Aktualność
Bartosz Czechowicz, Środa, 21 marca 2018, 19:00

To już pewne. HTC podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference ujawniło, że nie zamierza ograniczać dostępność headsetu Vive Focus do Chin. Nie wiadomo, gdzie i kiedy dokładnie autonomiczne gogle trafią do sprzedaży poza Państwem Środka, ale możemy przypuszczać, że na ich oficjalną dystrybucję na rynkach zachodnich nie trzeba będzie zbyt długo czekać.

Sprzęt został zapowiedziany w listopadzie zeszłego roku i natychmiast wzbudził spore zainteresowanie wśród entuzjastów technologii związanych z wirtualną rzeczywistością. Przede wszystkim były to pierwsze gogle tej firmy, które do pracy nie wymagały sparowania z żadnym innym urządzeniem (np. komputerem, jak standardowa wersje modelu Vive), a oprócz tego oferowały swoim użytkownikom 6 stopni swobody (brak konieczności stosowania dodatkowych sensorów). Całość oparto na platformie Wave VR i układzie Snapdragon 835, a sam headset wyposażono w m.in. ekran o rozdzielczości 2880×1600 pikseli.

HTC Vive - sprawdź ceny

Oculus Rift - sprawdź ceny

Niestety, europejska cena modelu Vive Focus nie jest jeszcze znana. W Chinach za sprzęt trzeba jednak zapłacić przynajmniej 3999 juanów, co po przeliczeniu po aktualnym kursie daje nam kwotę niecałych 2170 zł. Można więc założyć, że sprzęt będzie u nas kosztował jakieś 2200-2400 zł.

Źródło: ubergizmo
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
First Ever (2018.03.21, 23:54)
Ocena: 0

0%
Teraz trzeba się zastanowić jak efektywnie streamować tam obraz z PC :)
tomekzup (2018.03.24, 08:59)
Ocena: 0

0%
posiadam ten zestaw i podana cena przez autora na terenie UE jest nierealna co wynika raz z obecnego kursu dolara do Juana co w przeliczeniu na złotówki da nam za zestaw niebieski 2450 zł i dwa że przy imporcie np do Polski zostanie naliczony podatek VAT 23% i koszt przerzutu do Europy, który ktoś musi ponieść tak więc realna cena to ponad 3 000 zł. W bibliotece Viveport okularów znajduje się aplikacja pozwalająca na streemowanie treści Video z kompa do okularów, myslę że znajdzie się też możliwość streemowania treści pulpitu komputera zwłaszcza że pod nakładką HTC Vive znajduje się Android a system umożliwia deweloperom tworzenie własnych rozwiązań. Okulary godne polecenia, funkcjonuj rewelacyjnie a wrażenia są imponujące noi ta mobilność... zabierasz wszędzie gdzie chcesz
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 42
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 42
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane