Aktualność
Bartosz Czechowicz, Czwartek, 1 marca 2018, 14:37

Japończycy pokazują swoim klientom, że najwyższy czas na zmianę sprzętu. Sony poinformowało właśnie, że kończy z udostępnianiem posiadaczom starszych konsol darmowych gier w ramach abonamentu PlayStation Plus. Konkretnie rzecz biorąc, chodzi o użytkowników modeli PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Zmiany w usłudze oczywiście nie zostaną wprowadzone zbyt szybko. Z udostępnionych przez producenta informacji wynika, że ograniczenie pojawi się dopiero 8 marca 2019 roku. Osoby, które korzystają z PlayStation 3 i PlayStation Vita, będą więc mieć wystarczająco dużo czasu, żeby jeszcze nacieszyć się rosnącą biblioteką darmowych tytułów i przygotować na ewentualną zmianę platformy. Co jednak stanie się z grami z PlayStation Plus, które posiadacze starszych konsol pobiorą do wspomnianej wcześniej daty? Tutaj akurat mamy dobrą wiadomość. Japończycy przekazali, że aplikacje będą działać nawet po 8 marca przyszłego roku. Żeby dalej mieć dostęp do tytułów otrzymanych za pośrednictwem serwisu, trzeba oczywiście będzie opłacać abonament. Oznacza to, że jedyną zmianą ma być brak poszerzenia listy bezpłatnych produkcji.

PlayStation 4 - sprawdź ceny

PlayStation 4 Pro - sprawdź ceny

Wiadomość z pewnością nie uciszy użytkowników modeli PlayStation 3 i PlayStation Vita, ale trzeba pamiętać, że mówimy tutaj o mocno już przestarzałym sprzęcie. Było więc praktycznie pewnym, że Sony w końcu zacznie ograniczać dla niego wsparcie. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że PlayStation 4 świetnie radzi sobie na rynku konsol.

Źródło: ubergizmo
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nie dało się przedstawić chipów konkurencji w gorszy sposób. 89
Firma rozwiewa wszystkie wątpliwości.  56
Procesory Ryzen zostaną w końcu poprawnie przetestowane. 50
Czyżby odświeżone nazewnictwo było zapowiedzią większych zmian? 8
O urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. 12
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane