Aktualność
Piotr Gontarczyk, Poniedziałek, 29 stycznia 2018, 08:42

Acer pokazał go na Brett. Chromebooki są na rynku już od wielu lat i występują już pod paroma postaciami. Od zwykłych laptopów przeszły przez modele z ekranami dotykowymi, aż wreszcie zaczęły pojawiać się w postaci laptopów konwertowalnych, a więc z ekranami obracanymi o 360 stopni, co w efekcie daje nam urządzenie działające w trybie tabletu.

To czego jeszcze nie widzieliśmy to prawdziwy tablet z systemem Chrome OS. Sęk w tym, że do tej pory Google nie chciało takich produktów, gdyż dla nich firma ma system operacyjny Android. Sytuacja chyba właśnie ulega zmianie, bo na targach edukacyjnych Bett w Londynie firma Acer pokazała swój tablet z Chrome OS.

Niestety specyfikacja tabletu Acera pozostaje tajemnicą. Warto dodać, że wpis na Twitterze, w którym umieszczono zdjęcie urządzenia, został usunięty, z nieznanych przyczyn. Opublikowane zdjęcie przedstawia tablet firmy Acer, który zdaje się mieć ekran o przekątnej od około 8 do maksymalnie 10 cali. Na ekranie tabletu widzimy interfejs systemy Chrome OS.

Prezentacja urządzenia na Brett pozwala przyjąć, że tablet Acera z Chrome OS może być skierowany do sektora edukacyjnego, aczkolwiek nie można mieć jeszcze pewności. Pewne natomiast jest to, że rynek tabletów w ostatnich latach maleje i po stronie Androida nie widać rozwoju pod kątem tych urządzeń. Może Chrome OS, który tak przy okazji, pozwala już uruchamiać aplikacje androidowe, byłby całkiem dobrym hamulcem spadków sprzedaży tabletów?

Zobacz ranking popularnych tabletów

Ocena aktualności:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
yendrek (2018.01.29, 09:25)
Ocena: 4

0%
Wpis usunięty z nieznanych przyczyn... Tak samo jak niewyjaśnione są źródła 'przecieków'. Taki zabieg nazwał bym 'migawką' - machnąć ludziom sprzętem przed nosami i zaraz schować, żeby się napalali.

Tylko na co w tym przypadku się napalać...
manriusz (2018.01.29, 13:29)
Ocena: 4

0%
Czy ktoś redaguje te wypociny przed publikacją? Poziom PCLab może zejść niżej jeszcze?
Orzel94 (2018.01.29, 14:54)
Ocena: -4

0%
to chomeOS jeszcze żyje?! to jest bardziej trup niż windows mobile...... i na dodatek mniej przydatny...
tomaster (2018.01.29, 16:05)
Ocena: 4

0%
Google weź się wreszcie za tablety! Android się nadaje do telefonów ale tablet potrzebuje innego interface do większego ekranu! Każdy to widzi tylko Google ślepe!
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane