aktualności

AMD Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2 - nowe sterowniki do obsługi profesjonalnych kart graficznych

3
10 maja 2018, 15:21 Adrian Kotowski

Jeszcze stabilniej i wydajniej. AMD udostępniło w sieci pakiet sterowników Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2, oferujący liczne usprawnienia dla użytkowników kart z segmentu profesjonalnego. Firma z Santa Clara zapewnia, że drivery są w pełni kompatybilne z kwietniową aktualizacja Windows 10, więc osoby planujące uaktualnienie systemu nie powinny mieć problemu z działaniem sprzętu i oprogramowania po przesiadce na nową wersję OS-u.

AMD chwali się, że sterowniki Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2 znacząco zwiększyły wydajność w popularnych aplikacjach dla profesjonalistów. Firma porównała wyniki osiągane na nowych driverach z tymi, które zanotowano przy użyciu wydanego rok wcześniej oprogramowania w wersji 17.Q2. Różnice są następujące:

 • Siemens NX – wzrost do 47 procent,
 • Autodesk 3ds Max – wzrost do 44 procent,
 • CATIA – wzrost do 37 procent,
 • Creo – wzrost do 14 procent,
 • SOLIDWORKS – wzrost do 12 procent.

Czerwoni wspominają też o nowej wersji Radeon ProRender, dla której przygotowano odpowiednie wtyczki dla programów Autodesk 3ds Max, Autodesk Maya, Blender i SOLIDWORKS. W przypadku Maxon Cinema4D R19 rozwiązanie jest domyślnie zintegrowane z aplikacją. Same wtyczki możecie pobrać przechodząc na tę stronę. Przedsiębiorstwo podkreśla ponadto wysoki poziom bezpieczeństwa przy stosowaniu sterowników Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2. Dzięki współpracy z narzędziem Defender Device Guard w systemie Windows 10 i wewnętrznymi rozwiązaniami sprzętowymi AMD, stanowisko pracy użytkownika ma być zabezpieczone od chwili uruchomienia komputera, do czasu jego wyłączenia.

Czerwoni bardzo mocno podkreślają, że ich sterowniki zapewniają bardzo wysoką stabilność. Firma stawia na współpracę z producentami oprogramowania i intensywne testy, czego efektem jest uzyskanie ponad 80 certyfikatów zgodności. Przekłada się to na komfort pracy z aplikacjami – według AMD aż 99,99 procent użytkowników ich profesjonalnych kart nie zgłosiło żadnych błędów dotyczących działania sprzętu i sterowników.

Nie oznacza to oczywiście, że żadnych błędów nie ma, bo informacje o nich znajdziemy choćby w szczegółowym opisie oprogramowania. W najnowszej paczce naprawiono dwa problemy:

 • nakładka Radeon Pro Overlay pojawia się już poprawnie, gdy użytkownik korzysta z trybu klonowania obrazu, używając dwóch monitorów,
 • naprawiono błąd powodujący pojawianie się przekłamań graficznych po stworzeniu konfiguracji wielomonitorowej AMD Eyefinity Pro 3x2.

Lista nierozwiązanych błędów prezentuje się następująco:

 • użytkownik może zobaczyć logo marki Radeon i czerwoną ikonę aplikacji korzystając ze sterowników w trybie profesjonalnym, gdy zainstalowane są co najmniej jedne drivery Radeon Software dla Radeon Pro,
 • możliwe pojawienie się przekłamań graficznych w benchmarku Nuke odpalonym na kartach FirePro W8100  lub FirePro W9100,
 • sporadyczne problemy z wyświetleniem niektórych modeli w oprogramowaniu Siemens Femap odpalonym na Radeonie Pro WX 9100,
 • użytkownik może napotkać trudności z wyświetleniem modułów cieniujących w programie MAXON Cinema4D,
 • system może zawiesić się na platformach mobilnych działających pod kontrolą systemu Windows 7, gdy zainstalujemy na nich nowe sterowniki dla karty Radeon Pro WX 7100,
 • możliwe pojawienie się drobnych błędów graficznych widocznych na modelach z zastosowanym antyaliasingiem, przygotowanych w programie ICEMSurf.

Drivery Radeon Pro Software Enterprise Edition 18.Q2 możecie pobrać przechodząc na tę stronę. Znajdziecie na niej odnośniki do wersji dla systemów Windows i Linux.

Źródło: prasowe
RahilsaurZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rahilsaur2018.05.10, 17:10
NO I SPOKO, NARESZCIE
Jacek13Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Jacek132018.05.10, 18:05
-1#2
Wydawane równie często, co te dla APU...
PutoutZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Putout2018.05.10, 18:24
Jacek13 @ 2018.05.10 18:05  Post: 1143207
Wydawane równie często, co te dla APU...


częściej
Zaloguj się, by móc komentować
1