, ani nawet za 10 lat.

Szybkie jak szybkie, pozostaje jeszcze kwestia opóźnień. U siebie w mieszkaniu miałem do niedawna 120Mbps i ping ~12ms, moi rodzice mają u siebie 150Mbps i ping >40ms. O ile na tym pierwszym z graniem przy użyciu streamingu nie powinno być problemu (jedna klatka opóźnienia, czyli poziom input laga większości monitorów), tak przy tym drugim łączu byłoby ciężko nie zwariować. Przy dynamicznej rozgrywce (np. FPSy z dużą ilością ruchu, wszelkie gry wyścigowe) granie byłoby praktycznie niemożliwe. A gdyby spróbować wykorzystać do tego LTE na terenach podmiejskich - wyłączy się grę zaraz po zobaczeniu lagów w menu.
duchos (2018.06.07, 22:18)
Ocena: 24

0%
Nie ma to jak wypowiedź reprezentanta firmy, który wypuszcza co rok kotlety i to w złym stanie technicznym. Rzeczywiście, streaming im pomoże, żeby ludzie nie widzieli gniota. Po drugie trzeba by było mieć mega Internet. Nie mówiąc już o lagu w sterowaniu. Koleś odleciał. Cała branża by straciła miliardy dolarów. Dobrze, że są komputer.
Antybiotyk (2018.06.07, 22:20)
Ocena: 11

0%
GeForce Now powiada! Korzystam na codzień i niestety dvupy nie urywa.
Isharoth (2018.06.07, 22:31)
Ocena: 25

0%
Co za bełkot. Streaming = o wiele niższa jakość obrazu. Już widzę jak w przyszłości ludzie chętnie przesiadają się na granie z dużym opóźnieniem i artefaktami kompresji.

Poza tym Ubisoft, wraz z jego przedstawicielami, nie jest żadnym rzetelnym źródłem takich informacji. Niech lepiej dalej klepią nudne pseudo-sandboxy, które ludzie tak chętnie kupują.
Edytowane przez autora (2018.06.07, 22:32)
d3xt3r (2018.06.07, 22:31)
Ocena: 10

0%
Dobrze prawi zapomniał tylko dodać że po tym wprowadzeniu streamingu i zaprzestaniu produkcji konsol szybko jednak wrócą do produkcji konsol ;)
d3xt3r (2018.06.07, 22:33)
Ocena: -2

0%
johny_94 @ 2018.06.07 22:03  Post: 1148121
Ja to raczej widzę tak, że za jakieś 10 lat zamiast konsol będą bardzo wydajne smartfony które za pomocą kabla HMDI lub być może do tego czasu bezprzewodowo będziemy łączyć z telewizorem, do tego wszystkiego będzie możliwość podłączenia myszki i klawiatury lub pada i grać. Przecież skoro na Galaxy S3 z 2012 roku można grać w GTA San Andreas to czemu za 10 lat nie można by było grać już normalnie w gry? Procesory, ram i grafika w smartfonach jest rozwijana w niemal zawrotnym tempie. Takie jest moje zdanie oczywiście.


Chciałbym zauważyć, że podpiąć myszkę, klawiaturę czy pada i grać to już można ;)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Władze amerykańskiego przedsiębiorstwa mogą mieć powody do zadowolenia. 16
Spodziewamy się dużo większej wytrzymałość niż w przypadku obecnej generacji. 4
Coś dla fanów naprawdę dużych smartfonów. 1
Nowy system operacyjny od wyszukiwarkowego giganta coraz bliżej. 9
Banhammer uderzył z pełną mocą. 51
Przeciek z oficjalnej strony produkcji. 15
Duża moc zamknięta w małej obudowie. 5
Banhammer uderzył z pełną mocą. 51
Kiedyś może będzie poprawa. 58
Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. 24
Ogromny ekran i solidny akumulator. 41
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 34
Wszystkie starsze dodatki dostępne za darmo. 36
Przeciek z oficjalnej strony produkcji. 15
Banhammer uderzył z pełną mocą. 51
Ogromny ekran i solidny akumulator. 41
Kiedy będą mogły przytulić nowe Ryzeny? 15
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 34
Trzy modele dla wymagających. NZXT zaprezentował dzisiaj swoje nowe zasilacze z serii E. 6
Artykuły spokrewnione
Facebook