Aktualność
Adrian Kotowski, Wtorek, 2 stycznia 2018, 18:47

Szybka zmiana zdania. Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że AMD nie zamierza przygotowywać poprawek dla kilku tytułów DX9, które przestały działać po instalacji sterowników Adrenalin Edition. Wypowiedzi przedstawiciela firmy zaprzeczył dzisiaj inny pracownik przedsiębiorstwa z Sunnyvale, który zapewnił, że czerwoni zamierzają jednak wyeliminować błędy.

Za wyjaśnienie całej sprawy zabrał się Terry Makedon, kierownik zespołu pracującego nad sterownikami i oprogramowaniem w AMD. Można więc sądzić, że jeśli on gwarantuje udostępnienie poprawek, to tak rzeczywiście powinno się stać. Makedon napisał na Twitterze, że inżynierzy już rozpoznali błędy i pracują nad ich wyeliminowaniem.

Poprawki dla gier wykorzystujących silnik SAGE (m.in. seria C&C) oraz dla innych tytułów takich jak choćby Wiedźmin Edycja Rozszerzona (sprawdź najniższe ceny) powinny pojawić się w najbliższej wersji sterowników. Można przypuszczać, że trafi ona do sieci jeszcze w tym tygodniu, choć Makedon nie składał w związku z tym żadnych konkretnych obietnic. Szkoda, że przez błędy w komunikacji w AMD spora grupa osób została wprowadzona w błąd informacją o braku poprawek. To niestety negatywnie wpływa na postrzeganie producenta GPU. 

Źródło: Twitter
Konkurs Palit Polska
Ocena aktualności:
Ocen: 7
Zaloguj się, by móc oceniać
Telvas (2018.01.02, 18:55)
Ocena: 13

0%
Ojej :)
Nosz kurcze blade, popatrz, tym razem się nie udało przyoszczędzić paru patyków na ucięciu supportu i 'known issue'... Nosz ci źli ludzie, jak oni śmią używać naszych produktów i robić nam tyyyleeee problemów.
Amitoza (2018.01.02, 18:58)
Ocena: 26

0%
Ale wypowiedź podrzędnego pracownika pomocy technicznej na forum chyba nie miała nic wspólnego ze stanowiskiem firmy. Głownie portale informacyjne nakręcił karuzele i tyle.

To tak jak bym zadzwonił na pierwszą lepszą infolinię i wierzył we wszystko co mi mówią :E tak samo na podstawie jednego posta na forum eurocomu masa ludzi nadal wierzy w 8rdzeniowce od Intela w notebookach/desktopach w pierwszej połowie tego roku :)
Putout (2018.01.02, 19:26)
Ocena: 8

0%
tak jak pisałem. nie było co płakać tylko się zebrać i zacząć wywierać presje. AMD musiało to naprawić bo tutaj skala błędu jest potworna i wielokrotnie większa od tej znanej z uvd bugu czy braku prymitywnych jednostek cieniujących z Vegi. tutaj błąd dotknął wszystkich i mógłby w przyszłości zacząć dotykać również bardoz popularnych moba jak LOL czy CS Go ktore przecież rownież jadą na dx9.
jak ktoś myślał że amd to oleje to jest głupi albo zwyczajnie siał ferment.
Amitoza (2018.01.02, 19:48)
Ocena: 15

0%
poprostujakub @ 2018.01.02 19:14  Post: 1116954
Amitoza @ 2018.01.02 18:58  Post: 1116949
tak samo na podstawie jednego posta na forum eurocomu masa ludzi nadal wierzy w 8rdzeniowce od Intela w notebookach/desktopach w pierwszej połowie tego roku :)

Masz już laptopy na Z370 z 8700K, a że Z390 będzie prawdopodobnie identyczny, to Clevo wyda jedynie nową rewizję płyty i pójdą tam ośmiordzeniowce.

I o tym mówię :lol2: Wy dalej w to wierzycie, a roadmap Intela (z grudnia) pokazał, że takiego procesora w tym roku w ogóle nie będzie :lol2:Więc nawet nie zrozumiałeś tego co napisałem - była plotka oparta o jednej wypowiedzi na forum, portale nakręciły sprawę i dalej ludzie w to wierzą, a źródło było baaardzo dalekie od Intela.

Tak jest non stop - jakaś ploteczka, czy niefortunna wypowiedź pracownika niskiego szczebla, a portale sprawę nagłaśniają prawie jak by to pył pewnik i prawie że oficjalne stanowisko firmy.
Telvas (2018.01.02, 20:10)
Ocena: 0

0%
Amitoza @ 2018.01.02 18:58  Post: 1116949
Ale wypowiedź podrzędnego pracownika pomocy technicznej na forum chyba nie miała nic wspólnego ze stanowiskiem firmy. Głownie portale informacyjne nakręcił karuzele i tyle.

To tak jak bym zadzwonił na pierwszą lepszą infolinię i wierzył we wszystko co mi mówią :E tak samo na podstawie jednego posta na forum eurocomu masa ludzi nadal wierzy w 8rdzeniowce od Intela w notebookach/desktopach w pierwszej połowie tego roku :)

To, co się wymsknie 'podrzędnemu pracownikowi na forum' bierze się w prostej linii z tego, jakie są wewnętrzne wytyczne i plany.
Nyat (2018.01.02, 21:12)
Ocena: 0

0%
Już sprawdzam najniższą cenę Wiedźmina w wersji rozszerzonej. :lol:
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Sytuacja jednak powoli się stabilizuje. IDC opublikowało właśnie kolejny raport dotyczący rynku PC. 33
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 160
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 26
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 45
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 69
Chodzi oczywiście o wyczekiwany od dawna model Galaxy X. 10
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 40
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 60
Google zaciska twórcom pętlę. 39
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane