aktualności

Autonomiczny headset HTC Vive Focus trafi do sprzedaży poza Chinami

2
21 marca 2018, 19:00 Bartosz Czechowicz

To już pewne. HTC podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference ujawniło, że nie zamierza ograniczać dostępność headsetu Vive Focus do Chin. Nie wiadomo, gdzie i kiedy dokładnie autonomiczne gogle trafią do sprzedaży poza Państwem Środka, ale możemy przypuszczać, że na ich oficjalną dystrybucję na rynkach zachodnich nie trzeba będzie zbyt długo czekać.

Sprzęt został zapowiedziany w listopadzie zeszłego roku i natychmiast wzbudził spore zainteresowanie wśród entuzjastów technologii związanych z wirtualną rzeczywistością. Przede wszystkim były to pierwsze gogle tej firmy, które do pracy nie wymagały sparowania z żadnym innym urządzeniem (np. komputerem, jak standardowa wersje modelu Vive), a oprócz tego oferowały swoim użytkownikom 6 stopni swobody (brak konieczności stosowania dodatkowych sensorów). Całość oparto na platformie Wave VR i układzie Snapdragon 835, a sam headset wyposażono w m.in. ekran o rozdzielczości 2880×1600 pikseli.

HTC Vive - sprawdź ceny

Oculus Rift - sprawdź ceny

Niestety, europejska cena modelu Vive Focus nie jest jeszcze znana. W Chinach za sprzęt trzeba jednak zapłacić przynajmniej 3999 juanów, co po przeliczeniu po aktualnym kursie daje nam kwotę niecałych 2170 zł. Można więc założyć, że sprzęt będzie u nas kosztował jakieś 2200-2400 zł.

Źródło: ubergizmo
First EverZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
First Ever2018.03.21, 23:54
Teraz trzeba się zastanowić jak efektywnie streamować tam obraz z PC :)
tomekzupZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
tomekzup2018.03.24, 08:59
posiadam ten zestaw i podana cena przez autora na terenie UE jest nierealna co wynika raz z obecnego kursu dolara do Juana co w przeliczeniu na złotówki da nam za zestaw niebieski 2450 zł i dwa że przy imporcie np do Polski zostanie naliczony podatek VAT 23% i koszt przerzutu do Europy, który ktoś musi ponieść tak więc realna cena to ponad 3 000 zł. W bibliotece Viveport okularów znajduje się aplikacja pozwalająca na streemowanie treści Video z kompa do okularów, myslę że znajdzie się też możliwość streemowania treści pulpitu komputera zwłaszcza że pod nakładką HTC Vive znajduje się Android a system umożliwia deweloperom tworzenie własnych rozwiązań. Okulary godne polecenia, funkcjonuj rewelacyjnie a wrażenia są imponujące noi ta mobilność... zabierasz wszędzie gdzie chcesz
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1