Aktualność
Piotr Gontarczyk, Poniedziałek, 20 listopada 2017, 13:37

Bot zobaczył, łapki w górę nie dał. YouTube od dłuższego czasu krytykowany jest, przede wszystkim przez osoby publikujące w serwisie swoje filmy, za blokowanie ich oraz odcinanie od monetyzacji, zazwyczaj bez podawania żadnych przyczyn. Google, a więc właściciel YouTube'a, na własnej skórze odczuł "bezduszność" tego mechanizmu gdy ten zablokował... oficjalną reklamę Chromebooków.

Reklama Chromebooków firmy Google w serwisie YouTube, należącym do Google, przez bota wyłapującego "niewłaściwe treści", została uznana za spam, szemrane praktyki lub oszustwo. Ekipa YouTube'a co prawda dość szybko zdołała ręcznie cofnąć decyzję bota, ale sprawę zdążyli zauważyć internauci.

Firma Google posmakowała własnego dzieła, które od miesięcy jest ostro krytykowane. Na początku bieżącego miesiąca niektórzy YouTuberzy zaczęli skarżyć się na to, że YouTube wyłącza im monetyzację filmów, w których ci prezentują iPhone'y X. Nikt z nich nie poznał powodów. Nie wiadomo, czy bot YouTube'a był torturowany i czy zdradził firmie Google, dlaczego zablokował jej własną reklamę. Pozostaje mieć nadzieję na to, że po takiej wpadce ekipa YouTube'a z mechanizmem blokującym filmy i wyłączającym monetyzację coś wreszcie zrobi.

Sprawdź najniższe ceny systemu Windows 10

Ocena aktualności:
Ocen: 9
Zaloguj się, by móc oceniać
gregorio (2017.11.20, 16:15)
Ocena: 13

0%
'Pozostaje mieć nadzieję na to, że po takiej wpadce ekipa YouTube'a z mechanizmem blokującym filmy i wyłączającym monetyzację coś wreszcie zrobi.'

Taa, wprowadza do wlasnych filmikow jakis znak wodny, zeby bot znowu sie nie pomylil. :E
SajlorMun (2017.11.20, 17:32)
Ocena: 11

0%
Cała ta demonetyzacja na YouTube jest niestety świadectwem krótkowzroczności i bezmyślności korporacji. Po pierwsze stworzenie 'inteligentnego' oprogramowania do cenzurowania treści jest praktycznie niewykonalne, bo musiałoby ono zrozumieć kontekst oraz faktyczny wydźwięk danego filmu. A jak wiadomo większość ludzi ma z tym problem, a co dopiero jakieś pseudo AI... Tak więc będziemy obesrwować albo powolny odpływ wartościowych materiałów z YouTube i w efekcie jego powolną śmierć, albo zmasowany atak nahalnego żebrania o datki poprzez rózne Patreony itd. Mimo że YouTube zasadniczo nie oglądam, bo wg mnie 99% treści tam zawartych wymaga martwicy mózgu by to zdzierżyć, to nawet ja już zauważyłem problemy finansowe kilku twórców. na których kanał okazjonalnie zaglądam. Pojawiły się u nich gadżety i właśnie prośby o datki. Niektórzy szukają alternatyw w stylu Twitch itp.
chizra (2017.11.20, 18:21)
Ocena: 9

0%
Bahahaha, największy trol reklamowy padł ofiarą własnego trolowania, dobre :lol2:

'Na początku bieżącego miesiąca niektórzy YouTuberzy zaczęli skarżyć się na to, że YouTube wyłącza im monetyzację filmów, w których ci prezentują iPhone'y X'

A co niby mieli prezentować ? Obciachowego, plastikowego, niedorobionego i źle wycenionego Pixela 2, z prądożerną grzałką Snapdragonem na pokładzie ? Prawie jak konkurencja, ale prawie robi wielką różnicę :rotfl:

Google kompletnie odleciało, oni funkcjonują w alternatywnej rzeczywistości :)
yendrek (2017.11.20, 18:58)
Ocena: 7

0%
Całe to AI do filtrowania treści to moim zdaniem wyraz desperacji google, które kompletnie traci kontrolę nad treściami w youtube. Czego wpadka z botem jest dobitnym przykładem.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Microsoft troszczy się o przeglądarkę Google'a. 12
Nowe Core i GeForce'y oraz Radeony. 9
Rozgrywki prawdopodobnie trafią do nowej Fify. 10
Zapowiada się kolejny interesujący produkt. 5
Niespodzianka od EA. 4
Zapomnij o tym, co znasz. Call of Duty Black Ops 4 może być największą rewolucją w serii od wielu lat. 17
Ciekawa propozycja dla graczy. 18
8086 czterdzieści lat później. 40
Pomysł szefowej AMD. 42
Byłaby to nieco smutna wiadomość. 51
Ponad 150 tytułów w niższych cenach. Na platformie GOG ruszyła kolejna wielka wyprzedaż. 7
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 74
8086 czterdzieści lat później. 40
Pomysł szefowej AMD. 42
Niespodzianka od EA. 4
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 74
Niespodziewana prezentacja kolejnego flagowca. 22
Artykuły spokrewnione
O autorze
Piotr Gontarczyk
Dziennikarz internetowy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Publikował swoje artykuły na łamach kilku popularnych wortali, był także redaktorem naczelnym jednego z nich.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane