Aktualność
Bartosz Czechowicz, Sobota, 24 lutego 2018, 15:47

Użytkownicy Androida będą rozczarowani. Android P, który prawdopodobnie zadebiutuje pod numeracją 9.0, nie zaoferuje swoim użytkownikom funkcji Dark Mode. O braku usprawnienia poinformowało samo Google, dementując tym samym krążące po sieci pogłoski, według których nowa wersja systemu miałaby w końcu dostać tzw. tryb nocny.

Posiadacze sprzętu z oprogramowaniem od wyszukiwarkowego giganta już od kilku lat czekają na implementację w Androidzie funkcji Dark Mode. Odpowiednia poprawka podobno miała zostać wdrożona jeszcze w wydaniach z rodziny Marshmallow, ale ostatecznie do niczego takiego nie doszło. Na stronie Google Issue Tracker niedawno pojawiły się informacje, które sugerowały, że usprawnienie pojawi się w nadchodzącym Androidzie P. Wątek, w którym poruszano kwestię trybu nocnego, został oznaczony przez pracowników firmy jako "fixed", a samo przedsiębiorstwo ujawniło, że opcja pojawi się w następnej wersji software'u.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów!

Teraz Google zdementowało jednak wcześniejsze informacje, zdradzając, że były one wynikiem nieporozumienia. Mówiąc krótko, funkcja Dark Mode nie znajdzie się w Androidzie P. Jak długo będziemy musieli jeszcze na nią czekać? Trudno powiedzieć, ale widać, że nie ma ona dla producenta priorytetowego znaczenia. Kiedyś pewnie tryb nocny zostanie dodany, ale można założyć, że przedsiębiorstwo nie będzie się z nim spieszyć.

Źródło: ubergizmo
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Kenjiro (2018.02.24, 16:20)
Ocena: 9

0%
Chyba sobie jaja robią, aczkolwiek biorąc poprawkę na liczbę błędów, które ciągle czekają na naprawę, to może i dobrze, że nie wprowadzają kolejnych funkcji z błędami.
Olafo (2018.02.24, 16:35)
Ocena: 3

0%
Jak ktoś ma zrootowanego androida polecam zainstalowanie substraturm i motywu swift black. Nie tylko android ale też dodatkowe aplikacje google i komunikatory będą ciemne.
KaFeR (2018.02.24, 19:30)
Ocena: 24

0%
co to jest ten dark mode , bo czytam artykuł i gówno sie dowiedziałem
Morrowind (2018.02.24, 19:32)
Ocena: 7

0%
Nie jestem przekonany, że Autor poprawnie użył nazwy trybu. Chyba zamiast 'Dark Mode' powinno być 'Night Mode'. Zresztą, akurat 'tryb nocny' da się na różne sposoby substytuować, a w Androidzie 7 mamy nawet rozszerzenia w Google Play aktywujące systemowo tą funkcję. Ale 'ciemny motyw' wciąż pozostaje dla czystych androidów marzeniem. Nie wiem co za debil odpowiada za tą decyzję że 'system ma być jasny i chuj nas to obchodzi że wieczorem wypala wam gały'. Na skutek tego pożegnałem się niestety z marką Motorola, a zamiast Xiaomi A1 wziąłem Samsunga z nakładką która daje mi ciemny motyw bez żadnych zabaw czy nadpisywania administratora.
tomaster (2018.02.24, 20:30)
Ocena: 2

0%
Google wie lepiej czego chcą użytkownicy, szkoda.
Avitr (2018.02.24, 20:36)
Ocena: 1

0%
Nie wiem o co chodzi z tym Dark Mode, ale jak w swoim Samsungu włączam tryb niskiego zużycia energii to wszystko robi się czarne.
Na poważnie ten Dark Mode wymaga jakiegoś specjalnego hardware skoro jego implementacja jest tak trudna?
Hosterek (2018.02.24, 20:50)
Ocena: 3

0%
Co właściwie daje 'dark mode' w telefonie? Poszczególne aplikacje mają swoje ustawienia i nie widzę sposobu aby taki tryb ingerował w ich działanie. Ze zwykłych funkcji w androidzie to chyba można to nadać ustawieniom i paru wbudowanym aplikacjom. W sumie bez sensu chyba, że czegoś nie rozumiem.
.:Proxy:. (2018.02.24, 21:58)
Ocena: 21

0%
A kiedy PCLab doczeka się opcji Night Mode ? :E

Kenjiro (2018.02.24, 22:07)
Ocena: 3

0%
Hosterek @ 2018.02.24 20:50  Post: 1128777
Co właściwie daje 'dark mode' w telefonie? Poszczególne aplikacje mają swoje ustawienia i nie widzę sposobu aby taki tryb ingerował w ich działanie. Ze zwykłych funkcji w androidzie to chyba można to nadać ustawieniom i paru wbudowanym aplikacjom. W sumie bez sensu chyba, że czegoś nie rozumiem.

Sporo osób używa telefonu jako narzędzia, a wtedy najczęściej te kilkanaście wbudowanych aplikacji wystarczy, tym bardziej, że niektóre aplikacje same mają nocny tryb działania (np. nawigacje).
Mnie osobiście wystarczyły by ciemne wersje: ekranu domowego, paska, ustawień, telefonu, SMS, kalendarza, kalkulatora, notatek i zegara. O ile w używanym przeze mnie telefonie większość z nich da się ustawić odpowiednim tematem, ale czasem powoduje to problemy, a to niektóre opcje nie są widoczne albo jakiś tekst jest ciemny na ciemnym tle itp., więc odpowiednia opcja od Google by tutaj zdecydowanie pomogła.

PS. Proxy, nie marudź, użyj Stylisha lub czegoś podobnego i zrób sobie własną skórkę. Co więcej, jak ją opublikujesz, to zyskasz wielu fanów ;-).
Edytowane przez autora (2018.02.24, 22:08)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 44
Konsumentowi prosto w twarz. Umowy gwarancyjne nierzadko zawierają różne, dziwne rzeczy. 47
Wielkość rdzenia krzemowego zaskakuje. Znany overclocker der8auer, specjalizujący się m.in. 22
Dziś Motorola pokazała swoje najnowsze smartfony, Motorola G6, G6 Play i G6 Plus. 9
Na premierę pewnie jeszcze „trochę” poczekamy. 13
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane