Aktualność
Piotr Gontarczyk, Czwartek, 7 czerwca 2018, 07:14

Trochę modularności w sobie mają. Corsair podczas tajwańskich targów Computex 2018 zaprezentował dwa nowe modele zasilaczy komputerowych – SF 80 Plus Platinum oraz Vengeance 80 Plus Silver. Pierwszy produkt będzie dostępny w wersjach 450 i 600 W, drugi model pojawi się na rynku w postaci zasilaczy o mocy 650 i 750 W.

Zasilacze SFX SF 80 Plus Platinum, przeznaczone do obudów komputerowych SFF (Small-form Factor) są certyfikowane na poziomie 80Plus Platinum, z efektywnością do 94%. Seria SF wykorzystuje wyłącznie japońskie kondensatory działające w temperaturze nawet do 105°C.

Sprawdź najlepsze ceny zasilaczy firmy Corsair

Seria SF ma modularne okablowanie, a przewody w osobnych osłonach nie tylko mają ułatwiać rozmieszczanie połączeń, ale też korzystnie wpływać na estetykę komputera. Nowe zasilacze Corsaira zostały wyposażone w nowy, cichy wentylator 92 mm, który wzmacnia przepływ powietrza przy niższej prędkości obrotowej, a w trybie Zero RPM przy niskich i średnich obciążeniach jest wyłączany całkowicie. Zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, premierowe SF-y mają także uchwyt SFX/ATX, który umożliwia ich montaż w większych obudowach.

Zasilacze Vengeance 80 Plus Silver oferują użytkownikom komputerów nowy poziom wydajności oraz cichej pracy. Zasilacze serii Vengeance, certyfikowane na poziomie 80Plus Silver z efektywnością do 89%, również zawierają wyłącznie japońskie kondensatory działające w temperaturze do 105°C.

W celu zabezpieczenia platformy przed przepięciami, zasilacze serii Vengeance mają przełączaną obsługę jednej lub kilku linii +12 V. Użytkownicy mogą błyskawicznie przejść z kilku linii o napięciu +12 V i z zabezpieczeniem antyprzepięciowym na każdym kablu na pojedynczą linię +12 V na dowolnym ze złączy prądu stałego zasilacza. Zasilacze tej serii są częściowo modularne i zostały wyposażone w 120-milimetrowe wentylatory z trybe Zero RPM.

Nowe zasilacze serii SF i Vengeance będą dostępne od lipca br. bezpośrednio w sklepie internetowym producenta. W Polsce pojawią się we wrześniu. Producent nie podał oficjalnej ceny sugerowanej. SF450 i SF600 towarzyszy siedmioletnia gwarancja, natomiast modelom Vengeance Silver 650W i 750W – pięcioletnia.

Źródło: Corsair
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Duchu (2018.06.07, 08:42)
Ocena: 2

0%
Dodam tylko że stary 'Gold Plus 80' SF600, jest uważany za najlepszy zasilacz SFX do 600W. Wszyscy go polecają, ma dobry wsp. możliwości /cena.
Niestety nowe zasilacze Platinium/Titanium mają tak wyśrubowane ceny że głowa boli.. Na sukces nowych modeli będziemy musieli poczekać... Ale na pewno będą to udane modele.

Pozdr.
Zas (2018.06.07, 10:07)
Ocena: -1

0%
650W i tylko silver?
Edit: aaa. sorry, to te mniejsze....
Edytowane przez autora (2018.06.07, 10:09)
borizm (2018.06.07, 17:42)
Ocena: -4

0%
Ta 'modularność' jest śmiechu warta. Tak samo można by powiedzieć, że ładowarki do komórek są obecnie modularne, bo mają gniazdo USB i kabel USB jest odpinany. Żenada. A do tego te odpinane kable generują więcej problemów, niż zysków, bo złącza zajmują więcej miejsca, odpięte kable mogą zginąć, więc i tak upycha się je w obudowie, bo standardu dla tych kabli nie ma, więc jak zginą, to ich nie ma i nie jest łatwo dokupić.

Poza tym, powinien być to jeden typ kabla do wszystkiego, z dwoma liniami +12V / jedną +5V, oraz jeden dodatkowy specjalny cieńszy kabel do płyty z +5V Stand By + Power OK + Power ON (mógłby być to nawet USB Type A), ale producenci są za głupi, albo leniwi aby to zmienić. Taki sam kabel +12V i +5V mógłby wtedy iść do płyty, karty, dysku.
W sumie do dysku, zasilanie powinno iść z płyty, aby był to po prostu pojedynczy kabel SATA+Power, a nie dwa.

Modularność była by wtedy, gdyby się dało wymienić wentylator jako moduł, może filtr wejściowy, wyjąć PFC i zastąpić innym, podpiąć moduł z akumulatorem jako wewnętrzny UPS.
Edytowane przez autora (2018.06.07, 17:47)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Z zespołu Oculus VR już prawie nikt nie został. 0
Sprzęt dla wymagających. Adata zaprezentowała dzisiaj swoje nowe produkty z serii XPG SX8200 Pro. 6
Firma dołączy tym samym do grona takich producentów jak m.in. Xiaomi, Asus czy Huawei. 5
Informację ujawnił jeden ze współzałożycieli firmy.  0
Niespodziewana wiadomość. 25
Poprawiona wersja wolna od efektu screen-door. 9
Czyżby szykował się przełom na rynku urządzeń przenośnych? 13
Nvidia gotowa na premierę Radeona RX 590. 12
Pierwsze eksperymenty nie wyglądają zachęcająco. 59
Wszystko przez problemy z procesem 10 nm. 44
Niektórzy mogą poczuć się rozczarowani. 6
Smartfon zadebiutuje dzień wcześniej, ale nie to jest najważniejsze. 6
Cztery opowieści przedstawiające wojnę z różnych perspektyw. 24
Poprawiona wersja wolna od efektu screen-door. 9
Czyżby za kilka miesięcy miała rozpocząć się prawdziwa, smartfonowa rewolucja? 16
Ważna informacja dla przyszłości pamięci 3D XPoint. 9
Wirtualna rzeczywistość dostępna dla jeszcze większej liczby graczy. 10
Cztery opowieści przedstawiające wojnę z różnych perspektyw. 24
Nvidia gotowa na premierę Radeona RX 590. 12
Pierwsze eksperymenty nie wyglądają zachęcająco. 59
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane