aktualności

Najnowsze akcesoria dla graczy od EVGA, Genesis, HyperX, Razer i VARR

11
10 kwietnia 2018, 07:02 Piotr Gontarczyk

Oto zbiór świeżych produktów. W ostatnim czasie kilku producentów zapowiedziało ciekawe urządzenia z kategorii myszek, podkładek, klawiatur i foteli. Zobaczmy nowości firm EVGA, Genesis, HyperX, Razer i VARR. Zebrałem je w jedną publikację, abyście mieli mniej klikania.

Na pierwszy ogień idzie Z10, a więc mechaniczna klawiatura firmy EVGA. Produkt był zapowiadany od dawna, jego prototypy pojawiały się na różnych targach i po długim czasie model ten wreszcie trafił do sprzedaży. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach różniących się przełącznikami Kailh - Brown i Blue. Pierwsze cechuje cisza, a drugie wyraźniejsze kliknięcia. Oparte są na projekcie Cherry MX i są kompatybilne z nakładkami klawiszowymi Cherry MX. Od innych klawiatur mechanicznych dla graczy, EVGA Z10 odróżnia się m.in. pamięcią na makra, wyświetlaczem LCD, dedykowanymi regulatorami głośności i jasności.

Warto podkreślić, że firma EVGA nie poszła za obecnymi trendami i w Z10 nie ma wielobarwnego podświetlenia diodowego. Jest tylko czerwone. Dedykowane oprogramowanie pozwala dostosować podświetlenie i nie chodzi tylko o jasność, ale też wybór grup podświetlanych klawiszy. Istotną cechą klawiatury firmy EVGA jest wyświetlacz, a więc rozwiązanie niegdyś popularyzowane przez Logitecha. Wyświetlacz w Z10 może wskazywać wiele parametrów pracy komputera (np. temperatury CPU, GPU, itd., liczbę klatek na sekundę, zegary CPU, GPU, itp., a także dostosowane przez użytkownika liczniki czasu w grze).

Podkładka pod nadgarstki jest oddzielną częścią, łączącą się z klawiaturą za pomocą magnesów. Warto dodać, że Z10 po obu stronach ma po jednym porcie USB 2.0. Producent swoją klawiaturę wycenił na kwotę 150 dolarów. Jeśli kupimy ją poprzez sklep firmy EVGA, to za darmo możemy otrzymać myszkę EVGA X10 Carbon (oferta do wyczerpania zapasów).

Zobacz najlepsze oferty myszek dla graczy marki EVGA

 

Rodzina myszek Xenon liczy sobie już kilka modeli. Tym razem jednak Genesis postanowił wypuścić na rynek urządzenie, który ma przebić wcześniejsze dokonania firmy – chodzi tu o zaawansowanego gamingowego gryzonia Xenon 750. W myszce ważny jest oczywiście czujnik, bo to on odpowiada m.in. za czułość czy precyzję gryzonia. Urządzenie Genesis wyposażono w czujnik optyczny PMW3330, który pozwala na zmianę zakresu DPI od 100 do 10200. Dodatkowo gracz może przy pomocy jednego przycisku szybko zmienić czułość na jeden z sześciu ustawionych wcześniej poziomów.

Producent chwali się przy okazji liczbami: maksymalną szybkością przetwarzania danych 8000 FPS, maksymalną akceleracją 30 G, szybkością raportowania 1000 Hz czy maksymalną szybkością śledzenia 150 ips. Każdy gracz jest inny, nic więc dziwnego, że dopasowanie kształtu myszki pod gust jak największej ilości użytkowników stanowi spore wyzwanie. Dlatego w przypadku Xenon 750 producent umożliwia użytkownikom wybranie jednej z dwóch opcji personalizacji chwytu – w tym celu wystarczy zdemontować dodatkowe boczne panele w myszce.

Aplikacja dla myszki Xenon 750 pozwala na zmianę funkcji przycisków, edycję profili i makr. Co więcej, gryzoń od Genesis ma podświetlenie RGB z efektem Prismo, użytkownik zaś może wybrać dowolny kolor lub tryb świetlny, a nawet ustawić wiele trybów łącznie czy przypisać kolor poszczególnym diodom.

Przy tworzeniu Xenon 750 producent starał się też zadbać o wytrzymałość swojego sprzętu. Genesis zapewnia, że jego myszka została wykonana z trwałych komponentów. Do tego dochodzą dobrej jakości ślizgacze czy długi kabel w nylonowym oplocie. Kluczowym elementem, mającym gwarantować długie życie gryzonia, są przełączniki Omron o żywotności do 10 milionów kliknięć. Sugerowana cena myszy Xenon 750 wynosi 159 złotych.

HyperX swoją ofertę powiększył o myszkę Pulsefire Surge. Urządzenie, według producenta, zapewnia dużą precyzję dzięki czujnikowi Pixart 3389 o rozdzielczości do 16000 DPI. Wytrzymałość mikroprzełączników firmy Omron oceniana jest na 50 milionów kliknięć. Pulsefire Surge oferuje do pięciu zaprogramowanych, w pełni spersonalizowanych ustawień DPI, wspierających rozdzielczości do 16000 DPI, aby umożliwić graczom dostosowanie urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb. Szybkość śledzenia to 450 ips, a maksymalna akceleracja to 50 G. Deklarowany przez producenta współczynnik tarcia to 0,20 µ2. Waga samego gryzonia to 100 g.

Wbudowana pamięć pozwala na ustawienie efektów oświetlenia oraz kolorystyki i ich zapis na trzech profilach, które można zmieniać w trakcie grania. Ustawienia oświetlenia LED pozwalają graczom wybrać i ustawić kolorystykę RGB na 360-stopniowym okręgu oraz na logo HyperX, przy wykorzystaniu oprogramowania NGenuity. Dodatkowo, narzędzie to pozwala doprecyzować ustawienia sensora według preferencji każdego użytkownika, a także utworzyć makra.

Pulsefire Surge ma elastyczny kabel w oplocie (1,8 m), który ma pozwalać na gładsze poruszanie gryzoniem, a także zwiększyć żywotność urządzenia. Mysz została zaprojektowana symetrycznie oraz wyposażona jest w duże ślizgacze. Sugerowana cena detaliczna Pulsefire Surge to 299 złotych.

Sprawdź najlepsze oferty dla myszek HyperX Pulsefire

Następna w kolejce jest miękka podkładka pod myszkę Goliathus Chroma firmy Razer. W ślad za Razer Firefly, pierwszą podkładką Razera z podświetleniem RGB, Goliathus Chroma dołączyła do rodziny Razer Chroma, która obejmuje myszkę gamingową DeathAdder Elite, klawiaturę BlackWidow Chroma V2, zestaw słuchawkowy dla graczy Kraken 7.1 V2 oraz wiele, wiele więcej. Goliathus Chroma pozwala ustawić predefiniowane efekty świetlne takie jak spectrum cycling, breathing czy reactive, jak również oferuje ich samodzielną konfigurację za pomocą oprogramowania Razer Synapse 3 (Beta).

Wymiary podkładki to 255 x 355 x 3 mm. Powierzchnia materiału jest z mikroteksturą i została zoptymalizowana pod kątem wszystkich typów czujników w myszkach, a także z różnymi rozdzielczościami (DPI). Goliathus Chroma ma antypoślizgowy, gumowy spód, dzięki czemu nie musimy martwić się o jej położenie na biurku. Podkładka ma też wbudowany zaczep na kabel od myszki. Sugerowana cena detaliczna podkładki Razer Goliathus Chroma wynosi 40 euro za sztukę. Producent przygotował też jej znacznie szerszą wersję, Extended, o wymiarach 294 x 920 x 3 mm. Model ten wyceniono na kwotę 60 euro za sztukę.

Zobacz najlepsze oferty dla podkładek Razer Goliathus

Mamy klawiaturę, mamy myszki, mamy nawet podkładki. No, to może jeszcze coś, na czym zapalony gracz będzie mógł wygodnie usiąść? Zostały nam marka VARR i związane z nią nowe fotele, skierowane właśnie m.in. do graczy. VARR to marka stworzona przez firmę Platinet – polskiego producenta elektroniki użytkowej. To produkty dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom, w tym graczom i osobom pracującym przed komputerem.

Indianapolis, Riverside, Silverstone i Monza to pierwsze modele wchodzące w skład nowej linii produktowej foteli marki VARR. Konstrukcja foteli została zainspirowana sportowymi fotelami samochodowymi, co przełożyło się na lepszy rozkład ciężaru i wygodniejszą pozycję przed komputerem. Obrotowe siedziska wyposażono w motylkowy mechanizm podnoszenia z gazowym regulatorem, a podłokietniki umożliwiają regulację w kilku płaszczyznach (w modelach Silverstone i Monza). Dzięki temu użytkownik jest w stanie jeszcze precyzyjniej dostosować fotel do swoich upodobań.

Pięcioramienna podstawa ma zapewniać stabilność i odpowiednie wyważenie. Kółka wykonane z nylonu umożliwiają płynne ślizganie, zwiększoną wytrzymałość i trwałość. Ich powłoka jest przyjazna dla większości rodzajów powierzchni. Fotele VARR zostały pokryte wysokiej jakości materiałem PVC. Na jego powierzchni znajdują się mikropory, które poprawiają wentylację podczas wielogodzinnych maratonów przed komputerem.

Modele Monza i Silverstone zostały dodatkowo wyposażone w poduszkę lędźwiową i zagłówek, które mają zadbać o większy komfort kręgosłupa.

Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli to:

  • Indianapolis – 459 złotych brutto
  • Riverside – 549 złotych brutto
  • Silverstone – 899 złotych brutto
  • Monza – 1099 złotych brutto

Sprawdź najlepsze oferty dla foteli gamingowych

Źródło: opr. wł.
yendrekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
yendrek2018.04.10, 07:08
-1#1
Pierwszy raz widzę stół przerobiony na choinkę.
leahreminiboyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
leahreminiboy2018.04.10, 07:10
-1#2
o! juz podporki pod lumbago :P raz mnie chwycilo otototo!
StjepanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Stjepan2018.04.10, 08:38
Te fotele z eko-skóry do których się tyłek klei, nic wygodnego. :E
maxpowerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
maxpower2018.04.10, 08:43
Te fotele gamingowe kupują ograniczeni wiedzą i praktyką ludzie, ewentualnie nastolatki. Liczy się tylko siatka.
vibovitZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
vibovit2018.04.10, 09:42
maxpower @ 2018.04.10 08:43  Post: 1137569
Te fotele gamingowe kupują ograniczeni wiedzą i praktyką ludzie, ewentualnie nastolatki. Liczy się tylko siatka.


Liczy się dobry firmowy fotel a nie siatka, miałem siatkę z Profima i nie dało się na tym siedzieć takie padło, teraz mam pełne oparcie z Sitaga i o wiele lepiej.
KrossFyreZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
KrossFyre2018.04.10, 10:11
-5#6
'nie ma wielobarwnego podświetlenia diodowe'

Kali umieć Polska język? Czyta ktoś to w ogóle przed publikacją? Nie macie tam nikogo od weryfikacji?
matekmzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
matekmz2018.04.10, 10:32
KrossFyre @ 2018.04.10 10:11  Post: 1137595
'nie ma wielobarwnego podświetlenia diodowe'

Kali umieć Polska język? Czyta ktoś to w ogóle przed publikacją? Nie macie tam nikogo od weryfikacji?

Wszystkie błędy zostały już poprawione. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.
Wiadro CementuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Wiadro Cementu2018.04.10, 11:24
Praktycznie taki sam fotel jak ten niebieski. tylko z siatką na środku kupiłem w kauflandzie za 230zł z pół roku temu :E :E :E Skrzypi trochę i ta siatka strasznie się brudzi, ale o dziwo jest naprawdę wygodny przy moim wzroście (190cm)
Edytowane przez autora (2018.04.10, 11:24)
Adric17Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Adric172018.04.10, 11:49
Chciałbym pochwalić autora za zrobienie zestawienia wspólnych tematycznie newsów zamiast miliona osobnych. Faktycznie oszczędza klikania :)
bi3dron4Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
bi3dron42018.04.10, 12:21
Który z tych foteli ma regulowany kąt siedziska, nie oparcia, a siedziska? Wszędzie widzę tanie chińskie 'podwozie' za 50 zyla, które pozwalają się jedynie bujać, a ja nie mam choroby sierocej...
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1