Aktualność
Piotr Gontarczyk, Czwartek, 9 listopada 2017, 08:26

Produkt z terminem przydatności do użycia. W wiadomości rozesłanej do zarejestrowanych użytkowników urządzeń Harmony Link firma Logitech przekazała informację, która spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Producent poinformował o tym, że 16 marca przyszłego roku spowoduje, że wszystkie one będą nadawać się... do śmieci. Firma po prostu wyłączy ich funkcje.

Harmony Link umożliwia (jeszcze) kontrolowanie urządzeń kina domowego, sprzętu nagłaśniającego, itp. z poziomu smartfonu lub tabletu, za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Chodzi dokładnie o produkt, który na rynek został wprowadzony w 2011 roku. Minęło co prawda trochę czasu, ale chyba żaden z nabywców nie spodziewał się, że nadejdzie taki dzień, w którym w pełni sprawne urządzenie przestanie działać.

Postawa Logitecha zapala wielkie, czerwone światło alarmowe, bo producent zdecydował o tym, że konsumenci, którzy zapłacili za produkt, po określonym czasie nie będą mogli z niego korzystać. Warto przypomnieć, że Harmony Link nie był sprzedawany z abonamentem, czy jako usługa.

Producent posunął się jeszcze do innej, tak naprawdę obraźliwej dla konsumentów taktyki. Logitech w przesłanej wiadomości, oprócz podania terminu "zbrickowania" urządzeń Harmony Link, w ramach "rekompensaty" zaoferował ich posiadaczom 35% zniżki na nowe urządzenia Harmony Home Hub. Rory Dooley, odpowiadający za linię produktów Harmony w firmie Logitech, mediom przesłał oświadczenie, w którym stwierdził, że wiosną przyszłego roku wygasa certyfikat zabezpieczeń dla Harmony Hub, a firma postanowiła, że nie zamierza go aktualizować. Dooley wyjaśnia, że w sierpniu firma rozpoczęła komunikację z klientami, oferując im wspomnianą 35-procentową zniżkę na Harmony Home Hub, albo darmową wymianę, ale tylko w przypadku, gdy posiadany Harmony Link objęty jest gwarancją. Przypominamy, że mowa o produkcie, który na rynek wszedł w 2011 roku.

Dear [Customer Name],

This is an important update regarding your Harmony Link. On March 16, 2018, Logitech will discontinue service and support for Harmony Link. Your Harmony Link will no longer function after this date.

Although your Harmony Link is no longer under warranty, we are offering you a 35% discount on a new Harmony Hub. Harmony Hub offers app-based remote control features similar to Harmony Link, but with the added benefit of the ability to control many popular connected home devices. To receive your discounted Harmony Hub, go to logitech.com, add Harmony Hub to your cart, and use your personal one-time promotional code [promo code] during checkout.

Thank you for being a Logitech customer and we hope you will take advantage of this offer to upgrade to a new Harmony Hub.If you have any questions or concerns about Harmony Link, please email the Harmony customer care team.

Regards,

Logitech Harmony Team

Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
el_darko (2017.11.09, 08:37)
Ocena: 28

0%
nie spodziewałem się tego po tej firmie
yendrek (2017.11.09, 08:44)
Ocena: 23

0%
Co za chamstwo. Już nie wystarcza postarzanie produktu, po prostu na chama zdalnie go wyłączają. Niedawno HP, a teraz Logitech ląduje na czarnej liście 'nie kupować'.
manriusz (2017.11.09, 08:49)
Ocena: 17

0%
Sam mam kilka rzeczy od Logitecha ale widzę że trzeba się zwrócić w inną stronę. Ten przykład doskonale pokazuje jak jesteśmy postrzegani przez korporacje. Mam szczerą nadzieję że w USA ktoś ich pozwie za takie praktyki.
TheVill (2017.11.09, 08:52)
Ocena: 10

0%
No to jest kilka miesięcy żeby opracować alternatywne oprogramowanie...
http://www.spincraft.com/hackers/harmony-remote-hacking/
taith (2017.11.09, 09:03)
Ocena: 4

0%
To jak panowie, pchamy IOT?
Wszędzie gdzie się da, jak uceglą, trudno, jak 15 letni system dzieciaki z podstawówki dla zabawy będą łamać, cena postępu. Jak wejdą ci na chatę bo woedzą że ciebie nie ma, sam jesteś sobie winien.
Duchu (2017.11.09, 09:26)
Ocena: 13

0%
Spoko... Amerykańskie prawo i pawnicy nie takie cuda robili... Zebrał bym grupkę ludzi i złozył wniosek zbiorowy, żądając ofc. zwrotu poniesionych kosztów za produkt który został wyłączony celowo i dodatkowo kilkaset milionów odszkodowania.

Pozdr.
adul (2017.11.09, 09:46)
Ocena: 19

0%
wiosną przyszłego roku wygasa certyfikat zabezpieczeń dla Harmony Hub, a firma postanowiła, że nie zamierza go aktualizować.

Czyli wszystko dlatego, że poskąpili na odnowienie certyfikatu?

Żałosny sposób na przekonanie klientów, aby kupili nowe urządzenie - 'Zawiedliśmy cię raz - ale dostaniesz zniżkę, abyśmy mogli zawieźć Cię ponownie w przyszłości'
Remedy (2017.11.09, 09:51)
Ocena: 13

0%
Dzięki za informację. Teraz już można spokojnie nie kupować niczego od tej firmy i wpisać ją na czarną listę śmieci.
Zoltar86 (2017.11.09, 09:53)
Ocena: 5

0%
Dzięki za newsa. W takim razie mój pad F-410 jest ostatnim urządzeniem tej firmy jakie kupiłem. Wiem, że pad ma się do wspomnianego w Harmony Link jak siodło do świni, ale dalsze wspieranie z mojej strony firmy, która ma klientów tam, gdzie światło nie dociera, byłoby brakiem szacunku do samego siebie.

Edit:
yendrek @ 2017.11.09 08:44  Post: 1107116
Co za chamstwo. Już nie wystarcza postarzanie produktu, po prostu na chama zdalnie go wyłączają. Niedawno HP, a teraz Logitech ląduje na czarnej liście 'nie kupować'.

Co zrobiło HP?
Arachnid (2017.11.09, 10:12)
Ocena: 2

0%
Zoltar86 @ 2017.11.09 09:53  Post: 1107155

Co zrobiło HP?


http://pclab.pl/news71304.html
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
To może być jeden z ciekawszych flagowców tego roku. 0
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 0
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 6
Przenosiny do tańszego regionu. 6
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 10
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 49
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane