Aktualność
Adrian Kotowski, Środa, 11 października 2017, 13:07

Publikowane w sieci plotki są nieprawdziwe. Od kilku dni serwisy zajmujące się tematyką komputerową publikują materiały o nadchodzącej jednostce Intela, wyposażonej w układ graficzny AMD Vega. Informacja miała łączyć się z wcześniejszymi wiadomościami o możliwym podpisaniu umowy licencyjnej pomiędzy obiema firmami. Problem w tym, że żadna z tych plotek się nie sprawdziła.

Tworzenie przez Intela procesora z GPU AMD miała potwierdzać krążąca w sieci niewyraźna grafika z hasłem Vega Inside. Z materiału dowiedzieliśmy się też, że miała to być jednostka mobilna, co tylko nasiliło częstotliwość pojawiania się kolejnych niepotwierdzonych informacji. Prawda jest jednak zupełnie inna i ma związek z nową kampanią marketingową Intela.

Vega

W jej ramach na materiałach udostępnianych przez niebieskich pojawi się zdjęcie zasłużonego dla firmy i rozwoju produktów pracownika z formułą w schemacie „X Inside, Y Outside”. Zamist X mamy imię danej osoby, a zamiast Y informację, na co miała wpływ podczas swojej pracy. Tym samym w załączonym przykładzie Vega odnosi się po prostu do kogoś zatrudnionego w firmie z Santa Clara, a nie do architektury konkurencyjnego przedsiębiorstwa.

Vega

Co ważne, znalezienie tej informacji wcale nie było specjalnie trudne. Kampanię przygotowała amerykańska agencja Manifesto i to właśnie na jej stronie można przejrzeć wszystkie fotografie przedstawiające zarówno pracowników (wśród nich wspomniany pan Vega), jak i materiały znajdujące się w siedzibie firmy Intel. 

Vega

Źródło: własne
Ocena aktualności:
Ocen: 7
Zaloguj się, by móc oceniać
DaviM (2017.10.11, 13:25)
Ocena: 8

0%
Co ja pacze: Denny Intel Inside :lol2:
.
Tomsx (2017.10.11, 14:14)
Ocena: -2

0%
Vincent Vega ?
bi3dron4 (2017.10.11, 14:40)
Ocena: 3

0%
Po co łączyć energooszczędny procek z prądożerna grafą?..
Callmemaybe (2017.10.11, 15:19)
Ocena: 10

0%
Internauci zweryfikowali już wczoraj.
Putout (2017.10.11, 15:47)
Ocena: 7

0%
hexon06 @ 2017.10.11 13:46  Post: 1100873
Odetchnąłem z ulgą... AMD mocno by na tym straciło, zabiliby coś w czym są dużo lepsi od Intela.


niektórzy chyba z automatu hexona minusują. akurat tutaj ma racje. pomijając Irisy (sa absurdalnie drogie i AMD wyraźnie nie chce z nimi rywalizować) to Intel nie ma szans z apu. przecież UHD 630 jest niszczony przez jakeiś A8. mocne apu bez wątpienia są JAKĄŚ zaletą amd. i też bym wolał wziąć Pentaka + 1030 i mieć znacznie wyższą wydajność ale i tak istnieje jakaś nisza dla ludzi którą wypełnia APU. jakby amd zdołało upchać do R3 jakieś 512SP (co robili w przeszłości przecież w R7) + HBCC + jakiś dodatkowy cache to taki procesor mogłby cieszyć się naprawdę sporym wzięciem. wąskim gardłem robi się przepustowość pamięci.
h63619 (2017.10.11, 15:51)
Ocena: -4

0%
Intel testował Core z Vegą, ale im się glut zagotował i projekt porzucili.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 55
To najpojemniejsze tego typu urządzenie na świecie. 5
Mogło (i powinno) być lepiej. 2
Raport sprzętowy wskazuje na totalną dominację dwóch firm. 4
Koniec problemów z działaniem gogli VR. 6
Informacje na ten temat znajdują się już w najnowszym oprogramowaniu dla konsoli. 24
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 35
Połączenie retro i nowoczesności. 15
Firma ma już kilka modeli więcej. 5
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 35
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Aktualności spokrewnione
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane