Aktualność
Piotr Gontarczyk, Czwartek, 7 czerwca 2018, 07:14

Trochę modularności w sobie mają. Corsair podczas tajwańskich targów Computex 2018 zaprezentował dwa nowe modele zasilaczy komputerowych – SF 80 Plus Platinum oraz Vengeance 80 Plus Silver. Pierwszy produkt będzie dostępny w wersjach 450 i 600 W, drugi model pojawi się na rynku w postaci zasilaczy o mocy 650 i 750 W.

Zasilacze SFX SF 80 Plus Platinum, przeznaczone do obudów komputerowych SFF (Small-form Factor) są certyfikowane na poziomie 80Plus Platinum, z efektywnością do 94%. Seria SF wykorzystuje wyłącznie japońskie kondensatory działające w temperaturze nawet do 105°C.

Sprawdź najlepsze ceny zasilaczy firmy Corsair

Seria SF ma modularne okablowanie, a przewody w osobnych osłonach nie tylko mają ułatwiać rozmieszczanie połączeń, ale też korzystnie wpływać na estetykę komputera. Nowe zasilacze Corsaira zostały wyposażone w nowy, cichy wentylator 92 mm, który wzmacnia przepływ powietrza przy niższej prędkości obrotowej, a w trybie Zero RPM przy niskich i średnich obciążeniach jest wyłączany całkowicie. Zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, premierowe SF-y mają także uchwyt SFX/ATX, który umożliwia ich montaż w większych obudowach.

Zasilacze Vengeance 80 Plus Silver oferują użytkownikom komputerów nowy poziom wydajności oraz cichej pracy. Zasilacze serii Vengeance, certyfikowane na poziomie 80Plus Silver z efektywnością do 89%, również zawierają wyłącznie japońskie kondensatory działające w temperaturze do 105°C.

W celu zabezpieczenia platformy przed przepięciami, zasilacze serii Vengeance mają przełączaną obsługę jednej lub kilku linii +12 V. Użytkownicy mogą błyskawicznie przejść z kilku linii o napięciu +12 V i z zabezpieczeniem antyprzepięciowym na każdym kablu na pojedynczą linię +12 V na dowolnym ze złączy prądu stałego zasilacza. Zasilacze tej serii są częściowo modularne i zostały wyposażone w 120-milimetrowe wentylatory z trybe Zero RPM.

Nowe zasilacze serii SF i Vengeance będą dostępne od lipca br. bezpośrednio w sklepie internetowym producenta. W Polsce pojawią się we wrześniu. Producent nie podał oficjalnej ceny sugerowanej. SF450 i SF600 towarzyszy siedmioletnia gwarancja, natomiast modelom Vengeance Silver 650W i 750W – pięcioletnia.

Źródło: Corsair
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Duchu (2018.06.07, 08:42)
Ocena: 2

0%
Dodam tylko że stary 'Gold Plus 80' SF600, jest uważany za najlepszy zasilacz SFX do 600W. Wszyscy go polecają, ma dobry wsp. możliwości /cena.
Niestety nowe zasilacze Platinium/Titanium mają tak wyśrubowane ceny że głowa boli.. Na sukces nowych modeli będziemy musieli poczekać... Ale na pewno będą to udane modele.

Pozdr.
Zas (2018.06.07, 10:07)
Ocena: -1

0%
650W i tylko silver?
Edit: aaa. sorry, to te mniejsze....
Edytowane przez autora (2018.06.07, 10:09)
borizm (2018.06.07, 17:42)
Ocena: -4

0%
Ta 'modularność' jest śmiechu warta. Tak samo można by powiedzieć, że ładowarki do komórek są obecnie modularne, bo mają gniazdo USB i kabel USB jest odpinany. Żenada. A do tego te odpinane kable generują więcej problemów, niż zysków, bo złącza zajmują więcej miejsca, odpięte kable mogą zginąć, więc i tak upycha się je w obudowie, bo standardu dla tych kabli nie ma, więc jak zginą, to ich nie ma i nie jest łatwo dokupić.

Poza tym, powinien być to jeden typ kabla do wszystkiego, z dwoma liniami +12V / jedną +5V, oraz jeden dodatkowy specjalny cieńszy kabel do płyty z +5V Stand By + Power OK + Power ON (mógłby być to nawet USB Type A), ale producenci są za głupi, albo leniwi aby to zmienić. Taki sam kabel +12V i +5V mógłby wtedy iść do płyty, karty, dysku.
W sumie do dysku, zasilanie powinno iść z płyty, aby był to po prostu pojedynczy kabel SATA+Power, a nie dwa.

Modularność była by wtedy, gdyby się dało wymienić wentylator jako moduł, może filtr wejściowy, wyjąć PFC i zastąpić innym, podpiąć moduł z akumulatorem jako wewnętrzny UPS.
Edytowane przez autora (2018.06.07, 17:47)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Firma postawi na zupełnie inny projekt. 33
Obietnica jest, teraz czekamy na jej spełnienie. 34
Świetna wiadomość dla klientów. DRAMeXchange przygotował nowy raport na temat rynku pamięci DRAM. 21
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Tak może wyglądać chip w kolejnym Xboksie lub PS5. 36
Alternatywa jest, ale do jej wprowadzenia potrzeba czasu. 102
Firma postawi na zupełnie inny projekt. 33
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Obietnica jest, teraz czekamy na jej spełnienie. 34
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane