Aktualność
Adrian Kotowski, Piątek, 29 grudnia 2017, 17:59

Firma bije się w pierś. Apple wydało kolejne oświadczenie w sprawie spowalniania iPhone’ów w celu zapewnienia odpowiedniej stabilności wydłużenia ich pracy na starszych akumulatorach. Przedsiębiorstwo przeprosiło za swoje postępowanie i przedstawiło swoje pomysły na rozwiązanie problemu. Jednym z nich jest znaczące obniżenie ceny wymiany akumulatora na nowy. 

Apple tłumaczy, że nie chodziło tutaj o żadne napędzanie sprzedaży nowych urządzeń, a jedynie zagwarantowanie odpowiedniego działania produktów na zasilaniu akumulatorowym. Według firmy akumulatory, które są wykorzystywane przez dłuższy czas po prostu tracą swoje właściwości, co może objawiać się np. samoczynnym wyłączeniem się smartfona przy nagłych skokach poboru energii. By temu zapobiec w systemie iOS wprowadzono rozwiązanie, które miało dynamicznie zarządzać wydajnością komponentów w odniesieniu do zużycia ogniw. Apple przyznaje, że nie informowało o takiej funkcji, co mogło spowodować niezadowolenie użytkowników.

iPhone 6

By poprawić relację z właścicielami starszych smartfonów, przedsiębiorstwo ujawniło dwa istotne ogłoszenia. Pierwsze dotyczy obniżki ceny wymiany akumulatora w iPhone’ach od modelu iPhone 6 (sprawdź najniższe ceny) włącznie. Do tej pory trzeba było za to zapłacić 79 dolarów, a od stycznia do grudnia 2018 roku całość ma kosztować 29 dolarów. Dodatkowo na początku przyszłego roku firma udostępni aktualizację swojego systemu z nową funkcją, dzięki której użytkownik będzie mógł sprawdzić żywotność swojego akumulatora i wpływ tego aspektu na wydajność.

Apple podkreśla, że zaufanie klientów jest dla przedsiębiorstwa najważniejsze i w przyszłości będzie się starać lepiej informować o wszelkich zmianach. Trudno zresztą, by firma miała napisać coś innego, bo cała sprawa ze spowalnianiem urządzeń to wizerunkowy strzał w stopę. Dochodzi jeszcze kwestia pozwów, które zostały wytoczone przez konsumentów w związku z całą aferą. To zapewne miało wpływ na szybkie przygotowanie opisanych wyżej propozycji. 

Źródło: Apple
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Kitu (2017.12.29, 18:07)
Ocena: 9

0%
użytkownik będzie mógł sprawdzić żywotność swojego akumulatora i wpływ tego aspektu na wydajność

Już to widzę - tydzień po pierwszym uruchomieniu telefonu (w ogóle lub na nowej baterii) informacja, że żywotność spadła o 5%, a wydajność o 20% :E
Hosterek (2017.12.29, 18:19)
Ocena: 9

0%
Opcja sprawdzenia żywotności to mało zwłaszcza, jeśli nie zmienili swojej polityki wymiany niezużytych baterii (tych, które mają większą żywotność nie można wymieniać, nawet odpłatnie) a o tym nie ma ani słowa.
Osobiście liczę na potężne kary ze zmuszeniem pozbycia się tego rozwiązania.
Temp0 (2017.12.29, 18:30)
Ocena: 38

0%
Apple obniża cenę wymiany (...)

Co ja czytam? OBNIŻA? A gdzie kary i zmuszenie do wymiany DARMOWEJ za nieuczciwe praktyki się pytam się??
Suicider (2017.12.29, 18:45)
Ocena: 32

0%
No i co najważniejsze nie ma ani słowa o zaprzestaniu tejże praktyki, przecież tu chodzi o to, że programowo zarzynają starsze smartfony a nie ze akumulator w nich pada a wymiana kosztuje czy inne bredzenie, genialne odwrócenie kota ogonem :E
yendrek (2017.12.29, 18:48)
Ocena: 18

0%
Firma bije się w pierś... A jakiś uokik powinien uderzyć ją w portfel, i to zdrowo, żeby kilka kolejnych pokoleń CEO Appla to pamiętało.
Putout (2017.12.29, 18:49)
Ocena: 6

0%
Więcej na tym zyskają niż stracą. Będą udawać dobrych wujkow i udawać przyjazną firmę
Szczota (2017.12.29, 19:02)
Ocena: 8

0%
Za darmo wymiana. Kupuje telefon o parametrach iphone 6. Po roku spowalniaja mi go parametrow nowego iphone 4.
To ze by sie wylaczal telefon to czyj problem? Tylko u apple takie jaja.
Galaxy S3 zaczął mi sie wylaczal i zawieszac dopiero jak bateria tak napuchla ze klapki nie dalo sie w zaden sposob zamknac.
Apple niech montuje lepsze ogniwa po prostu bo takich jaj nawet tanie chinskie telefony na flagowych kompenentach nie robia
fineash (2017.12.29, 19:07)
Ocena: 21

0%
Ja nie wiem jakim kretynem trzeba byc zeby ich kupowac. Nowe telefony po 3.5 tysiaka z takimi cyrkami, z roczna gwarancja. Faktycznie ich nowy chip jest najszybszy, jednak nie dwa razy szybszy od one plus5T, xiaomi mi6 ktore mozna dostac za polowe tej ceny. I nie dostana zadyszki od wiekszej ilosci otwartych apek bo maja 2x, lub 2.5 wiecej ramu.
Szczota (2017.12.29, 19:21)
Ocena: 5

0%
Taki mi6 po roku bedzie szybszy niz iphone x :)
Bartes (2017.12.29, 20:04)
Ocena: 13

0%
fineash @ 2017.12.29 19:07  Post: 1116528
Ja nie wiem jakim kretynem trzeba byc zeby ich kupowac. Nowe telefony po 3.5 tysiaka z takimi cyrkami, z roczna gwarancja. Faktycznie ich nowy chip jest najszybszy, jednak nie dwa razy szybszy od one plus5T, xiaomi mi6 ktore mozna dostac za polowe tej ceny. I nie dostana zadyszki od wiekszej ilosci otwartych apek bo maja 2x, lub 2.5 wiecej ramu.

Gwarancja producenta jest roczna, ale na szczęście w tym kraju prawa konsumenta obowiązują przez dwa lata. Zareklamować po roku można, tyle że korzystając z zapisów ustawy i tzw niezgodności towaru z umową. A co do ceny, to przecież startowa cena słuchawek Apple nie jest wyższa niż ich odpowiedników od Samsunga. Oczywiście pomijam ten wynalazek iP X i jego zabawną cenę:)

Tak jak tu już ktoś wspomniał... Apple nie zająknęło się o zaprzestaniu takich praktyk i to wiele o nich mówi.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane