Aktualność
Adrian Kotowski, Poniedziałek, 12 marca 2018, 19:40

Zmiany na najwyższym szczeblu. Po ponad czterech latach kierowania przedsiębiorstwem, dyrektor generalny GlobalFundires, Sanjay Jha, postanowił oddać stery w ręce nowego szefa. Na tę pozycję wybrano dr. Thomasa Caulfielda, który do tej pory piastował w podmiocie stanowisko starszego wiceprezesa. Właśnie z tego powodu trudno się spodziewać, by polityka firmy miałaby się znacząco zmienić.

Thomas Caulfield dołączył do GlobalFoundries w 2014 roku po prawie 17-letniej przygodzie w IBM. To właśnie on jest odpowiedzialny za dokończenie budowy fabryki w Nowym Jorku, w której produkowane są chipy w litografii 14 nm. Jest to najnowocześniejszy i jeden z największych zakładów tego typu mieszczących się na terenie Stanów Zjednoczonych. Caulfield zajmował kierownicze stanowiska w największych firmach z branży IT przez prawie 25 lat, wiec powinien mieć odpowiednie doświadczenie, by pokierować GloFo.

Thomas Caulfield

Co do Sanjay Jha, to jego kadencja uważana jest za całkiem przyzwoitą, choćby z tego powodu, że przedsiębiorstwo znacznie się rozrosło. W 2015 roku GlobalFoundries wchłonęło dział mikroelektroniki IBM, uzyskując dostęp do ponad 16 tysięcy patentów i tysiąca wykwalifikowanych inżynierów. Podmiot inwestował ogromne środki w rozwój litografii 7 nm, co w najbliższej przyszłości powinno przynieść mu wymierne korzyści. Pod koniec swojej prezesury Jha dopiął umowę dotyczącą strategicznego partnerstwa z chińskim Chengdu, dzięki czemu w prowincji powstanie nowa fabryka.

O ile były już dyrektor generalny ustępuje ze stanowiska, to jednak nadal będzie powiązany z firmą. Jha ma współpracować z Mubadala Investment Company, największym udziałowcem GlobalFoundries, by znaleźć nowe możliwość rozwoju i inwestycji w kolejne biznesy.

GlobalFoundries: procesory wykonane w procesie 7 nm osiągną zegary na poziomie 5 GHz

Źródło: GlobalFoundries
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Tramwaj z Bombaju (2018.03.12, 21:12)
Ocena: 2

0%
Zmiany są dobre :)
Ryzen (2018.03.12, 21:30)
Ocena: 5

0%
Gość ma na twarzy wypisane 3nm dla AMD w 202x.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nie dało się przedstawić chipów konkurencji w gorszy sposób. 89
Firma rozwiewa wszystkie wątpliwości.  56
Procesory Ryzen zostaną w końcu poprawnie przetestowane. 50
Czyżby odświeżone nazewnictwo było zapowiedzią większych zmian? 8
O urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. 12
Facebook
Ostatnio komentowane