Aktualność
Piotr Gontarczyk, Poniedziałek, 4 grudnia 2017, 07:28

Wszystko przez Valve. Gra Doom VFR pojawiła się na platformie PC oraz dla PSVR, ale okazało się, że nie gwarantuje obsługi gogli Oculus Rift. Gracze zaczęli jednak grać na Riftach, ale jednocześnie zaczęły pojawiać się doniesieniach o problemach. Niektóre z mediów twierdzą, że brak oficjalnej obsługi Rifta w grze Doom VFR to skutek tego, że Oculus ma u firmy Zenimax (właściciela Bethesdy) dług o wartości 0,5 miliarda dolarów.

Po pojawieniu się Dooma VFR, firma Valve udostępniła aktualizację API SteamVR, która jak się okazało, pozwala uruchomić grę z goglami Oculus Rift, podobnie zresztą jak inne gry do tej pory ekskluzywne dla HTC Vive.

Nie wszyscy gracze jednak zdają sobie sprawę z tego, że nowe API firmy Valve to Beta, a Bethesda z problemami na goglach Oculus Rift nie ma nic wspólnego. Firma Bethesda jednak wystosowała oświadczenie, w którym z jednej strony przypomina, że Doom VFR (zobacz najlepsze ceny) oficjalnie obsługuje tylko HTC Vive i PSVR, a obsługa innych rozwiązań będzie dodawana z biegiem czasu. Bethesda zwraca uwagę na to, że firma nigdy nie deklarowała obsługi Oculus Rift i zdaje sobie sprawę z tego, że aktualizacja SteamVR Beta sprawiła, że gra działa na tych goglach, ale jej ekipa nie miała możliwości przetestowania jej z Riftem i wprowadzenia odpowiednich optymalizacji. Dlatego też pierwotnym zamysłem było ogłoszenie kompatybilności tylko z PSVR i HTC Vive, tak aby nie nie zachęcać graczy do innych platform, z którymi gra mogłaby sprawiać problemy.

Źródło: OC3D
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
adul (2017.12.04, 07:45)
Ocena: 7

0%
Na szczęście Valve i Oculus deklarują, że docelowo porzucą swoje rozwiązania na rzecz standardu OpenXR, w tworzeniu którego bierze udział znacząca większość dzisiejszego rynku VR.
chceto (2017.12.04, 08:24)
Ocena: 13

0%
Po pierwsze : póki co Oculus nie ma żadnego długu u Zenimax. Proces sądowy cały czas trwa i nie wiadomo kiedy i z jakim werdyktem się zakończy.
Po drugie : Doom VFR działa na Oculus Rift równie dobrze jak na Vive. Paradoksalnie nawet kąty nachylenia broni na Oculus Touch są bardziej naturalne niż na kontrolerach Vive.
Po trzecie : problemy z działaniem, czy brak pewnych funkcji (np. swobodnego poruszania się) w Doom VFR są niezależne od modelu gogli VR, co widać choćby po recenzjach na Steamie i przed napisaniem tego newsa można było to wcześniej sprawdzić...
blondasek (2017.12.04, 08:44)
Ocena: 4

0%
@chceto:
nie można było, bo nie ma kto weryfikować newsów. Ledwo dają radę coś napisać z taką ekipą :)
nietopyrz (2017.12.05, 02:09)
Ocena: 1

0%
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 22
Połączenie retro i nowoczesności. 4
Zmiany mają pojawić się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 11
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 10
Ważna funkcja trafia do DirectX 12. 16
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 34
I na dodatek jest to polska firma. 38
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Połączenie retro i nowoczesności. 4
Firma ma już kilka modeli więcej. 5
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 34
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Facebook
Ostatnio komentowane