aktualności

Kazuo Hirai ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Sony

8
2 lutego 2018, 16:49 Adrian Kotowski

Firma zmienia strukturę zarządzania. Sony ogłosiło, że obecny CEO przedsiębiorstwa, Kazuo Hirai, ustępuje ze swojego stanowiska. Jego miejsce zajmie Kenichiro Yoshida, pełniący do tej pory funkcję dyrektora finansowego. Zmiana na najważniejszym szczeblu przedsiębiorstwa jest wstępem do dużych przetasowań w jego kierownictwie, które mają rozpocząć się z chwilą przejęcia sterów przez Yoshidę.

Kazuo Hirai został dyrektorem generalnym Sony w 2012 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Howarda Stingera. Nowy CEO wprowadził strategię „One Sony”, w ramach której zrestrukturyzowano firmę, stawiając na najważniejsze i najbardziej perspektywiczne segmenty, a także znacząco zmniejszając liczbę pracowników, dzięki czemu zauważalnie przycięto koszty prowadzenia działalności.

Kazuo Hirai
Kazuo Hirai (z lewej) i Kenichiro Yoshida (z prawej)

Hirai był też wielkim zwolennikiem rozwoju marki PlayStation, co przyniosło świetne efekty – dział ten jest jednym z najbardziej dochodowych w całym konglomeracie. Wystarczy wspomnieć, że w samym tylko minionym kwartale sprzedano prawie 10 mln konsol PS4 (sprawdź najniższe ceny). Świetnie rozwijał się też segment matryc cyfrowych, zapewniając bardzo przyzwoite przychody. Z drugiej strony, obecny jeszcze CEO Sony nie był w stanie naprawić sytuacji na rynku smartfonów. Xperia to nadal znana marka, ale już nie tak silna jak jeszcze kilka lat wcześniej. Dużym problemem, z którym musiał zmierzyć się Hirai, był atak hakerów na Sony Pictures. Wizerunek przedsiębiorstwa bardzo po nim ucierpiał, głównie przez ogromy poziom zaniedbań.

Hirai będzie pełnił swoją obecną funkcję do 1 kwietnia tego roku. Jak sam zauważył w opublikowanym oświadczeniu, teraz jest najlepszy czas na to, by przekazać stery komuś innemu. Sony ma przedstawić niedługo swoje plany na przyszłość, a także zaprezentować nową strukturę zarządzania. Głównym architektem zmian zostanie Kenichiro Yoshida, wyznaczony na następcę Hiraia. Obecny CEO Sony obejmie funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, a na nowego dyrektora finansowego po awansie Yoshidy wyznaczono szefa działu mobilnego, Hirokiego Totoki.

Źródło: Sony
fueyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
fuey2018.02.02, 16:57
To przez wieczne problemy z playstation network
TheMr.Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
TheMr.2018.02.02, 17:12
Na całe szczęście Kaz Hirai dalej będzie nas zachwycał swoimi tweetami :E
Edytowane przez autora (2018.02.02, 17:12)
AarghZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Aargh2018.02.02, 18:23
-2#3
TheMr. @ 2018.02.02 17:12  Post: 1123909
Na całe szczęście Kaz Hirai dalej będzie nas zachwycał swoimi tweetami :E

Nie będzie, bo w tym roku ten profil ma przestać być aktywny.
AlwaysSecondZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
AlwaysSecond2018.02.02, 18:43
Będzie jeszcze drożej?? Takie zmiany zwykle owocują chęcią wykazania się przez nowych, a to oznacza szukanie oszczędności i podnoszenie cen aktualnych produktow/usług.
ŻywyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Żywy2018.02.02, 20:02
Z Xperiami sami strzelaja sobie w stope wypuszczajac nowy, prawie identyczny model co pol roku, i oczywiscie zaraz po kazdej premierze juz oglaszaja nastepny, a to skutecznie zniecheca to kupna.
ja__Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ja__2018.02.02, 21:16
-3#6
sony niczym sie nie wyroznia. tragiczny serwis, produkty sredniawe, tylko cena duza.
Raider0001Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Raider00012018.02.04, 18:29
Fakt od kiedy Sony przerzuciło produkcję na Chiny to mają mało do powiedzenia w kategoriach legendarnej Japońskiej jakości produkcji... osobiście ostatni produkt jaki od nich miałem to Xperia Z, była delikatnie niestabilna od początku... po odsprzedaniu drugiej osobie umarła kompletnie i mowa tutaj o zaledwie trochę ponad 2 latach użytkowania, nadmieniam że oryginalny kabel USB nie działał out of the box i ładowarka umarła po około 1 roku. Porażka po całości szczególnie po obejrzeniu jak zatapia się na filmie z YT jedną po drugiej nówce blaszce dopiero co rozpakowanej w wodzie w wiaderku i każda jedna nabierała wody.
krystiankrzZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
krystiankrz2018.02.05, 08:30
Jeśli dyrektor finansowy wchodzi na stołek CEO wiedz, że będzie jeszcze drożej ;)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1