Aktualność
Bartosz Czechowicz, Środa, 3 stycznia 2018, 17:26

Nie tylko smartfon Galaxy X. Po sieci już od dłuższego czasu krążą informacje, że Samsung chce poszerzyć swoją ofertę o telefon z elastycznym ekranem. Co ciekawe, firma takie urządzenie ma oficjalnie zaprezentować jeszcze w tym roku. Niewykluczone jednak, że w przyszłości zobaczymy również korzystający z podobnej technologii tablet.

Koreańczycy nie ujawnili w tym temacie żadnych szczegółów, ale producent złożył właśnie wniosek patentowy, który opisuje tego typu sprzęt. Urządzenie ma mieć giętki wyświetlacz, który zwiniemy i zamkniemy w specjalnej tubie, pełniącej zresztą funkcję obudowy. Model dostanie także czytnik linii papilarnych umiejscowiony z boku całej konstrukcji. Szczegóły projektu najlepiej przedstawia zresztą poniższa grafika. Całość może wygląda nieco topornie, ale jednocześnie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. O ile więc moglibyśmy przeboleć brak elastycznych ekranów w przypadku małych tabletów, o tyle przy urządzeniach z panelami o przekątnych od 10-cali wzwyż wydaje się, że będą mieć one całkiem sensowne zastosowanie.

Zobacz, jakie smartfony z Androidem cieszą się dużą popularnością!

Niestety, nie wiadomo, kiedy dokładnie Samsung będzie miał gotowe odpowiednie rozwiązania. Nie znamy więc zarówno dokładnej daty premiery wyposażonego w elastyczny wyświetlacz smartfona Galaxy X, jak i dnia prezentacji omawianego w tekście tabletu. Nie mamy nawet pewności, czy sprzęt kiedykolwiek powstanie. Na dzień dzisiejszy istnieje on bowiem tylko we wniosku patentowym. Możliwe, że producent ma jakiś prototyp, ale obecnie się nim nie chwali.

Źródło: ubergizmo
Ocena aktualności:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
PCMarek (2018.01.03, 18:32)
Ocena: 15

0%
Dużo bardziej 'możliwe' jest że producent nie posiada żadnego prototypu, ani nawet 'gotowego rozwiązania'. Opatentował tylko paintowy rysuneczek koncepcji wielokrotnie eksploatowanej chociażby w literaturze sci-fi wyłącznie po to, aby jak ktoś kiedyś w końcu upora się z problemami technicznymi i zrobi taki gadżecik, to wyłudzać kasę. Bo złamanie 'patentu', 'kradzież pomysłu' etc.
To się nazywa zwykły bezczelny trolling patentowy i we wszystkich normalnych krajach powinno być zabronione.
MariuszHL (2018.01.03, 19:29)
Ocena: 0

0%
Biorąc pod uwagę zapowiedzi wieloletnie dopracowanie produktu już jest na wysokim poziomie.Myślę ,że przy ciągłym przyśpieszeniu w jakim znajduje się ta firma żeby dotrzymać jej kroku konkurencji muszą robić to samo i teraz jest pytanie ,która firma chce chociaż być z tyłu za plecami SAMSUNGA by nie stracić go z pola widzenia.
Koreańczycy chcą zdominować dużą część gałęzi elektroniki użytkowej więc z miłą chęcią byłoby zobaczyć ich własne CPU i GPU na rynku PC no ale patrząc jak im idzie dopracowywanie procesów produkcji oraz ilość wydawanej gotówki na nowe badania być może za kilka lat i tuta stworzą konkurencję no chyba ,że będzie to szybciej.
HΛЯPΛGŌN (2018.01.04, 05:52)
Ocena: -1

0%
Jeżeli nazeą to Galaxy X to na prawdę będą beznadziejni z tym odgapianiem od Apple.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
8086 czterdzieści lat później. 40
Pomysł szefowej AMD. 43
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Ponad 150 tytułów w niższych cenach. Na platformie GOG ruszyła kolejna wielka wyprzedaż. 7
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 34
Wygląda na to, że osiem rdzeni w konsumenckich procesorach Intela może pojawić się wcześniej niż można było się spodziewać. 31
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że branża IT przeżywa rozkwit. 42
8086 czterdzieści lat później. 40
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 34
Pomysł szefowej AMD. 43
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Microsoft troszczy się o przeglądarkę Google'a. 18
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane