Aktualność
Bartosz Czechowicz, Środa, 13 grudnia 2017, 22:33

Gigant z Mountain View kazał nam długo czekać. Assistant, przygotowany przez Google wirtualny pomocnik użytkownika, w końcu trafia na tablety. Trudno uwierzyć, że firma zdecydowała się na ten krok dopiero teraz. Usługa już od dawna jest przecież dostępna nie tylko dla posiadaczy smartfonów Pixel, ale dla wszystkich osób, których telefony pracują pod kontrolą Androida w wersji Marshmallow lub nowszej.

Z informacji opublikowanych przez redakcję serwisu GSMArena wynika, że Google Assistant jest obecnie wdrażany na tablety w Stanach Zjednoczonych. Żeby móc korzystać z usprawnienia, trzeba w urządzeniu ustawić język angielski. Wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że to tylko początkowe ograniczenia, a pomocnik wyszukiwarkowego giganta wkrótce zadebiutuje na pozostałych rynkach i poradzi sobie z większą liczbą języków (oczywiście, cały czas mówimy o wersji na tablety). Jeśli zaś chodzi o wymagania, to oprogramowanie potrzebuje Androida w wersji 6.0 lub nowszej.

Zobacz ranking najpopularniejszych smartfonów z Androidem

Co ciekawe, to nie koniec niespodzianek. Mountain View rozpoczęło bowiem proces wdrażania powiązanego z platformą oprogramowania na smartfonach z Androidem Lollipop. Funkcja startowo będzie dostępna na telefonach z tym systemem w m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indiach, Australii, Kanadzie i Singapurze. Tutaj również wymagane jest ustawienie w systemie języka angielskiego, a dostępność rozwiązania powinna być systematycznie poszerzana.

Google Assistant zebrał dobre recenzje po premierze i można było przypuszczać, że firmie będzie zależało na dalszym rozwoju usługi. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w pomocniku Mountain View drzemie ogromny potencjał. Trochę szkoda, że Google dopiero teraz wprowadza go do tabletów, ale... w końcu lepiej późno, niż wcale, prawda?

Źródło: gsmarena
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Kynareth (2017.12.14, 12:43)
Ocena: 0

0%
Jeśli chcecie asystenta w Polsce i po polsku to doradzam podpisać petycję:
change org/p/google-google-assistant-pl-polish
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane