Aktualność
Piotr Gontarczyk, Poniedziałek, 5 marca 2018, 07:11

Takiego pisania w Wordzie my nie znamy. W połowie ubiegłego miesiąca w internecie dość często widywanymi i omawianymi były zdjęcia przedstawiające bardzo nietypową, przynajmniej w wielu krajach, formę nauki. Mówimy o zdjęciach, na których widać nauczyciela z Ghany, uczącego obsługi programu Microsoft Word wykorzystując do tego... szkolną tablicę i kolorową kredę.

Dla nas, chociażby w Polsce, taki widok może wydawać się śmieszny, ale w krajach biednych i słabo rozwiniętych, wielu nauczycieli podejmuje się bardzo trudnej pracy, jaką jest nauczanie dzieci, nierzadko w bardzo prymitywnych warunkach. Owura Kwadwo uczy m.in. informatyki i to właśnie on przekazał światu, w jakich warunkach pracuje - bez nawet jednego komputera. Trzeba przyznać, że jego pomysłowość jest godna podziwu. Czego nie robi się dla dzieci, prawda?

Sprawą zainteresowana została firma Microsoft, a konkretnie jej oddział dla Afryki. Microsoft Africa poinformował o tym, że zgodnie z dotychczasową polityką wspierania nauczycieli w cyfrowej transformacji w sektorze edukacji, poprzez jednego z partnerów przekaże komputer. Dodatkowo Owura Kwadwo będzie mógł skorzystać z programu MCE (Microsoft Certified Educator) oraz uzyskać darmowy dostęp do profesjonalnych zasobów w Education.microsoft.com. Warto dodać też, że szkole, w której pracuje Kwadwo, inni dawcy przekazują laptopy oraz projektory. Ich nazwy nie są jeszcze znane.

Sprawdź najniższe ceny systemu Windows 10

Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
AlwaysSecond (2018.03.05, 07:27)
Ocena: 25

0%
Zuch!
Pyth0n (2018.03.05, 07:28)
Ocena: 12

0%
A najśmieszniejsze (najstraszniejsze?) jest to, że na egzaminach końcowych ich odpowiednika gimazjum wymagana jest znajomość Worda. A że szkoła nie ma ani jednego komputera? 🤷

'Richard Appiah Akoto, 33, is the information and communication technology (ICT) teacher at Betenase M/A Junior High School in the town of Sekyedomase, about two and half hours drive north of Ghana&'s second city, Kumasi. The school has no computers even though since 2011, 14 and 15-year-olds are expected to write and pass a national exam (without which students cannot progress to high school) with ICT being one of the subjects.'

Źródło: https://qz.com/1217879/a-ghana-teacher-sho...iral-sensation/
Edytowane przez autora (2018.03.05, 07:30)
Szwarcu (2018.03.05, 07:32)
Ocena: 30

0%
I tak ma być!
Ludzie przekazują laptopy z projektorami, a M$ tylko ..... komputer :E Niech nie szaleją tak, bo hajsu im braknie.
Drzemor (2018.03.05, 07:40)
Ocena: 22

0%
Szacun dla gościa. Co do Microsoftu za ten jeden komputerek powinni się spalić ze wstydu. Chyba że Microsoft Afryka sam liczy na kamieniach.
Kenjiro (2018.03.05, 08:24)
Ocena: 1

0%
Pyth0n @ 2018.03.05 07:28  Post: 1130266
A najśmieszniejsze (najstraszniejsze?) jest to, że na egzaminach końcowych ich odpowiednika gimazjum wymagana jest znajomość Worda. A że szkoła nie ma ani jednego komputera?

Niestety, tym się odróżnia administrację w państwach bogatych i biednych. Te biedne są przy okazji głupie i chętnie wspierają płatne zagraniczne rozwiązania. Za to bogate państwa wiedzą na co nie należy marnować środków i promują rozwiązania Open Source.

Nauczycielowi zaś, kibicuję, aby jego działania nie tylko wspomogły szkołę o komputery, ale również głośno wyśmiały kurioza w ichniej edukacji.
michu_roztocz (2018.03.05, 08:30)
Ocena: 13

0%
Przypomniały mi się czasy liceum... Mieliśmy taką fantastyczną nauczycielkę, która uważała że taka forma nauki jest najlepiej przyswajalną, więc nie odpalaliśmy komputerów przez pierwsze 3 miesiące nauki, tylko mieliśmy sprawdziany na których... rysowaliśmy okienka pakietu biurowego MS! Tak, musiałem narysować przykładowo okienko Excela i nazwać co jest kolumną, co jest wierszem, menu kontekstowym... a nie, sorry, to jakoś inaczej według naszej nauczycielki się nazywało. Dostałem pałę za Excela, a teraz - 12 lat później - zawodowo pracuję jako informatyk.

Swoją drogą, ktoś zauważył, że uczy on Office'a 2003? :)
Stjepan (2018.03.05, 08:45)
Ocena: 13

0%
Szacun jak nic, tacy nauczyciele są z powołania, znalazł sposób by przekazać wiedzę mimo braku narzędzi, tutaj komputera.
Bono[UG] (2018.03.05, 09:25)
Ocena: 4

0%
Dla nas, chociażby w Polsce, taki widok może wydawać się śmieszny

Owszem śmieszny ale u nas. Jakieś kilkanaście lat temu, o ile mnie pamięć nie myli to u brata w liceum mieli właśnie teorię z Worda w podobnym stylu, mino że komputery były...
Egzotyki w nauczaniu nie trzeba szukać gdzieś daleko.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Wszystko przez problemy z procesem 10 nm. 13
Mocne notebooki z kartami Nvidii. 0
Pierwsze eksperymenty nie wyglądają zachęcająco. 39
Cztery opowieści przedstawiające wojnę z różnych perspektyw. 21
Chip ma stanowić konkurencję dla układów Intela. 12
Sprzęt nieźle sprawdzi się jednak także jako zwykły phablet. 10
Wysoka wydajność i trochę zawyżona cena. 6
Nvidia wprowadza na rynek kolejny model karty graficznej z rodziny Turing, tym razem wyraźnie tańszy.  34
Nvidia wprowadza na rynek kolejny model karty graficznej z rodziny Turing, tym razem wyraźnie tańszy.  34
Czyżby odświeżone nazewnictwo było zapowiedzią większych zmian? 8
O urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. 12
Zapewniona kompatybilność z trzema nowymi grami. 33
Cztery opowieści przedstawiające wojnę z różnych perspektyw. 21
Pierwsze eksperymenty nie wyglądają zachęcająco. 39
Posiadacze Radeonów gotowi na premierę nowego CoD-a. 11
Średniak z bardzo dużym ekranem. 8
Jeśli to prawda, to Samsung znowu stracił bardzo intratny kontrakt. 12
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane