Aktualność
Adrian Kotowski, Czwartek, 12 kwietnia 2018, 13:22

Jeden weteran zastąpi innego. Wczoraj informowaliśmy Was o odejściu z AMD Chrisa Hooka, dyrektora ds. globalnego marketingu produktów AMD, a dzisiaj poznaliśmy nazwisko jego następcy. Wspomniane stanowisko obejmie Sasa Marinkovic, odpowiedzialny za marketing oprogramowania firmy z Santa Clara. Podobnie jak Hook, Marinkovic ma bardzo długą historię pracy w AMD.

Czerwoni zamieniają więc jednego doświadczonego pracownika na innego, przez co trudno oczekiwać, że dział marketingu na tym straci. Może za to raczej zyskać, bo o ile Hook może kojarzyć się ze słynnym hasłem „Poor Volta”, tak Marinkovic odpowiadał za działania promocyjne, które rzeczywiście były przemyślane i dobrze zaplanowane.

Sasa Marinkovic

To m.in. za jego sprawą opinia o sterownikach dla Radeonów zaczęła się poprawiać. Wszystko rozpoczęło się wraz z aktualizacją Catalyst Omega, a potem zobaczyliśmy też Radeon Software Crimson, Radeon Software Crimson ReLive i ostatnią duża aktualizacje Adrenalin Edition. W przeszłości Marinkovic zajmował się wieloma innymi projektami i nie wszystkie dotyczyły marketingu produktów.

Następca Hooka został zatrudniony w ATI Technologies już w 1996 roku, gdzie pracował jako kierownik projektu ASIC. Dzięki niemu na rynku pojawiła się też technika PowerXpress (obecnie AMD Enduro). Po przejęciu ATI przez AMD na dobre zajął się marketingiem. Odpowiadał za działanie promocyjne produktów desktopowych (w tym nieudanej rodziny FX), technik (HSA, LiquidVR), a przez krótki okres także gier należących do programu Gaming Evolved. Z komunikatu udostępnionego przez AMD wiemy, że Marinkovic będzie odpowiedzialny za przyszłe premiery produktów z rodzin Ryzen i Radeon.

Sprawdź ceny procesorów AMD Ryzen

Źródło: prasowe
Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Putout (2018.04.12, 13:42)
Ocena: 2

0%
bardzo dobrze. gorzej na pewno nie będize.

munio1000 @ 2018.04.12 13:33  Post: 1138159
polarisa w podwójnej panierce będzie miał ciężko reklamować nie ważne jak dobrym pijarowcem jest :)


to karty na rynek oem i do laptopów. tam ich nie trzeba reklamować. będą w ofertach lub nie będą i wszystko będize zależeć od umów między amd i vendorami.
lukadd (2018.04.12, 13:58)
Ocena: -4

0%
To ten sam co wypromował FXy jako 8 rdzeniowe procesory.
CryZen (2018.04.12, 15:07)
Ocena: -3

0%
Denerwuje mnie, że przenieśli się do Santa Clara z Sunnyvale :E
*Konto usunięte* (2018.04.12, 15:33)
Ocena: -1
Dobra zmiana. Mam nadzieję, że nie poleci z tymi hasłami jak Chris Hook.
petertech (2018.04.12, 18:50)
Ocena: 3

0%
Dobrego produktu na rynku, szczególnie tym konsumenckim gdzie mamy dwóch producentów specjalnie reklamować nie trzeba. Jak jednoznacznie procesory czy karty AMD będą dobre to i tak będą się sprzedawać.
Jeżeli np. nowy procesor będzie w grach +/- 2% lepszy czy gorszy, ale będzie kosztował tyle samo lub 5% mniej to AMD sprzeda dużo więcej niż obecnie.
Jak nowe karty np. GTX 1180 czy 2080 będą miały wydajność 100%, a Radki +/- 5% i taką cenę...to oczywiste, że będą się bardzo dobrze sprzedawać.
Phenomy się trochę kręciły i były wyraźnie tańsze...następcy od AMD byli wyraźnie gorsi. Sorry, ale z punktu widzenia konsumenta to nawet lepiej jeśli marketing nie odgrywa decydującej roli, a sama jakość produktu. Jak cpu AMD będzie w grach 1:1 z Intelem to będą teoretycznie w tej samej cenie (nie licząc innych zalet i wad).
Jakby nie patrzeć na rynek krypto to jeżeli karty AMD będą 1:1 w 90% gier z kartami Nvidii to również sprzedadzą się bardzo dobrze. Oczywiście nie każdy sprawdza testy, nie każdy czyta portale, fora itd. Ale sama jakość produktu musi być na odpowiednim poziomie.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Firma postawi na zupełnie inny projekt. 33
Obietnica jest, teraz czekamy na jej spełnienie. 34
Świetna wiadomość dla klientów. DRAMeXchange przygotował nowy raport na temat rynku pamięci DRAM. 21
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Alternatywa jest, ale do jej wprowadzenia potrzeba czasu. 102
Tak może wyglądać chip w kolejnym Xboksie lub PS5. 29
Alternatywa jest, ale do jej wprowadzenia potrzeba czasu. 102
Firma postawi na zupełnie inny projekt. 33
Jest też kompatybilność z Adaptive Sync dla Pascali i Turingów. 38
Obietnica jest, teraz czekamy na jej spełnienie. 34
Facebook
Ostatnio komentowane