aktualności

Podcast PCLab.pl – odcinek testowy

45
14 lutego 2018, 10:04 M. Brzostek, K. Tobiasz

Postanowiliśmy spróbować swoich sił w nowej dla nas formie publikacji – podcaście, zapisie rozmowy.

Nie mamy jeszcze chwytliwej nazwy (zaproponujcie nam jakąś!) ani ustalonej formy, której będziemy się trzymać.

Na razie podcastu PCLab można posłuchać w serwisie Youtube (zamieszczony poniżej), albo pobierając plik MP3 na swoje urządzenie. W przyszłości dodamy również możliwość strumieniowania samego dźwięku.

Plik do pobrania: Podcast PCLab.pl, odcinek 1 – MP3, 60 MB (OneDrive)

Jesteśmy specjalistami od pisania, a nie gadania, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Podcast nie zastąpi artykułów, ale mamy już kilka interesujących pomysłów, które możemy Wam przedstawić tylko w tej formie. Jeśli interesują was takie słuchane nie-artykuły, dajcie nam znać, co sądzicie!

buggeerZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
buggeer2018.02.14, 10:17
10#1
Opinia po 5 minutach ponieważ crypto mnie nie interesuje.

Głosy ok, jakość dobra, można posłuchać jako tło do gier multiplayer.

Mówicie jednak zbyt cicho, by słuchać tego przy na przykład sprzątaniu mieszkania (ale to już tylko nice to have a nie jakiś wymóg) - przy zwiększeniu głośności wszelkie niedoskonałości słychać za bardzo.

Co do nazwy to może Labcast lub PCLabcast?
Edytowane przez autora (2018.02.14, 10:18)
ArinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Arin2018.02.14, 10:19
Pamiętałem, że ktoś tam kiedyś od was miał do czynienia z gadaniem zamiast pisaniem w radio ;) http://forum.pclab.pl/topic/49195-Pila-Rad...5%BCywo-o-1100/
BluFoxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
BluFox2018.02.14, 10:28
22#3
Nazwa hmm:
Labo-Tomia :E
xoloxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
xolox2018.02.14, 10:35
Nazwa:
Bitu Pitu :E
PutoutZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Putout2018.02.14, 10:37
mam nadzieje że jendak dalej będziecie robić materiały dla ludzi potrafiących czytać. na benchu od kilku miesięcy próbują zastępować artykuły materiałami audio/video i patrząc na jutubowe cyferki (oraz opinie pod odnośnikami do nich) to ludzie zdecydowanie bardziej są zainteresowani cytaniem niż słuchanie,
GrzechuuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Grzechuu2018.02.14, 10:43
Bardzo mi się podobało, uwag brak, prośba o więcej.
yendrekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
yendrek2018.02.14, 10:48
Pomysł bardzo mi się podoba, będzie ekstra przy jakiejś robocie. W testowym podcaście usłyszałem zmieszane dwa style:

1. klasyczne Q&A - dla mnie mało ciekawe, ale przydatne np w audycjach typu 'komputer dla opornych' dla słuchaczy mało obeznanych z tematem,

2. dyskusja z pogranicza sporu, a wręcz kłótni, w stylu oryginalnej Sondy w wykonaniu Kamińskiego i Kurka. Uwielbiałem ten program i styl prowadzenia, mogli byście czymś takim kupić serca (i uszy) wieeelu słuchaczy. Imho pozostaje kwestia dopracowania stylu, odradzał bym (przynajmniej na początek) próby kopiowania Kamińskiego i Kurka - od ich smierci nikt, ale to nikt, nie odważył się na to.

Macie Panowie potencjał. Waszych głosów słucha sie bardzo przyjemnie - macie 'radiowe' struny głosowe, a to już ta mniejsza połowa sukcesu. Nie schrzańcie tego.
Adi-CZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Adi-C2018.02.14, 11:02
Jeszcze nie przesłuchałem, ale to super pomysł z podcastem i piszę tylko po to żeby wyrazić wsparcie :E Żebyście się w razie czego nie zrazili.
Od lat słucham wielu różnych podkastów i polecam komu mogę na lewo i prawo. Często z takich gadek dopiero wynika co dani ludzie faktycznie myślą, pamiętam jak w czasach asasyna3 recki 9/10, a na podkaście o grach tego samego sajtu- same narzekania.
U was będzie pewnie większość o tech, a to bardziej obiektywna do oceny rzecz- niż gry, niemniej takie audycje też są fajowe- np. pcperspective (właśnie o hardware) u mnie słuchany jest regularnie, i śmieszny, i merytoryczny, no kurde jak się okazuje nawet o hdd/ssd da się słuchać...

Będzie ciekawie posłuchać was przy okazji premiery jakiejś nowej karty grafiki itp. To świetne uzupełnienie tekstu, a i po czasie można przekazać nowe przemyślenia- recenzji się na ogół nie uzupełnia, a na podkaście co tydzień czy dwa można coś dodać, skomentować zmianę ceny, nowe sterowniki czy coś, w ten sposób zawsze mamy aktualne stanowisko redakcji na różne tematy.

Także pliz- nie poddawajcie się, jakby co. Podcast to zaskakująco świetna forma komunikacji z odbiorcami.

Edit: na narzekania które widzę w komciach- typu 'wolę czytać niż oglądać jutub, nie zapominajcie o tekście'- ja mam dokładnie tak samo, nie znoszę recenzji/wykresów w formie jutubowej, ale akurat podkasty to coś zupełnie innego, to rozmowa- no ciężko przekazywać dyskusję w formie tekstu. To by było wręcz nienaturalne.
Jedziesz tramwajem/autobusem/autem/idziesz przez miasto- oglądanie youtube to nie najlepsza forma przekazywania jakichkolwiek treści, a już szczególnie w ruchu, ALE- tekst w takich warunkach również ciężko konsumować, nie? Co, będziesz czytał idąc? Tymczasem podcast idealnie wypełnia tę lukę- 'w biegu' lepiej sobie na słuchawkach posłuchać jakiegoś ciekawego gadania niż w kółko muzyka i muzyka.
I jako że to rozmowa- ciężko powiedzieć że ona ma zastępować tekst np. recenzji- to nie jest 'recenzja czytana', tylko dyskusja np. o właśnie tej recenzji, o jakimś sprzęcie, o wydarzeniach- takie coś naturalnie wychodzi jako mowa, a nie tekst...
Na sajtach typu wspomniany pcper czy np. annand nadal są długie teksy, a podcast to świetna forma podsumowania/rozwinięcia danego tematu.
Nic tu nie cierpi kosztem czego innego.
Edytowane przez autora (2018.02.15, 10:22)
TelvasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Telvas2018.02.14, 11:15
-5#9
Totalnie mnie to nie interesuje.
Jeżeli jestem zainteresowany jakimś tematem, to szukam i czytam wg własnej inwencji, oceny i potrzeb, a nie słucham/oglądam tego co mi ktoś przygotuje.
A do pracy, gry, czy podróży to tylko muzyka, ew. od biedy audiobook.
Edytowane przez autora (2018.02.14, 11:15)
RemedyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Remedy2018.02.14, 11:22
-8#10
PodClabCast

rzekłem
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1