Aktualność
Bartosz Czechowicz, Środa, 3 stycznia 2018, 18:28

Firma wciąż próbuje ratować aplikację. Microsoft właśnie pochwalił się, że przeglądarka Edge pozwala na dużo dłuższy czas pracy baterii niż rozwiązania konkurencji. Producent z Redmond opublikował w sieci wyniki testu, w których software rywalizuje z programami Google Chrome i Mozilla Firefox.

Do badania wykorzystano komputery Surface Book pracujące pod kontrolą Windowsa 10 po aktualizacji Fall Creators Update. Podczas sprawdzania czasu pracy baterii na urządzeniach streamowano zapętlone filmy w jakości HD (HTML5). Microsoft zaznacza, że rezultaty uzyskane przez użytkowników domowych mogą się różnić, chociażby ze względu na różnego rodzaju ustawienia, ale trudno nie przyznać, że Edge naprawdę nieźle wypadł na tle konkurencji (nawet, jeśli wszystko zostało tak dostosowane, żeby produkt twórców Windowsa miał jak największą przewagę). Następca aplikacji Internet Explorer pozwolił na o 19% dłuższe odtwarzanie materiałów wideo niż Google Chrome i aż o 63% dłuższą pracę baterii niż Mozilla Firefox.

Windows 10 - sprawdź aktualne ceny

Dobrze byłoby porównać badania Microsoftu z niezależnymi testami, ale Edga, przynajmniej w przypadku sprawdzianu przeprowadzonego przez firmę z Redmond, należy pochwalić. Nietrudno jednak domyślić się, dlaczego producent opublikował omawiane w tekście materiały w sieci. Przeglądarka praktycznie nie istnieje bowiem na rynku programów do przeglądania zasobów internetu (udział w rynku na poziomie trochę mniejszym niż 5%). Następca oprogramowania Internet Explorer okazał się ogromnym niewypałem i firma stara się jakoś poprawić jego wizerunek. Czy się uda? Trudno powiedzieć, ale osobiście byłbym sceptycznie nastawiony.

Źródło: neowin
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
amp41 (2018.01.03, 19:01)
Ocena: -4

0%
No proszę...niespodzianka...mniej pali przeglądarka :-)
blabla123 (2018.01.03, 20:01)
Ocena: -4

0%
Kenjiro (2018.01.03, 20:18)
Ocena: 3

0%
A ja bym wolał, aby zmierzyli czas kilku podstawowych operacji jak otwarcie nowej karty ze stroną, zamknięcie karty itp., bo Edge potrafi się zwiesić na kilka sekund przy otwieraniu lub zamykaniu karty, a te operacje wykonuje się bardzo często.

PS. Ale faktycznie używanie Edge z jedną kartą jest sprawne i płynne.
szefons (2018.01.03, 20:35)
Ocena: 3

0%
Tylko, że m$ to oszuści, bo edge to jest przeglądarka bazująca na komponentach wbudowanych w system, a więc idealnie zintegrowanych, a konkurencja ma swoje, które tak dobrze nie zawsze wypadną. Do tego kroją maksymalnie wykorzystanie js i stopują nawet jego wykonanie by to osiągnąć.

Odtwarzanie filmu w kółko to bardzo marny test, niech zrobią test kilkugodzinnego używania przeglądarki, bo od odtwarzania filmów to są lepsze softy.
sevae (2018.01.03, 20:50)
Ocena: 1

0%
No przeglądarka dla Atomów. Ale jak komuś sprzęt nie ogranicza wyboru to powinien używać najwygodniejszej (bo raczej żadna sprzętu nie 'spali' ).
Matticzek (2018.01.03, 21:11)
Ocena: 7

0%
Ja na starym laptopie wolę używać Firefoxa, działa szybciej niż Chrome i nie wolniej niż Edge
Wibowit (2018.01.03, 22:28)
Ocena: 3

0%
Test dotyczy tylko dekodowania wideo, więc udowadnia co najwyżej tyle, że kodeki wbudowane w Edge dekodują filmy szybciej. Nie jest nawet napisane, czy kodeki z Edge oferuję identyczną jakość co kodeki w innych przeglądarkach.
Putout (2018.01.04, 00:16)
Ocena: 2

0%
niech oni najpierw jej pouzwają a potem isę wymądrzają. ja tam naprawde chciałem zobaczyć co z tym Edgem i czy to ma ręce i nogi. działa lepiej od IE ale heh. no kurde. przecież ich wciąż dzieli rpzepaść od Chrome Opery Firefoxa i forków Chromium. oni tylko nasypali troche gruzu do tej dziury ale tak poza tym to niewiele się zmienia. nei mówię że nie da się tego używać (bo się da) ale chyba trzeba być szalonym aby traktować tę przeglądarke poważnie. dla mnie to taki sam przypadek jak z WM którego przecież nawet szefostwo MS nei chcicało używać i dawało się przyłapywać z ajfonami czy tam samsungami. beka. NIE WIERZĘ ze oni użwają Edge jako swojej głównej przeglądarki.
Jurigag (2018.01.04, 13:20)
Ocena: 0

0%
Czemu nie porównali z Operą z włączonym oszczędzaniem baterii ? :D
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Kilka istotnych usprawnień. Notatnik dostępny w systemie Windows doczeka się aktualizacji. 51
EA będzie musiała wprowadzić kilka istotnych zmian. 24
Najbardziej rozbudowana wersja za ponad 32 tysiące złotych. 89
Nie jest tak źle, jak można było się spodziewać. 33
Kolejny świetny zestaw produkcji. 14
Kiedyś może będzie poprawa. 54
Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. 16
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 34
Chińczycy znowu atakują segment high-end. 9
Kiedy będą mogły przytulić nowe Ryzeny? 15
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 34
Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. 16
Kolejny świetny zestaw produkcji. 14
Kiedyś może będzie poprawa. 54
Monitor QHD w dobrej cenie. 8
Artykuły spokrewnione
Facebook