Aktualność
Piotr Gontarczyk, Czwartek, 8 marca 2018, 08:16

Smartfony z Androidem też się zaraziły tym rozwiązaniem. Obecnie na rynku smartfonów jednym z najbardziej zauważalnych trendów jest wypełnianie przednich paneli tych urządzeń ekranami tak bardzo, jak to tylko możliwe, nawet kosztem kształtu wyświetlacza. Tak naprawdę trend ten zapoczątkowała firma Apple, poprzez prezentację iPhone'a X, którego jedną z wyróżniających cech jest czarne wcięcie u góry ekranu, a także brak przycisków i skanera linii papilarnych na dole.

Z najnowszych doniesień koreańskich źródeł wynika, że firma Apple podjęła już decyzję o tym, że w przyszłym roku żaden z jej smartfonów nie będzie mieć tego wcięcia. W smartfonie iPhone X to wcięcie daje miejsce dla kamery Face ID, projektora laserowego, obok standardowego głośnika i czujnika zbliżeniowego.

Właśnie za to wcięcie iPhone X (sprawdź najniższe ceny) był dość mocno krytykowany już w pierwszych dniach po uruchomieniu sprzedaży. Mimo to przede wszystkim chińscy producenci smartfonów z Androidem zaczęli kopiować to rozwiązanie w swoich urządzeniach, wykorzystując je wręcz jako ważną zaletę, mającą zachęcać konsumentów do zakupu. Jeżeli doniesienia z Korei Południowej są prawdziwe, to będziemy mieli dość zabawną sytuację, w której naśladowcy dopiero się rozpędzają z kopiowaniem wcięcia z iPhone'a X, podczas gdy producent tego ostatniego już miałby zdecydować się na wycofanie z tego pomysłu.

W tym roku firma Apple ma ponoć zaprezentować trzy smartfony serii iPhone. Dwa mają mieć ekrany OLED, a jeden IPS. Modele OLED najprawdopodobniej będą miały ekrany o przekątnej 5,85 oraz 6,46 cala, a IPS 6,04 cala. Według źródeł wszystkie trzy mają oferować funkcję Face ID.

Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Borat1 (2018.03.08, 08:39)
Ocena: 29

0%
Ta firma nie przestaje zadziwiać kolejnymi wiekopomnymi wynalazkami. To ci dopiero rewolucja, najpierw zrobili dziurę a teraz ją zakleją :)
Andree (2018.03.08, 08:50)
Ocena: 7

0%
Po prostu naprodukowano tyle tych ekranów z wcięciem dla iPhone X, że leżą w magazynach, bo popyt na te drogie telefony jest niższy od przewidywanego.
Więc to nic dziwnego że producenci ekranów sprzedają je wszystkim chętnym.
Pazura7 (2018.03.08, 09:11)
Ocena: 23

0%
Mi mix byl chyba wczesniej niz iphone x.
jagular (2018.03.08, 09:26)
Ocena: 16

0%
Wycięcie nie było (jest) jedynym problemem Iphone X. Całość cech tego telefonu przenosi się na kiepską sprzedaż.
Adasiu (2018.03.08, 09:33)
Ocena: 17

0%
Z tym wycięciem to bym nie wziął nawet za cenę budżetowca.
Totalny strzał w stopę przez kolano. Ale to też świetnie pokazuje jak firma taka jak apple wcale nie musi zrobić nic dobrego, to może być nawet gówno w kolorowym papierku a i tak miliony będą kupować a setki innych firm kopiować to rozwiązanie.
Żenujące.
czaczi (2018.03.08, 09:33)
Ocena: 18

0%
'Obecnie na rynku smartfonów jednym z najbardziej zauważalnych trendów jest wypełnianie przednich paneli tych urządzeń ekranami tak bardzo, jak to tylko możliwe. Tak naprawdę trend ten zapoczątkowała firma Apple, poprzez prezentację iPhone'a X'
Apple też wymyśliło koło, ogień, silnik spalinowy i lada moment wyleczy raka. Było mnóstwo smartfonów z jak najmniejszymi ramkami przed premierą iphone x od xiaomi mi mix po takiego giganta sprzedażowego jak samsung galaxy S8.
renifer1 (2018.03.08, 10:18)
Ocena: 9

0%
'Tak naprawdę trend ten zapoczątkowała firma Apple, poprzez prezentację iPhone'a X'

Redaktorzy z tym polecieli po całości :D Nawet ja będąc laikiem w dziedzinie smartfonów wiem, że są to wierutne bzdury. Pod względem stylistyki i korekty PCLab zawsze leżał, ale treści tu zamieszczane były merytorycznie na wysokim poziomie. A teraz? Coraz rzadziej tu zaglądam...

=-Mav-= (2018.03.08, 10:21)
Ocena: 7

0%
Jak wszystko co apple 'wymyśliło' ktoś wcześniej pokazał gdzie indziej... https://arstechnica.com/gadgets/2017/09/es...ot-competitive/
Scr3m (2018.03.08, 10:58)
Ocena: 0

0%
Korzystałem z Sharpa Crystal X dwa lata zanim nawet Chińczycy pomyśleli o swoich cudach a potem Apple wyprodukowało swojego kloca :)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  129
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 3
Tak wygląda następca Rifta. 4
Epic Games Store z kolejnymi dużymi grami na wyłączność. 33
Chińczycy przekonują do swoich produktów. 2
Czerwoni rozwijają swoje otwarte oprogramowanie. 3
Kolejny duży transfer niebieskich. 15
Kolejny Turing już się zbliża. 47
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane