Aktualność
Bartosz Czechowicz, Sobota, 7 października 2017, 18:57

Microsoft może zostać istotnym graczem na rynku VR. Przynajmniej według analityków z SuperData. Stephanie Llamas, wiceprezes firmy ds. badań i strategii, przewiduje, że sprzęt rozwijany w ramach tzw. mieszanej rzeczywistości spotka się z dużo większym zainteresowaniem niż gogle HTC Vive czy Oculus Rift.

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział, że użytkownicy Windowsa 10 będą mieć dostęp do specjalnych gogli i funkcji związanych z wirtualną rzeczywistością. Odpowiednie usprawnienia pojawią się w oprogramowaniu wraz z premierą aktualizacji Fall Creators Update, która zadebiutuje 17 października. Przedsiębiorstwo we współpracy ze swoimi partnerami przygotowało także headsety. Za ich projekt odpowiadają takie firmy jak Acer, Asus czy Samsung. Ceny urządzeń mają zaczynać się od kwoty 399 dolarów.

Według Stephanie Llamas za sukcesem sprzętu promowanego przez Microsoft ma stać rozpoznawalność marki i dobry marketing. Nie bez znaczenia będzie także dość szeroki zakres cenowy (najdroższy model ma kosztować 500 dolarów), niższe niż w przypadku produktów konkurencji wymagania sprzętowe i dostęp do bazy SteamVR. Potencjalni klienci Redmond z pewnością zwrócą też uwagę na fakt, że firma jest właścicielem bardzo rozpoznawalnych marek, do których możemy zaliczyć np. Halo.

Stephanie Llamas twierdzi, że urządzenia Microsoftu mogą sprzedawać się nawet... dwa razy lepiej niż gogle Oculus Rift. Jeśli do tego dojdzie, to firma będzie mieć szanse na zostanie bardzo poważnym graczem na rynku wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście nie wiadomo, jak naprawdę potoczą się losy tzw. mieszanej rzeczywistości, ale tego typu spekulacje nastrajają pozytywnie. Jeśli nawet nie jesteśmy zainteresowani sprzętem Redmond, to większa konkurencja na rynku może spowodować spadek cen i poprawę jakości headsetów. Mówiąc krótko, konsumenci, tak czy siak, powinni być zadowoleni.

Oculus Rift - sprawdź najniższe ceny

Samsung Gear VR - sprawdź najniższe ceny

Źródło: neowin
Ocena aktualności:
Ocen: 4
Zaloguj się, by móc oceniać
Kenjiro (2017.10.07, 19:06)
Ocena: 9

0%
Rotfl. Jakoś do tej pory rozpoznawalność marki i marketing nie spowodowały, że słabe produkty sprzętowe Microsoftu stały się świetne. A nawet te, które były całkiem niezłe, zostały pogrzebane przez brak długofalowej konsekwencji produkcji tych urządzeń i ich rozwoju. Tak zresztą, jak pogrzebał W10 na smartfony...
Gutko (2017.10.07, 19:20)
Ocena: -1

0%
uwalili telefony na win10 i jeszcze chcą mi coś sprzedać?
moja szklana kula nie przewiduje nic takiego
McMenel (2017.10.07, 19:26)
Ocena: 6

0%
Takie analizy pochodzą z nieco innej części ludzkiego ciała niż głowa.
Filip454 (2017.10.07, 19:37)
Ocena: -2

0%
Jeszcze dużo czasu minie zanim VR stanie się popularne. Osobiście jakoś jestem coraz bardziej przekonany do AR - o wiele praktyczniejsze w codziennym użytkowaniu.
Gutko (2017.10.07, 19:40)
Ocena: 2

0%
McMenel @ 2017.10.07 19:26  Post: 1100042
Takie analizy pochodzą z nieco innej części ludzkiego ciała niż głowa.

to nie analiza tylko technika marketingowa 'na samospełniającą się przepowiednię'
polecam poczytać o marketingu, można się pośmiać czytając potem takie newsy
szefons (2017.10.07, 23:20)
Ocena: -3

0%
Sumarycznie może, w końcu to kilku producentów, ale nie za sprawą m$, tylko tańszych gogli do gierek + AR, choć według mnie ar będzie nędznie wykorzystywane. Jeszcze sprawa czy to do gier będzie nie gorsze, bo oculus czy vive na dziś są i tak biedne, ekran za kiepskie, a tanio nie jest, sorry, ale jak jest taniej to nie może być gorzej, tak jak z psvr i pixelozą...
Putout (2017.10.08, 00:04)
Ocena: 0

0%
kupisz a oni za 2 lata powiedzą: sorki mamy to w dupie radź se sam ale zawsze możesz kupić nowszy model gogli (które ofc również nie będą wspierane) xD. MS jest niepoważny jesli chodzi o sprzęt. imo oni powinni się skupić na robieniu nakładek a nie całego sprzętu. nie obraziłbym sie jakby poszli w kierunku nakładki na Androida z obsługą UWP (da się tak?) i sobie rozwijali taki projekt.
o ile lubie soft msu to zupełnie nie iufam ich sprzętowi. po jeździe z mobilnym windowsem stali sie dla mnie zupełnie niewiarygodni. w jakieś drobne wearables mooooże bym się pobawił. ale nie gogle za kilkaset dolców.
Wibowit (2017.10.08, 00:06)
Ocena: 5

0%
Kenjiro @ 2017.10.07 19:06  Post: 1100040
Rotfl. Jakoś do tej pory rozpoznawalność marki i marketing nie spowodowały, że słabe produkty sprzętowe Microsoftu stały się świetne. A nawet te, które były całkiem niezłe, zostały pogrzebane przez brak długofalowej konsekwencji produkcji tych urządzeń i ich rozwoju. Tak zresztą, jak pogrzebał W10 na smartfony...

Ja tam myszki i klawiatury od Microsoftu sobie chwalę. Działają dobrze nawet pod Linuksem :]
Gatts19 (2017.10.08, 10:38)
Ocena: -2

0%
Reklama dźwignią handlu ale biorąc pod uwagę możliwości oraz dostęp do najnowszej technologi ja tu widzę SAMSUNGA z najlepszym rozwiązaniem dla VR/MR jeżeli chodzi o sam ekran bo w przypadku strony programowej rzeczywiście MICROSOFT wie co robi.
barwniak (2017.10.08, 12:19)
Ocena: 0

0%
Na VR to trzeba poczekać do czasu, kiedy wejdą komórki z ekranami 4K 120Hz i będą w stanie wyświetlać grę w 4K 120fps. Akumulator nie jest problemem, może być w goglach.
Ważne, aby nie było grubaśnego kabla łączącego komputer z Goglami.
Alternatywnie szybkie połączenie bezprzewodowe, pewnie Wifi ad 60GHz.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Wiedźmin łącznie sprzedał się w liczbie ponad 33 milionów kopii. 32
Samodzielnie ucząca się SI ma stać się standardem w grach. 5
Zła wiadomość dla osób, które słuchają muzyki za pośrednictwem platformy. 23
Posiadacze GeForce’ów mogą zacierać ręce. 33
Chip znajdzie zastosowanie w smartfonach z segmentu mid-range. 5
Zła wiadomość dla fanów Lary Croft. 10
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 73
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 33
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 64
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane