Aktualność
Bartosz Czechowicz, Sobota, 12 sierpnia 2017, 15:32

Google zachęca klientów firmy Apple do korzystania ze swoich produktów. Wyszukiwarkowy gigant poinformował właśnie, że aplikacja dla systemu iOS będzie ostrzegać użytkowników przed phishingiem. Program wyświetli odpowiedni komunikat za każdym razem, kiedy korzystająca z niego osoba będzie przekierowywana do podejrzanej strony internetowej.

Google wiosną bieżącego roku miało spory problem z cyberprzestępcami, którzy wysyłali do klientów firmy maile udające odnośniki do plików udostępnianych w usłudze Dokumenty. Witryny w rzeczywistości były jednak fałszywe, a całość miała na celu wyłudzenie danych internautów i uzyskanie dostępu do ich kont. Przedsiębiorstwo szybko uporało się z atakiem i i poprawiło swoje zabezpieczenia, a teraz dodatkowo rozszerza ja na osoby, które korzystają z Gmaila na urządzeniach z systemem iOS.

Mechanizm z pewnością nie będzie działał bezbłędnie i w zasadzie trudno tego od niego wymagać, ale jest szansa, że powstrzyma on sporą część phishingowych wiadomości. Rozwiązanie może także znacznie zwiększyć świadomość użytkowników, którzy będą zwracać większą uwagę na otrzymane linki. Odpowiednia poprawka dla klientów Apple powinna pojawić się już w najbliższej przyszłości.

Źródło: ubergizmo
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Filip454 (2017.08.13, 15:33)
Ocena: -1

0%
poprostujakub @ 2017.08.12 23:27  Post: 1087914
Obawiam się, że to nie zadziała na iOS - jego użytkownicy są tak przekonani o doskonałości swoich urządzeń, że wyzbyli się całkowicie krytycznego myślenia. A może... jednak na odwrót?


Akurat klient e-mail na iOS jest całkiem niezły.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Samodzielnie ucząca się SI ma stać się standardem w grach. 11
Wiedźmin łącznie sprzedał się w liczbie ponad 33 milionów kopii. 36
Zła wiadomość dla osób, które słuchają muzyki za pośrednictwem platformy. 24
Posiadacze GeForce’ów mogą zacierać ręce. 33
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 73
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 33
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Ty wybierasz przeglądarkę, a Windows 10 wie lepiej. 64
Facebook
Ostatnio komentowane