Aktualność
Piotr Gontarczyk, Wtorek, 7 listopada 2017, 11:23

Walka z oszustami trwa. Trochę ponad tydzień temu grę PlayerUnknown's Battleground po stronie serwerów wzbogacono o ulepszone mechanizmy ochrony przed cheaterami, tak aby skuteczniej przeciwdziałać nowym metodom na oszukiwanie. Z udostępnionych danych wynika, że najnowsze rozwiązania są bardzo skuteczne.

Z informacji przekazanej przez Inven wynika, że po wdrożeniu najnowszych rozwiązań anty-cheaterskich, od 30 października do 5 listopada wykryto i zbanowano 80.120 kont używających nieautoryzowanych aplikacji w trakcie grania.

Przekazana informacja nie wskazuje, skąd pochodzi największa liczba zbanowanych kont, ale biorąc pod uwagę statystyki popularności gry, można raczej śmiało przyjąć, że to dwa kraje - Chiny i Korea Południowa. Warto zauważyć, że właściciele kafejek internetowych w tych krajach dają klientom możliwość stosowania obcego oprogramowania służącego do uzyskiwania przewagi w grach, co oczywiście odbija się czkawką graczom z innych regionów świata.

Ekipa PUBG Corp. zapewnia, że będzie nadal czynić wszystko, aby gra PlayerUnknown's Battleground była uczciwa dla wszystkich graczy. W grze zastosowano system anty-cheaterski BattleEye, który okazuje się sprawnie eliminować oszustów. W ubiegłym miesiącu, tylko w jednym dniu zbanowano ponad 42 tysiące kont. Z cheaterami jest jednak jak z piratami. Każde nowe zabezpieczenie starają się łamać, tak więc to taka trochę gra w ping-ponga.

Sprawdź ranking najpopularniejszych gier na PC

Źródło: SegmentNext
Ocena aktualności:
Ocen: 10
Zaloguj się, by móc oceniać
panicz patryk (2017.11.07, 12:06)
Ocena: 15

0%
Za czity powinni palce ucinac. Jak zabraknie palcow to dlon...
Duchu (2017.11.07, 12:32)
Ocena: 2

0%
myszka91 @ 2017.11.07 12:10  Post: 1106599
Mnie by się nawet nie chciało ściągać Steama aby zainstalować tak nędzny tytuł, a co dopiero cheaty.

Dziękujemy za twórczy i inspirujący wykład nad sensem twojej egzystencji... A teraz idź skąd przyszedłeś i zastanów się nad swoim życiem.

W PUB jeszcze nie grałem, ale gra jest w.g mnie świetnie zaprojektowana i przemyślana. Poza tym, wystarczy już tego CS-a, czas żeby jakiś tytuł przeją pałeczkę króla wśród multiplayerowych gier FPS

Pozdr.

Spyrek (2017.11.07, 12:44)
Ocena: 8

0%
Ciekawe ile VAC zbanował w tym czasie xD
Telvas (2017.11.07, 12:48)
Ocena: 3

0%
Jak widzę takie newsy, to zawsze mam mieszane uczucia. Szczególnie, że wg regulaminów i wszelkich EULA jest zwykle tak, że od bana nie ma odwołania.
A po akcji, że nie mogę grać w GTA z włączonym Process Explorerem (którego mam non-stop włączonego i bez niego to jak bez ręki...), bo jest uważany na narzędzie wspomagające piractwo (?!) i ichnie zabezpieczenia blokują uruchomienie gry... pewnego dnia się okaże, że w grze X zbanowali X tysięcy graczy, bo mieli niewłaściwą wersję Notepada, albo - nie daj Boże! - jakiś hexedytor czy kompilator. Bo wiadomo, ze każdy programista to potencjalny cziter, więc lepiej zbanować. A przy okazji parę groszy wpadnie, bo niektórzy jednak kupią grę jeszcze raz...
vibovit (2017.11.07, 13:32)
Ocena: 3

0%
Ciekawe czy też tak jak w destiny 2, za programy do monitorowania temperatury GPU :E permban bez odwołania, paru łosi kupi grę dwa razy = profit.
piobzo (2017.11.07, 13:34)
Ocena: 5

0%
Kiedyś uciekało się na konsole od cheaterów, aby grać w spokoju, współcześnie nawet na konsolach gracze oszukują
krystiankrz (2017.11.07, 13:42)
Ocena: 19

0%
Czy ban w PUBG przez BattleEye blokuje całe konto Steam? Jeśli nie to wielka szkoda, bo cheaterzy powinni być orani równo z ziemią i mieć blokowane całe konta.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane