Aktualność
Adrian Kotowski, Wtorek, 17 kwietnia 2018, 21:38

Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. Firma przygotowała nowe materiały podkreślające jak ważna dla rozwoju rynku jest konkurencja oraz danie klientowi wyboru. We wpisie dostępnym na stronie marki Radeon wymieniono wartości, jakimi AMD kieruje się prowadząc swój biznes. Czerwoni chcą przekonać użytkowników pecetów, że jako firma są potrzebni, by w sprzedaży pojawiały się kolejne innowacyjne produkty.

W swoim wpisie Scott Herkelman z AMD wiele razy podkreśla, że wolność wyboru to jedną z podstaw rynku PC. Niestety ktoś (czytaj: Nvidia), chce ją ograniczyć, wykorzystując swoją dominującą pozycję (czytaj: wprowadzając GeForce Partner Program). Czerwoni postanowili na to odpowiedzieć i zapowiedzieli, że w najbliższych kilku tygodniach na rynku pojawią się nowe marki z produktami Radeon. O jednej z nich już zresztą dzisiaj pisaliśmy, ale nadal czekamy na to, co (i czy w ogóle) zaprezentują MSI oraz Gigabyte.

Przedstawiciel AMD podkreśla, że AMD od zawsze przyczynia się do rozwoju rynku pecetowego, tworząc innowacyjne techniki i wprowadzając istotne rozwiązania sprzętowe, takie jak choćby pamięci HBM. Firma miała ogromny udział w przygotowaniu API Vulkan i DirectX 12, udostępniła masę rozwiązań bazujących na otwartym kodzie, a także stworzyła technologie, które stały się standardem w branży. W tym kontekście wymieniono FreeSync, przy którym zaznaczono, że nie jest on obarczony żadnym „podatkiem”, wyraźnie w ten sposób nawiązując do G-Synca, którego implementacja w monitorach niestety swoje kosztuje.

Herkelman podkreśla też, że jego przedsiębiorstwo ściśle współpracuje z producentami kart i jako firma nie ma żadnych antykonkurencyjnych zapędów. W notce wymieniono pomoc czerwonych w tworzeniu gier, objawiająca się oddaniem do dyspozycji deweloperów technik, pozwalających osiągnąć wysoką wydajność na Radeonach, które to jednocześnie nie powodują problemów na sprzęcie konkurencji. Tutaj też można się doszukiwać aluzji względem pakietu GameWorks Nvidii, który przez wielu graczy jest głośno krytykowany.

Na sam koniec warto rzucić okiem na załączony w newsie materiał wideo. Tutaj też nawiązania do Nvidia GPP są bardzo widoczne, z prawdziwą perełką w postaci wyświetlanego na ekranie telewizora paska informacyjnego z tekstem „DELL AND HP AIN’T DOWN WITH THE GPP  - PCPERSPECTIVE”. AMD nie kryje się więc z tym, co jest powodem rozpoczęcia nowej kampanii. Spójrzcie też na klawiaturę, na której znalazły się tylko przyciski z literą N :) Zobaczymy, czy będzie jakakolwiek odpowiedź ze strony Nvidii. O to może być jednak trudno, bo zieloni zwykli ignorować „zaczepki” swoich konkurentów, a ponadto bardzo niechętnie odnoszą się w jakikolwiek sposób do tematu GPP.

Źródło: Radeon.com
Ocena aktualności:
Ocen: 16
Zaloguj się, by móc oceniać
mefisto777 (2018.04.17, 21:46)
Ocena: 33

0%
Radeony wychodzą z ciemności średniowiecza, sterowniki poprawiły się znacznie. Zostaje im kwestia poboru energii.
Tabalan (2018.04.17, 21:51)
Ocena: 13

0%
'ponadto bardzo niechętnie odnoszą się w jakikolwiek sposób do tematu GPP.'
Umm, w zasadzie oprócz oficjalnego postu na stronie Nvidii to wszyscy (wliczając w to producentów, a nawet prawie wszystkie kontakty dziennikarzy zagranicznych) milczą, nic się nie da od nich wyciągnąć.
Edytowane przez autora (2018.04.17, 21:51)
decorator12 (2018.04.17, 22:05)
Ocena: 15

0%
Odważne zagranie. Czas pokaże czy było ono głupie jak 'poprzez volta' czy być może strzał w dziesiatke.

Jako fanboy AMD - propsuje. Jako 'klient co wkłada kartę do PCI-E i to działa' nie grzeje mnie to.

AMD dogania stockowe Nvidie po zabawie z WattManem. Tak się nie zdobywa rynku, może garstkę fanatyków (jak mnie)

Cena Vegi 56 jest pomiędzy 1080 a 1080ti po 'obniżkach'.

No nie.
Koniak (2018.04.17, 22:12)
Ocena: 18

0%
TomiliJons @ 2018.04.17 21:44  Post: 1139106
Zapomnieli dopisać że opatentowali 'czekaj' - czekaj na magiczne sterowniki, czekaj na gry Vulcan, czekaj na Vegę, czekaj na navi, czekaj na nowe kotlety pod nową nazwą.

A gdzie sie podziały bębenki ?

Za to Nvidia nie czeka z niczym. Sterowniki dla fermi? Nie czekajmy, porzućmy. Wspieranie vulcana czy dx12? Nie czekajmy, olejmy od razu bo i tak wypadniemy źle na tle czerwonych. Poza tym czy AMD lub NV wydają gry? Vega - jest, Navi - będzie. Kotlety? Tak samo jak u NV i Intela więc nie wiem o co ból czterech liter. Normalne, że nikt nie będzie po każdej generacji kart czy cpu schodził z litografią lub projektował nową architekturę. W pierwszej kolejności dopracowuje się proces i zwiększa (u)zysk.
Co do bębenka to masz chyba jeden na szyi.
zomeer (2018.04.17, 22:18)
Ocena: 12

0%
TomiliJons @ 2018.04.17 22:13  Post: 1139116
decorator12 @ 2018.04.17 22:05  Post: 1139112


Cena Vegi 56 jest pomiędzy 1080 a 1080ti po 'obniżkach'.

No nie.

A wydajność w 99,5 % pozycji - 1070

Nie kłam bo % wyjdzie na pewno więcej.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Firma postawi na zupełnie inny projekt. 33
Obietnica jest, teraz czekamy na jej spełnienie. 34
Świetna wiadomość dla klientów. DRAMeXchange przygotował nowy raport na temat rynku pamięci DRAM. 21
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Alternatywa jest, ale do jej wprowadzenia potrzeba czasu. 102
Tak może wyglądać chip w kolejnym Xboksie lub PS5. 28
Alternatywa jest, ale do jej wprowadzenia potrzeba czasu. 102
Firma postawi na zupełnie inny projekt. 33
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Obietnica jest, teraz czekamy na jej spełnienie. 34
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane