Aktualność
Adrian Kotowski, Wtorek, 15 maja 2018, 14:17

Firma wykorzystuje sytuację na rynku. PowerColor zapowiedział pojawienie się na targach Computex i przedstawienie tam swoich nowych produktów. Jednym z nich będzie karta graficzna Radeon RX Vega 56 Nano Edition, której prototyp został ujawniony w kwietniu tego roku. Na dokładną specyfikację trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, choć można zakładać, że będziemy mieli do czynienia z Vegą 56 pracującą z zegarami znanymi z modelu referencyjnego.

Uwagę zwraca już sama nazwa karty. Wygląda na to, że nie doczekamy się wprowadzenia prawdziwej Vegi Nano, którą w ubiegłym roku dumnie prezentowało AMD (a właściwie były już szef działu marketingu firmy). Zamiast tego mamy otrzymać model Vega 56 z dopiskiem Nano Edition, który wskazuje po prostu na małe rozmiary urządzenia.

PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano Edition

O ile krótkie PCB nie jest niczym nowym, bo korzystają z niego też inne karty z rodziny Vega (jak Sapphire RX Vega 56 Pulse), to niewielki system chłodzenia z jednym wentylatorem jest czymś, co na pewno wyróżnia produkt na tle konkurencji. Dzięki udostępnionemu zdjęciu wiemy, że karta będzie wymagać do działania podpięcia dwóch wtyczek zasilania – jednej 8-pin i jednej 6-pin. Na pokładzie znajdą się cztery wyjścia wideo: trzy DisplayPort 1.4 i jedno HDMI 2.0b.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak PowerColor poradził sobie z zapewnieniem odpowiedniej wydajności rozpraszania energii cieplnej. Nie jest przecież tajemnicą, że karty Vega nie należą, delikatnie rzecz ujmując, do produktów energooszczędnych. Z niecierpliwością oczekujemy więc premiery i pierwszych testów Radeona RX Vega 56 Nano Edition.

Źródło: prasowe
Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
B0BS0N (2018.05.15, 15:30)
Ocena: 1

0%
Vega z jednym wentylem? I gratis klimatyzator?
Mar_S (2018.05.15, 15:41)
Ocena: -3

0%
Nie przesadzajmy, oryginalny Nano miał pełnego Fiji tyle że z kagańcem i TDP na poziomie 150 W, tutaj też pewnie okroją zegary a dodatkowo jeszcze wsadzili kastrata zamiast pełnej Vegi.
voodoo34 (2018.05.15, 19:22)
Ocena: 3

0%
Nie jest przecież tajemnicą, że karty Vega nie należą, delikatnie rzecz ujmując, do produktów energooszczędnych.

Aż takiej tragedii nie ma. Trzeba było w lab-ie zrobić całościowe testy to byście wiedzieli że w trybie Power Save zużycie jest na dość rozsądnym poziomie:
https://img.purch.com/amd-rx-vega-64-globa...3ZlcnZpZXcucG5n
https://img.purch.com/radeon-rx-vega-56/o/...U92ZXJhbGwucG5n
Dociekliwi zobaczą w przypadku Vegi 56 ciekawą rzecz, a mianowicie zejście w z poborem do 160W (power save - 25% power limit) przy 11% spadku wydajności jak zanotował serwis TomsHardware. To lepszy wynik niż uzyskiwało R9 Nano:
http://media.bestofmicro.com/Y/0/524808/or...HD-Overview.png
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  139
Dobra wiadomość dla osób, które przymierzają się do zakupu laptopa. 16
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 17
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 23
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 14
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 17
Dwie gry w dwóch sklepach. 11
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane