Aktualność
Bartosz Czechowicz, Niedziela, 7 stycznia 2018, 21:32

Posiadacze flagowego modelu Tajwańczyków mają prawo czuć się rozczarowani. HTC za pośrednictwem serwisu Twitter przeprosiło właśnie swoich klientów za zamieszczanie związane z aktualizacją systemu w high-endowym smartfonie U11. Użytkownicy tego urządzenia już od kilku dobrych miesięcy czekają na update do Androida Oreo.

Najnowszy, czołowy smartfon HTC został oficjalnie zapowiedziany w maju zeszłego roku. W czerwcu smartfon był już w sklepach, a w sierpniu Google wydało wspomnianego wcześniej Androida Oreo. Właściciele modelu U11 spodziewali się więc szybkiej aktualizacji do nowszej wersji oprogramowania. Telefon zadebiutował jako czołowy produkt tajwańskiego przedsiębiorstwa, więc można było oczekiwać, że wszystkie dotyczące go poprawki będą mieć w firmie priorytet. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że HTC słabo radzi sobie na rynku smartfonów i zdecydowanie nie jest marką, która na tym polu może sobie pozwolić na jakiekolwiek poważniejsze błędy.

Zobacz, jakie smartfony z Androidem cieszą się dużą popularnością!

W połowie listopada odpowiedni update został udostępniony na Tajwanie, a kilka tygodni później mogli pobrać go mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Co z użytkownikami z Europy? Cóż, ci na Androida Oreo jeszcze czekają. Firma właśnie przeprosiła swoich klientów ze Starego Kontynentu i poinformowała, że napotkała pewne problemy i aktualizacja nie może być obecnie tutaj udostępniona. Niestety, nie wiadomo, z jakimi dokładnie kłopotami boryka się HTC. Trudno także powiedzieć, jak długo trzeba będzie czekać. Producent podobno pracuje nad usunięciem problemów i wypuści Androida Oreo dla użytkowników modelu U11 tak szybko, jak to będzie możliwe.

Android od zawsze słynął z fragmentacji i problemów z pobieraniem kolejnych, nowych wersji software'u. Oczywistym jest też, że producenci czasem napotykają na jakieś błędy i muszą np. wstrzymać się z aktualizacją. Nie zmienia to jednak faktu, że obecna sytuacja na rynku urządzeń z oprogramowaniem Google wygląda po prostu absurdalnie. Na oficjalne update'y nierzadko trzeba czekać albo bardzo długo, albo po prostu nie ma ich... wcale. Cóż, pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że HTC szybko upora się z problemem i posiadacze smartfona U11 w końcu dostaną nowy system. Warto jednak pamiętać, że nie tylko Tajwańczycy guzdrzą się z aktualizacjami. Na Androida 8.0 czekają także m.in. użytkownicy modeli Galaxy S8 i Galaxy S8+ od Samsunga. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to OS będzie dla nich dostępny od tego miesiąca.

Źródło: gsmarena
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Tramwaj z Bombaju (2018.01.07, 21:37)
Ocena: 1

0%
Cóż, za to właśnie lubię Apple'a. Chociaż oni przeginają w drugą stronę i zbyt namolnie proszą mnie o instalację 11 na moim SE:)
Pytoll (2018.01.07, 21:52)
Ocena: 23

0%
Tramwaj z Bombaju @ 2018.01.07 21:37  Post: 1118059
Cóż, za to właśnie lubię Apple'a. Chociaż oni przeginają w drugą stronę i zbyt namolnie proszą mnie o instalację 11 na moim SE:)

żeby go spowolnić xD
Wiadro Cementu (2018.01.07, 23:04)
Ocena: 8

0%
Może mi ktoś sensownie wyjaśnić jak wielka korporacja nie jest w stanie wydać jednego roma do jednego telefonu, kiedy to XDA pęka w szwach od customów robionych przez pasjonatów za darmo i do tego na stare niewspierane smartfony? Rozumiem development hell i ogólne QA w takich korpo, ale to momentami przechodzi ludzkie pojęcie bo co z tego, że czeka się rok na aktualizację jak i tak jest bardziej zabugowana od pierwszego lepszego ROMu z XDA :E
LeBomB (2018.01.07, 23:12)
Ocena: 7

0%
@up bo na XDA jak ktoś wrzuci roma z błędem który uwali telefon to nikt za to nie weźmie odpowiedzialności, a w oficjalnej wersji już tak, bo choćby polecą głowy np. programistów, czym na XDA się nie przejmują. Nie mają też tam systemów jakości, w przeciwieństwie do producenta, który wszystko musi mieć udokumentowane. Mimo takich zabiegów błędy dalej się zdarzają, ale przynajmniej jak instalujesz oficjalny update to nikt cię nie uprzedza, że robisz to na własną odpowiedzialność.

Macie coś w temacie szpiegowania
https://selectivv.com/kim-byli-uczestnicy-...ra-w-zakopanem/
To pokazuje, że nie ważne czy Apple, Google, czy Microsoft.
yendrek (2018.01.07, 23:40)
Ocena: 7

0%
LeBomB @ 2018.01.07 23:12  Post: 1118068

Masz coś w temacie szpiegowania
https://selectivv.com/kim-byli-uczestnicy-...ra-w-zakopanem/
To pokazuje, że nie ważne czy Apple, Google, czy Microsoft.

To jest przerażające. A to pytanie o zgodę to pic na wodę - przy instalacji musisz zaakceptować licencję/regulamin/umowę itp, w której warunki świadczenia usługi są zmieszane ze zgodą na wszystko. A jeśli część przetwarzania danych można wyłączyć, to i tak lwia część pozostaje zgodnie z licencją.

Ktoś powinien się tym zająć, bo o ile można płacić danymi za 'darmowy' soft, o tyle takie wyszarpywanie danych na chama jest nie do pomyślenia w przypadku aplikacji płatnych.
Gobli (2018.01.18, 09:06)
Ocena: 0

0%
a mój U11 właśnie się zaktualizował do 8.0 ;)
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. 5
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 33
Kiedy będą mogły przytulić nowe Ryzeny? 14
Użytkownicy najnowszych okienek nie będą zadowoleni. 32
Pierwsze dobre informacje od bardzo dawna. 14
Kilka istotnych usprawnień. Notatnik dostępny w systemie Windows doczeka się aktualizacji. 51
EA będzie musiała wprowadzić kilka istotnych zmian. 24
Najbardziej rozbudowana wersja za ponad 32 tysiące złotych. 88
Kolejny świetny zestaw produkcji. 14
Nie jest tak źle, jak można było się spodziewać. 33
Chińczycy znowu atakują segment high-end. 9
Premiera szybciej niż można się było spodziewać. 22
Wysoka efektywność energetyczna i świetna wydajność. 12
Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. 5
Kiedy będą mogły przytulić nowe Ryzeny? 14
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 33
Czym są umowy o poufności, jak działają i jakie mają znaczenie dla PCLab.pl. 7
Kolejny świetny zestaw produkcji. 14
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane