Aktualność
Adrian Kotowski, Środa, 16 sierpnia 2017, 18:35

Klimatyczny zwiastun i szybka data premiery. THQ Nordic nieco nieoczekiwanie podzieliło się z graczami trailerem gry Black Mirror. Tytuł ma być kontynuacją oryginalnej trylogii, choć sama historia nie będzie ściśle powiązana ze wcześniej wydanymi produkcjami. Niemniej, motywem przewodnim nadal ma być Klątwa Czarnego Lustra.

Gracz przeniesie się do Szkocji do 1926 roku i wcieli się w Davida Gordona, syna Samuela Gordona, znanego z pierwszej części serii. Po samobójczej śmierci swojego ojca, główny bohater zostaje wezwany do swojej rodzinnej posiadłości, która przechodzi na jego własność. David zauważa jednak, że okoliczności tragedii wydają się być bardzo dziwne, więc postanawia przyjrzeć się całej sprawie.

Próbuje zbadać, czy nawiedzające go przez całe życie koszmary i wizje nie wpędzą go w szaleństwo, tak jak jego ojca, i czy nie ma to związku z rzekomą klątwą, która ciąży na jego rodzinie. Twórcy zapewniają, że historia będzie nawiązywała do twórczości takich autorów jak Edgar Allan Poe, czy Howard Phillips Lovecraft. Powinno być więc mrocznie i strasznie.

Black Mirror

Co do samej rozgrywki, to ponownie otrzymamy typową przygodówkę point-and-click, ze sporą liczbą przedmiotów, zagadkami i masą interakcji z innymi postaciami. Produkcja ma oferować przyzwoitą oprawę graficzną i świetną warstwę dźwiękową, potęgującą mroczny nastrój. Jeśli lubicie tego typu klimaty, to dobrą wiadomością dla Was jest na pewno data premiery. Na Black Mirror nie trzeba będzie czekać zbyt długo, bo gra trafi do sprzedaży już 28 listopada tego roku. Produkcja będzie dostępna na konsolach PS4 i XONE, a także komputerach z systemami Windows, Mac OSX i Linuks. Na ten moment nie wiadomo nic na temat polskiej wersji językowej, choć patrząc na wcześniej wydane gry z tej serii można być prawie pewnym, że zagramy w naszym ojczystym języku.

Black Mirror

Źródło: YouTube
Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Tramwaj z Bombaju (2017.08.16, 20:43)
Ocena: 7

0%
Wow. Niesamowite, że do niej wracają. Pierwsza gra z serii była najdłuższą przygodówką, w jaką grałem i jednocześnie jedną z najlepszych. Dwójka i trójka trochę odeszły od horrorowej maniery jedynki, chociaż w niektórych miejscach miałem ochotę wyłączyć grę - efekt mroku powoli pochłaniającego ekran wywarł na mnie ogromne wrażenie. Starym seriom z klimatem zdecydowanie należy się powrót w nowej oprawie graficznej.
Ineare Terrane (2017.08.16, 21:23)
Ocena: 4

0%
Ou, zacna wiadomość!
Mam nadzieję, że prace nad grafiką nie odbiją się negatywnie na scenariuszu i klimacie gry jak miało to miejsce przy innych tytułach.
grzewho (2017.08.19, 19:49)
Ocena: 0

0%
Dwójka i trójka jak dla mnie to najlepsze przygodówki w jakie grałem, pod praktycznie każdym względem. 10/10 w swoim gatunku.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Dobra wiadomość dla posiadaczy najnowszych okienek. 13
Spora szansa, że oprogramowanie poradzi sobie z językiem polskim. 1
Podobno Star Wars: Battlefront 2 był najpopularniejszą grą wśród pracowników Konami. 19
Urządzenia mają kosztować mniej niż 50 dolarów. 5
Tym razem rozdzielczość 1440p. 11
Mnóstwo tytułów do wyboru. 15
Może wreszcie się uda. Smach Z to handheld dla gracza, którego historia sięga 2014 roku. 27
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 25
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 23
Wymiana pasty daje duże korzyści. 41
Wentylatorom wstęp wzbroniony. 14
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Duża popularność najnowszej wersji oprogramowania od The Document Foundation. 29
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Seria gier nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. 19
Może wreszcie się uda. Smach Z to handheld dla gracza, którego historia sięga 2014 roku. 27
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane